şükela:  tümü | bugün soru sor
 • virtüözitenin, derinliğin ve tevazunun bir arada bulunduğu büyük gitarist, gerçek sanatçı. 23 yaşında olmasına rağmen yaşından beklenmeyecek bir olgunlukta çalmakta ve çalışında, arkadaki o büyük birikimi
  her an hissedilmektedir. çok özlemiştik böyle sanatçıları.

  ankara müzik festivali kapsamında 18 nisan cuma günü odtü kemal kurdaş salonu'nda inanılmaz güzellikte
  bir resital vermiştir. eş, dost arkadaş deyince salonları dolduran gitarsever kitlenin böyle bir sanatçının böyle bir repertuarla çıktığı konsere katılımı çok daha fazla olmalıydı. gelemeyen gitarseverler çok şey kaybetmişlerdir.
 • https://www.instagram.com/…-by=celilrefikkayaguitar
  yeni albümü yayınlanmış gitarist. spotifyda bulabilirsiniz. koyunbabayı da çalmış. şahane!
 • abd'de duzenlenen dunya klasik gitar yarışmasında birinci olup istiklal marşımızı okutmuştur.
 • tam adi celil refik kaya dir. inanilmaz bir yetenege sahip sirin ufaklik. kendini begenmis de degil ustelik, farkinda olsa bile farkliliginin.. her allahin gunu okulda karsilastigimizda gulumseyisi, selam verisi ictenliginin gostergesi..

  12 nisan 2003 tarihli roportajindan :

  "12 yaşındaki celil refik kaya'yı uzmanlar 'dünya çapında bir gitar dahisi' sözleriyle tanımlıyor; o ise arkadaşlarının çaldıklarını beğenmeyip "tarık'tan bir şeyler çalsana" demesinden yakınıyor

  celil refik kaya, henüz 12 yaşında... ancak verdiği konserlerin sayısı, yaşını çoktan geçti. minik gitarist, kendisinden büyük gitarıyla salı günü yıldız teknik üniversitesi oditoryumu'nda 14'üncü konserini verecek. en sevdiği enstrümanların gitar ve çello olduğunu anlatan kaya, hedefini şöyle özetliyor: "dünyaca ünlü bir gitarist olmak."

  mimar sinan üniversitesi devlet konservatuvarı klasik gitar bölümü birinci sınıf öğrencisi kaya, yaşının çok üzerinde bir performans gösterdiği için, üst sınıflara verilen dersleri alıyor.

  yurtdışına gitmek istiyor
  mimar sinan üniversitesi öğretim üyesi doç. soner egesel, minik gitarist hakkında şunları söylüyor: "bence celil türkiye'den dünya çapında çıkacak ilk gitarist. klasik gitarda teknik anlamda düşünebileceğiniz her konuda çok başarılı ve yetenekli."

  öğretmenleri, altı yaşından beri klasik gitar çalan kaya'nın, 20 yaşındaki bir öğrencinin çalabileceği zorluktaki eserleri rahatça çaldığını belirtiyor.
  geleceği yurtdışında gören minik gitarist, "annem, babam, herkes 'türkiye'de sanatçı olmak zor. para kazanamazsın, zorluk çekersin' dedi. sanırım benim bir an önce yurtdışına gitmem gerek" diyor.

  'tırnakların niye uzun?'
  kaya, 12 yaşında olmasına rağmen sanatla uğraşmanın bedelinin ağır olduğunu nasıl keşfettiğini de şöyle anlatıyor: "ilkokuldayken sol elimin tırnakları uzun olduğu için arkadaşlarım 'kadınlar gibi niye uzatıyorsun?' diyorlardı. çok üzülüyordum. konservatuvar dışında pek arkadaşım yok, çünkü yaptığımı anlamıyorlar. çaldıklarımı beğenmeyip 'tarık'tan bir şeyler çalsana, bilmiyor musun?' diyorlar. ben de 'bilmiyorum' diye yanıt veriyorum. çünkü ben klasik müzik çalıyorum. bazen hafta sonu çizgi film izliyorum. çizgi filmleri seviyorum ama izlemeye pek vaktim olmuyor."

  ve ayrica cok degerli hocasi, klasik gitar ustasi hocasi ve hocam icin
  (bkz: soner egesel)
 • 1991 dogumlu deha jr gitarcı.ileride accaip olacak.
 • klasik gitarin harry potter i.

  raffi arslanyan'in eski, soner egesel'in yeni ogrencisi deha cocuk.
 • mehmet refik kaya'nın oğludur. ruhnüvaz projesinin gitarlarını da çalar.
 • üstad hasan cihat örter'in öğrencilerinden ve üzerinde büyük emeğinin olduğu, çok yetenekli müzisyen.
  raffi arslanyan ve yusuf doğan büyüköğüt ile de üstad hasan cihat örter vasıtası ile tanışmıştır.
  fotoğrafları burada, burada ve burada görülebilir
 • naxos'dan carlo domeniconi albümü çıkmış.
  guitar music of carlo domeniconi

  carlo domeniconi - koyunbaba ı. moderato
 • turkiye'de hic taninmayan bilinmeyen ama dunyanin farkinda oldugu genc muzisyen. genius dediklerinden.