şükela:  tümü | bugün
 • dünyâdaki en şanslı ve sanırım en mutlu kadınlardan biridir.

  muhteşem bir sesi var. en büyük rakipleri kabûl edilen whitney houston ve mariah carey'nin aksine sesinde bir cırlama da yok; hâlâ bülbül gibi. iki dilde** sık aralıklı başarılı albümler yapıyor, albümlerinde büyük çoğunlukla belli bir kâliteyi elden bırakmıyor ve kendini sürekli geliştiriyor. ispanyolca ve japonca şarkıları da var. toplamda 200 milyondan fazla albüm satışına sâhip. çıktığı turneler hâlâ rekorlar kırıyor, ödüller kazanıyor, kapalı gişe çalıyor. (bkz: a new day) (bkz: taking chances world tour) (bkz: las vegas show 2011-2014) kariyeri boyunca en prestijli ödülleri kazanmış. (bkz: grammy) (bkz: oscar) çok büyük isimlerle işbirliği yapma şansı yakalamış. (bkz: michael jackson) (bkz: aretha franklin) (bkz: barbra streisand) (bkz: luciano pavarotti) eh tabii korkunç miktarda da parası var. dünyâda gezip görmediği yer kalmamış.

  bunların dışında kusursuz bir fiziği var. bana sorarsanız yüzü de çok çekici. mutlu bir evliliği, güzel bir çocuğu var. ikiz çocukları da yolda, kasım'da doğacaklar. şimdiye dek herhangi bir kaprisini, şımarıklığını duymadık. christina aguilera'yı kendinden daha iyi bir vokâlist olarak gösterecek kadar alçakgönüllü; south park, saturday night live gibi kendisiyle dalga geçen programlara gülüp geçecek kadar da komplekssiz biri. röportajlarını ve belgesellerini izlediğinizde ya da sahnedeki konuşmalarına, mimiklerine dikkat kesildiğinizde çok da matrak ve eğlenceli biri olduğu izlenimi veriyor. onlarca yardım kampanyasına en önde katılan isimlerden. gösteriş ya da maymun iştahlılık da değil üstelik, senelerdir her albümünde cystic fibrosis hastalığına karşı kurulmuş bir kuruluşu ciddî anlamda desteklemektedir. küçük yeğenini bu hastalığa kurban vermesinin etkisini kesinlikle yadsıyamayız elbette.

  böyle bir insan mutlu ve huzurlu olmaz da ne olur? gıpta etmemek ve hayran kalmamak elde mi? iyi ki varsın be kadın. az şarkınla yaşamımın arka plânında olmadın. bir gün canlı izlemek de nasip olur umarım.
 • en fazla 100 entry sonra ölmüş olacak ve buralar coşacak ve ardından dallama iktisatçının biri gelip "şu kadar entry girilmiş ölene kadar. iki yüzlüsünüz. ölü sevicisiniz" falan yazacak.
  ben yazayım da kafam rahat olsun:
  power of love ya da all by myself şarkısını dinleyip de tüyleri diken diken olmayan adam "ben 90'ların hastasıyım" diyemesin. dalağını, zürriyetini sikerim.
 • bu kadin her sarki soylediginde titanic bir kez daha batar.
 • kanada'nın muazzez ersoy'u.
 • imho fransızca şarkıları güzel söylüyor ama çok klişe bir icrası var.
  bi kere her şarkısında aşağıdaki üçünden en az birisi var:

  a- sesi kısarak ( buğulandırmak da opsiyonel) ve burada hisli olucam vurgusu
  b-sesim çok güçlü burada camları bardakları kıracam söyleyişi
  c- nihayetinde ben divayım herkesle her düeti kıvırırım her tarzı söylerim sanrısı.

  bir ya da ikisi olduğunda biraz dinleyebiliyorum, sonuçta ses aşmış cidden, ama üçünü de görürsem ı-ıh otuzbir olsa çekilecek kabilden değil.
 • 90'ların başında whitney houston ve mariah carey ile birlikte sektöre hükmeden isimdi. sonra 3ü birden aynı dönemde patladılar.

  hadi mariah carey'in akli dengesi gidip geliyordu; hadi whitney houston kocasıydı, uyuşturucuydu eridi gitti, e bu kadına ne oldu?..

  saçma sapan şarkılar yaptı yaptı, sonrada kapağı vegas'a attı, iyi paraya da olsa orada turist eğlendiriyor. çok acayip.

  hayır onlara yanmam, yeni nesli rihannalar'a, beyonceler'e, lana del reyler'e bıraktılar. nesil kayıp...
 • şimdiye kadar duydyuğum en güçlü, en güzel, en kontrollü ve en duygulu sese sahip sanatçı.
 • 1988 eurovision şarkı yarışması'nın bir türk'ün bestesiyle isviçre adına kazandıktan sonra meşhur olmuştur. kendisi "eurovision'ı kim takar ki", "kim meşhur olmuş eurovision'la", "eurovision'dan şarkıcı çıkmaz" diyen çok bilmişleri kapak yapmak, bu mahlukatlara ayar vermek için sıkça kullanılır.
 • şahsen yüzünü hiç de çirkin bulmuyorum, güzel bile sayılabilir.
 • şu an that's the way it is adlı parçasını dinlerken değerini bir kez daha çok iyi anlıyorum... insana hakikaten bir mutluluk, yüze şapşalca bir sırıtma yaratıyor... tıpkı klibindeki gibi. değerinin altında kesinlikle. fakat öyle kalsın... öyle özel olsun herkes bilmesin... çocukluğunda kasetleriyle büyümüş nesil onun kıymetini çok çok iyi biliyor zaten... sen çok özel bir kadınsın... beni soundtrack hastalığından kurtarabilen nadir sanatçı, mükemmelin ete bürünmüş halisin...

  çocukken duyduğum haliyle, şimdi ise parçalarını seninle ezbere düet yapmaktan büyük keyif alıyorum... hep böyle mükemmel olman dileğiyle hayatımın anlamı!...