şükela:  tümü | bugün
 • eski reklam yazarı, ajans sahibi şimdi ise bilgi üniversitesi'nde reklam yazarlığı dersi veren yazar.
 • remzi ünal adlı bir özel dedektifin maceralarından oluşan 4 tane de kitabı vardır. 1.'si çıplak ceset bir remzi ünal polisiyesi, 2.'si kramponlu ceset bir remzi ünal polisiyesi, 3.'sü çıplak ceset, 4. ve bu temmuz da çıkmış olan kitabi ise bin lotluk ceset bir remzi ünal polisiyesi'dir.
 • yine bilgi üniversitesi'nde açılan özel atölyelerde reklam yazarlığı derslerini vermektedir. 2001 bahar döneminde derslerine katılma şansı bulduğum, pratiğime çok iyi teorik ip uçları ekleyen, reklam yazarlığı için doğru düşünme bakış açısını veren, sakin, karizmatik kişi...
 • copywriting dersinde kibrit kutusu kullanma kılavuzu yazdırtan, yaratıcılıgın sınırlarını zorlayan, reklam camiasında soz sahibi kişi..
 • bu sene (2001-2002) bilgi universitesinde ayrıca reklamcılık tarihi derslerini de veren ve dersleri keyif içinde rahatça geçen insan.
 • son sinavinda asagidaki sorulari sormustur :

  1.reklamcilik meslegini sectiginizi varsayarak, izledigimiz calismalar arasinda calisma hayatinizda benzerini asla uygulanamayacaginiz bir tanesini, nedenlerini de aciklayarak belirtiniz

  2. gunumuzde gerceklestirilen reklamlari dikkate alarak, turk reklamcilik sektoru calisanlarinin "history of advertising" konusunda hangi olcude bilincli oldugunu dusunuyorsunuz?

  3. william bernbach , david ogilvy , saatchi & saatchi, claude hopkins, jack trout and al ries, hangi acilardan reklam tarihinde onemlidir?
 • boğaziçi üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı mezunu, 1983'ten beri reklamcı. derslerde, öğrencileri muhteşem bi şekilde tuzağa düşürmeyi başaran zeki adam. severim.
 • derslerinde ders dışı verdiği kültürel değerler** ile de dikkat çeken, dinlemekten zevk alınan insan.
 • 5.kitabi rol calan ceset de okunmaya deger bir kitaptir, eselerinin temel ozelligi buram buram memleket kokmasidir, bunun yaninda bazi kaliplasmis olaylar dikkat cekmektedir. soyleki kahraminimiz remzi unal her seferinde ilk dayagi yer ikinci karsilasmada aikido teknigini kullarak rakiblerini alt etmektedir, gelisen olaylar fiske yedigi rakibi ile dostane bir durum icersine surukledig zaman ise ilginc bir sekilde ilk fiskeyi yeminin acisini cikartir, yine diyalog icine girdigi herkeze sigara uzatir, karsi tarafin sigarsini yaktiktan sonra kendi sigarasini icer, her kitabinda evde kaldigi anlarda mutlaka dus alir ve microsoft flight simulator oynar. cinayet, kacirilma vs gibi durumlarda olaylari cozer fakat gosterisli bir son yapmaz, hevesi kursakta birakir.
 • yaratıcılıgın doğuştan gelmeyip ögretilebilindiğini savunup, bizi de yaptıgımız çalışmalar sonucu bu "doğru"ya giderek daha fazla inandırmaya başlayan, dersleri muhteşem geçen reklamcı, yazar, öğretim üyesi.