şükela:  tümü | bugün
 • www.tazminathukuku.com adlı internet sitesinin sahibi tam bir hukuk bilgini üstad.
  kendisi yazdığı kitaplar ile ülke çapında sayısı 98372723 olan hukuk fakültelerinin sözde akademisyenlerinden çok daha değerlidir gözümde.
 • yaşlandığım zaman keşke onun gibi olabilsem dediğim hukukçu. hukuk, toplum bilimlerinin uygulama alanıdır tanımı ile beni derin düşüncelere sevketmiştir. kanımca en anlamlı hukuk tanımını vermiştir. ülkemizde tazminat hukuku alanında yaptığı çalışmaları paha biçilemez nitelikte önemlidir.
 • yanılmıyorsam tamı tamına 61 yıllık hukukçu. ihtiyar delikanlı. kendisiyle tanışıp sohbet edebilme şerefine nail olduğum için kendimi çok şanslı hissettiğim müthiş insan; idolüm, üstadım.

  birçok "benim" diyen hukukçuyu cebinden çıkartır. kendisine ait websitesinden derlediği üst derece mahkemeleri kararlarına, doktrine birçok akademisyenden çok daha fazla katkıda bulunduğu yazılarına, hukuki görüşlerine ve gerekçelerine ücretsiz ulaşım sağlamış aşmış bir insandır. ayrıca ülkemizde yargı kararlarına ulaşımın ücretsiz olması gerektiğini savunmuştur ve savunmaya devam etmektedir.

  çıkar ilişkilerinden uzak kalıp objektif yazılar yazıp hukuka katkı sağlamak adına avukatlık yapmayı bırakmış şahıstır. keza ancak bu şekilde nesnel ve özgürce düşünüp yazabilme olanağını elde ettiği inancını taşımaktadır kendisi.

  fikrimce, spesifik olarak özel hukuk için konuşmak gerekirse iyi bir hukukçu olmak isteyen kişinin bu yaşayan efsanenin kitaplarını kesinlikle alıp hatmetmesi gerekmektedir. ölüm nedeniyle destekten yoksunluk kitabı adeta ufkumu ikiye katlamış ve bana sorumluluk hukuku çerçevesinde çok farklı bakış açıları kazandırmıştır. kendisinden öğreneceğimiz çok ama çok şey var.
 • internet sitesini ve kendisini bugün keşfettiğim hukukçu. şöyle biraz okuyunca anlıyorsunuz ki kaliteli, değerli bir kişilik.
 • değerli bir hukukçu, ustad. "ölüm nedeniyle destekten yoksunluk" kitabını daha yeni okuyorum, çok faydalı, insana bakış kazandıran; yoksun kalınan nedir ne değildir, nasıl değerlendirilmesi gerektiğini yargıtay kararı, bilirkişi raporları ve dilekçelerle izah eden iyi bir eser.