şükela:  tümü | bugün
 • ne kadar yazık ki, memleketimizde zuhur etmiş olaydır.
 • tişörtle tank durduranların ülkesinde olmuştur.
 • polise molotof atanların özgürlük sevdalısı oldukları zannedilen ülkede olmuştur.

  ayrıca olayı geniş manada bilmiyorum ancak polisin, toplu taşıma araçlarında, kalabalık mekanlarda şüpheli davranışlar sezmesi durumunda içerisinde bomba olma ihtimali bulunan her eşyaya şüphe ile yaklaşması ve mevzuat çerçevesinde incelemesini yapması vatandaşın lehine bir durumdur. sulandırmamak gerekir.
 • (bkz: n'aber lan desperado)

  en son bu seviyedeydik çello çalanlara hitap etmek konusunda.
 • bazi seyleri elestirirken mantikli elestirin. bomba herhangi bir seyin icine saklanabilir ve saklanmasi gerekir, onceden farkedilmesin diye. gayet de cello icine, enstruman hardcaseine ya da baska bir cantaya konabilir. polisin kontrol etmek istemesi anormal degil. birakirsin kontrol eder, bomba yoksa sana yapabilecegi bir sey yok. yeter ki direnc gosterme, yardimci ol. onlar nazik olmasa bile, alttan al.

  muzisyen kardesimiz buyuk ihtimalle direnc gostermis. daha alt tabaka olan polisler de, sisteme, fakirlige, adalete, agir mesai sartlarina olan ofkesini, gorunus olan daha ust tabaka muzisyen kizdan cikartmis. bu bir ust tabakaya olan ofkenin aynisini sozluk yazarlarinda da gorebilirsiniz her gun. daha ust olan, zengin olan haksizdir, serefsizdir.

  neyse, polis haksiz tabi ama muzisyen arkadas da cok cahil, sanirim hic hayat tecrubesi yok. polise direnmese basina boyle kotu bir olay gelmezdi.

  bir gun polis ustunuzu aramak isterse, yahu bu sirtimdaki canta da bomba zannedilir mi diye polisle tasak gecmeyi aklinizdan bile gecirmeyin.
 • bir arkadaş diyor ki direnç göstermeyin polistir arar. affedersin ama muz cumhuriyeti olmasak nah arar.yarın öbür gün ''senin g.tünde heroün olabülüü şüpeleniyorum'' diye kıçını avuçlarsalar sen direnç gösterme emi çocuğum.
 • hamdi camli'yi hakli cikaran olay. cihad biliyor olsaydik, o garip aletin* savas urunu olmadigini bilirdik. keske ogrenseydik.