• okan bayülgen'in an itibariyle yayınlanmakta olan programında küçük bir jenerik gibi bişey hazırlamışlar hakkında, diyor ki;

"sesinin teknik özelliğiyle hiç anılmak istemese de böyle oluyor bik bik"

e yahu kardeşim senin başka bir vasfın var mı da onunla anılacaksın? 4 yıl olmuş hala televizyona çıkmış yağmur'u söylüyorsun, yıllar oldu aynı şarkı. arkada aynı piyanist, aynı tripler bilmem ne.

hem ben cem adrian'ı sesinin teknik özelliğini öne çıkarmayan bir şarkıda dinlemedim ki. arkadaş madem anılmak istemiyorsun, niye bütün şarkıların sesinin özeliklerinin "show-off"u üzerine kurulu, garip garip sesler çıkarıyorsun?

sesi yetersiz falan demiyorum, ama burası biraz saçma oluyor. fazla tevazu kendini beğenmişlikle olur, bunu da unutmayın. bal gibi ekmeğini yiyorsan sesinin çıkıp böyle şekil yapmaya çalışmayacaksın...
  • bi yol tutturdu gidiyo bakalım.

ben de evde söylüyorum aynı bunun gibi ama babam terlik fırlatıyo;
    ses tellerim kısa olduğu için sanırım...
  • son klibini atılım üniversitesi, incek yolunda çekmiştir. bekledim, arkadan ağzına kadar dolu, yolcularının yüzleri cama yapışmış bir ulus-incek dolmuşu geçsin, cem böylece sosyal mesaj versin diye olmadı. gülmeyin oğlum; o incek dolmuşu ki şoförünün 'arkadaşlar allah rızası için artık binmeyin' dediği bir güzergahta... olmadı cem olmadı... sesini inceltmeyi biliyon ama bir yaraya parmak bastığın yok...
  • askerlik yapıp yapmadığını merak ettiğim sanatçıdır. askerlik biteli bir yıl oldu psikolojisinden kurtulamadım amk. kimi görsem askerde hayal ediyorum.
  • yasemin mori ile evlenmelerini dilediğim ve çocuklarına da "overrated" ismini koymalarını istediğim insan.. ha kuranda "overrated" kelimesi yoksa büşra da olur..
  • sesinin aslında güzel olmadığı gerçeğini kimsenin kabul etmediği adam.
  • tek ki$ilik koro. a$mı$ ki$ilik. dunyanin 8. harikası. normal bir insanın ses tellerinin 3 kati uzunlugundaki ses telleriyle ** basstan sopranoya* kadar butun sesleri cikarabilen ve ibrahim yazici'ya gore bin yilda bir defa rastlanabilen 7 oktavlik inanilmaz girtlak sahibi uzayli yaratik*. sezen aksu, ray charles, louis armstrong gibi ünlülerin ve pek çok müzik aletinin sesini cikarabilen bu sahsiyeti bir cafede fal bakarken taniyan fazil say ke$fetmi$. gerek sesiyle, gerekse de birbirinden ozgun besteleriyle gelecegin en buyuk yildizlarindan biri olacagindan hic bir suphem yok. yolun acik olsun cem.

bir de kisa ozgecmi$ vereyim de tam olsun:

1980'de edirnede dogan cem adrian, ilk ve orta ogrenimini edirnede gordukten sonra uzun sure radyo dj'ligi ve spikerligi yapti, tiyatro oyuncusu olarak cali$ti. istanbulda alternatif, etnik ve deneysel muzikle ilgili cali$malarini surduren cem adrian, 2004 yilinda fazil say'in ogrencisi olarak bilkent universitesi muzik ve sahne sanatlari fakultesine kabul edildi. bu okulda $an ve kompozisyon egitimini surduren cem adrianin kendine ait farkli tarzlarda besteleri ve standartlarda alternatif yorum cali$malari bulunmaktadir.

ilerde bir gun cem'in ilk konserlerini dinlemenin gurunu da ya$amak ayri bir guzellik olsa gerek. dunyada az rastlanir guzelliklerden birine taniklik ettik sayende.
  • kendini kandıran kişi sdlfkjsdlk tepeden tırnağa trip başka bişi diil. müziği de tırt overrated.
  • halil sezai'nin isyanıyla dalga geçtiğimiz kadar bu adamın nidalarına takılsaydık eminim şimdiye çoktan intihar etmişti. daha depresif bu bence. halil sezai saçları uzatıp at kuyruğu yaptığında pembe dizi karakterlerine benziyor. pembe dizi karakteri de intihar etmez. ama az önce gördüm, bir albumünün kapağında kendisiyle öpüşüyor cem adrian. album kapağında kendiyle öpüşen adamdan korkarım ben hafız, üstüne gitmem hiç. o bana ilişmesin ben de ona ilişmeyeyim, sebebi olmayayım kimsenin.
  • sesten falan hiç anlamam, sağırım ben zaten de saçlarını apaçi saçı yapmasaymış iyiymiş. stüdyodan çıkıp üst geçitte dans edecekmiş gibi geldi birden.
hesabın var mı? giriş yap