şükela:  tümü | bugün soru sor
  • doçent doktor. bilgi üniversitesi ekonomi bölümü öğretim üyesidir kendisi... iyi adamdır. alçakgönüllüdür. robert çıkışlı olduğu bilinir. gelecekte iyi mevkiilerde görmek istediğim ve kuvvetle muhtemel göreceğimiz değeerli insan.
  • istatistikçi olmasıyla birlikte; borsaydı, kağıttı, iddia'ydı her türlü para yapma konusunda son derece hakim olan istanbul bilgi üniversitesi ekonomi bölümünde doçent hocamız, gerçektende çok şeker ve iyi bir insandır. * fenerbahçelidir ve sporla da alakalıdır.

sigaraya da uyuz olmasıyla ünlüdür, kaldı ki koridorda sigara içen bütün herkesi kovaladığını bizzat ben gözlemledim.

geçen sene istatistik 2 * dersinde her sene sorduğu soru şeklini değiştirmiş, ben dahil bir çok öğrenciyi madur etmiştir.
  • çok epsrili bir hocadır
    matematiksel bi ornek olsun diye tahtaya yazdığı bir oğrencinin tükekettiği ürünlerdeki değişimden sosyal hayatını yorumlar güldürür eder de son icraatı hakkaten yarmıştır

okulda hocaların dersle ilgili duyurularını koyduğu online education sayflarsında "new announcment ec 271" yazısını gorup "hayırdır lan sınav iptal galiba" diye sevinirken "no announcments" diye bir duyuru yapmıştır kendisi.

en son girdiğim derse de elinde metro dan aldığı çin malı ters çalışan bi saatle gelmişti kendisi
  • konular bittiği için son haftasında film izlettiği derste çikolata dağıtmasıyla, tanıdığı öğrencilere ders sırasında sürekli (aşağılayıcı olmayan, tam aksine sempatik) göndermeler yapmasıyla, anlattığı konuyu çok yaratıcı ve akılda kalıcı örneklerle süslemesiyle, öğrencilerle samimi olmasına rağmen notlama sırasında objektifliğini korumasıyla ve şu an aklıma gelmeyen pek çok sebepten dolayı benim gibi pek çok öğrenci için bir ideal öğretmendir. nedenini bilmediğim bir şekilde, çok zeki izlenimi uyandırmaktadır.

edit: yoo, gayet de yeri geldi miydi, f'i de d'yi de verir. nasılsa, yine de sevilir.
  • labor economics dersi mutlaka alınması gereken hocadır kendisini. bir kez daha saygıyla önünde eğiliyorum.
  • üniversite hayatım boyunca bugüne kadar severek dersine girdiğim tek hocadır bu zat ı muhterem. etkileyici bir ses tonuna sahiptir bir kere bu sayede dersini dinletmesi için bağırıp çağırmasına gerek kalmaz, dozunu kaçırmadan espriler yapar, kendisi de sıkıldığı için dersleri elinden geldiğince keyifli kılmaya çalışır. sınava dakikalar kala sınıfa gelip öğrencilerin oturma yerlerini ayarlarken gına geldiğinde "eeahh abandone oldum ya" dedikten sonra sınıfla beraber gülecek kadar içten, beraber çalıştığı egosu yüksek sözde duayenlere yönelik "şu siteye girin, burada istediğiniz sepeti ayarlayıp indexlerini çıkarabilirsiniz gerçi yeniköy manavının sepetinden ne vardır bilinmez *" sözlerini sarfederek onlara dokunduracak kadar dobradır, sınavlarda verdiği tüyoların başına "a tip from cb" yazarak beni yarmıştır. kısacası harika bir hocadır, süper bir insandır matematikten nefret eden bana istatistiği ve dolayısıyla tekrar matematiği sevdirmiştir. sayesinde çılgın atmaktayımdır. üniversite bünyesinde bulunan "önemli" isimlerin kazandığı paralarının toplamından çok daha fazlasını hakediyordur.
  • vize tarihi olarak 1 nisan'ın denk gelmesi sebebiyle, bugün için yine oldukça sıradışı bir sınav hazırlamasını beklediğim büyük üstad. fırtına öncesi ilk emareleri vermiştir zira.

bu arada bilgi ekonomi'deki en bi sevdiğim (hatta tek bi sevdiğim) hocadır kendileri. ilginç bir şekilde nasıl oluyorsa asistanları da çok şeker insanlardan oluşmaktadır.
  • "d ile geçildiğinde göbek atılan dersler"in yegane hocası. hazırlamış olduğu true / false bölümleriyle çok güzel ters köşeye yatırır. ayrıca kendisi 1 nisan şakalarını çok sever. umarım sizlerde bizler gibi sevimli şakalarına maruz kalmazsınız.

(bkz: bu sefer güldürmedi)
  • robert'te yatakhanede de genç öğrencilere birkaç yıl abilik* yapmışlığı vardır. fanatik fenerli muhteşem insan.
  • son ilgi alanı metrobüsler olan istatistik üstadı. dönem boyunca 49 kez metrobüse binerek mecidiyeköy-söğütlüçeşme mesafesini kat etmiş ve bunların her birini de ortalama 22.4 dakikada gerçekleştirmiştir. oysa topbaş başkan'ım 22 dakikada gidilebileceğini söylemekteydi. ama yine de son vizeden bu yana yaptığı 13 seferin, ortalamayı tutturmak adına daha başarılı sonuçlar verdiği söylenebilir :( yani bir bakıma we accept h0.

sonuç: büyükşehir çalışıyor.