• tek ki$ilik koro. a$mı$ ki$ilik. dunyanin 8. harikası. normal bir insanın ses tellerinin 3 kati uzunlugundaki ses telleriyle ** basstan sopranoya* kadar butun sesleri cikarabilen ve ibrahim yazici'ya gore bin yilda bir defa rastlanabilen 7 oktavlik inanilmaz girtlak sahibi uzayli yaratik*. sezen aksu, ray charles, louis armstrong gibi ünlülerin ve pek çok müzik aletinin sesini cikarabilen bu sahsiyeti bir cafede fal bakarken taniyan fazil say ke$fetmi$. gerek sesiyle, gerekse de birbirinden ozgun besteleriyle gelecegin en buyuk yildizlarindan biri olacagindan hic bir suphem yok. yolun acik olsun cem.

  bir de kisa ozgecmi$ vereyim de tam olsun:

  1980'de edirnede dogan cem adrian, ilk ve orta ogrenimini edirnede gordukten sonra uzun sure radyo dj'ligi ve spikerligi yapti, tiyatro oyuncusu olarak cali$ti. istanbulda alternatif, etnik ve deneysel muzikle ilgili cali$malarini surduren cem adrian, 2004 yilinda fazil say'in ogrencisi olarak bilkent universitesi muzik ve sahne sanatlari fakultesine kabul edildi. bu okulda $an ve kompozisyon egitimini surduren cem adrianin kendine ait farkli tarzlarda besteleri ve standartlarda alternatif yorum cali$malari bulunmaktadir.

  ilerde bir gun cem'in ilk konserlerini dinlemenin gurunu da ya$amak ayri bir guzellik olsa gerek. dunyada az rastlanir guzelliklerden birine taniklik ettik sayende.
 • bu adam aşmamışsa kimse aşmamış kardeşim. ben ne böyle bir gösteri izledim ne de böyle bir ses duydum... süpper ötesi...
 • ses telleri normal bir insanin ses tellerinden 3 kat uzun olan insanmi$ bu.sahip oldugu ses itibariyle yanliz turkiye degil dunya capinda bir yildiz olacagi du$unulmekte.bekleyelim gorelim.
 • fazil say'in vaktinde "ilerde cem adrian'in ilk konserine gittik dersiniz" dedigi, can dundar'in da bugun hakkinda bir yazi yazdigi ki$idir..
  http://www.milliyet.com.tr/…10/28/yazar/dundar.html
 • fazıl say'ın bilkent'te öğretim görevlisi olmasından sonra keşfettiği ve özel istekle bilkent'e öğrenci olarak aldığı aşmış insan...bilkent iktisat binasındaki konserinde "summer time" 'ı louis armstrong da dahil olmak üzere 5 ayri seste söylemesiyle hayrete düşürtmüş, gelecekte dünya çapında bir sanatçı olacağından emin olmamızı sağlamıştır. 5 ayrı seste söylemesi şov dan öte sesinin basstan sopranoya kadar uzanabildiğini göstermektir.
  fazıl say'da bu sırada boş durmamış ve jazz daki ustalığını son haddine kadar göstermiştir.
  45 dakikalık konserin tadı damağımızda kaldı...
  fazıl say'ın da dediği gibi yıllar sonra bir gün 'cem'in ilk konserinde biz de vardık' diyebilmek gurur verici...
 • ben bu şarkıyı sana yazdım adlı çok güzel bir şarkısı var bu kişinin.
 • cem adrian bilkent iisbf'nin giris katindaki konserinde ben bu şarkıyı sana yazdım isimli şarkısını söylerken insanların yüzüne baktım, hepsinin şaşkınlıktan ağzı yarı açık, hipnotize olmuş gibiydiler. böyle bir ses, böyle bir yetenek milyonda bir bulunur herhalde. onu ilk dinleyenlerden biri olduğum için çok mutluyum, keşke bir albüm yapsa da hemen gidip alsak.
 • verdiği ilk konserden çok daha önce sesini dinleme şansını bulduğum, sesi kadar iyi bir kalbe sahip olan kişi. sevmeyi ve aşkı yaptığı işlere de aktarmayı başarabilen camdan bir kalp.
 • sesiyle en güzel ağlatanlardan
 • cok yakında albumu piyasaya cıkacak olan gercekten iyi bir ses.
hesabın var mı? giriş yap