şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesinde işletme yönetimi ve organizasyon bilim dalında yardımcı doçent. iie'nin kurumsal yönetim derslerine de girer. çok sempatik ve iyi niyetli bir hoca.
    açıkçası kişiliği itibariyle profosyonel hayatta çok başarılı bir yönetici olabilirmiş. neyse aman akademik hayatta da başarılı zaten. ailecek seviyoruz.

okul bittikten 4 sene sonra akla gelmiş edit: hocam ben seni bu kadar övmüşken, sen o kurumsal yönetim dersinden beni dc ile geçirdin ya. ve bütün baba derslerden aldığım aa'lar ba'lar çöpe gitti. senin yüzünde bölümü 3. bitirdim. okuyorsan bunu içime oturdu.
  • eğer giyimine bu performansla devam ederse, çok yakında dockers kendisine sponsor olacaktır.
  • fakülteyi düşündüğümde gerçekten çok özlediğimi farkettiğim iki hocadan biri.

istanbul işletme'nin elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki, öğrenciyi adam ve birey yerine koyan akademisyenlerinden. öğrencileriyle iletişimi muhteşemdir kendisinin. gündeme/kariyere/sektöre dair konuşur, tartışır, akıl verir, destek olur.

özellikle kurumsal yönetim anlatışına doyum olmaz. ayrıntılı vakalar işler, gündemden örnekler verir. öyle ki hoca seçmemize izin verilmediği dönemlerden birinde başka bir hocadan almak zorunda kaldığım dersi, kendisinin işlediği gün, saat ve sınıfta ondan dinlerdim ara ara. şahsımın sınıfında verdiği derslere tek hafta kaçırmadan devam etmiştim. ilk haftadan sonra girmemeye yemin ettiğim; zoraki, ezberden işlenen, verimsiz derslerin sayısına bakılırsa; fakülte bünyesinde kendisinin ve derslerinin ne kadar değerli olduğu anlaşılır.

şimdi kurumsal* seçmeli ders olmuş. sınavlarda zorlar (aldığım her dersinden bütünlemelerde sürünerek geçmiştim.) * ama en azından bir şeyler öğrenirsiniz, şanslı olup ondan alabilirseniz.

ayrıca;

doğum günü bugün.
    iyi ki doğmuş hakikaten, kutlu olsun.
  • bu salı 'kurumsal yönetimin yönetim kuruluna yansımaları' adlı kitabı çıkmıştır.
    kendisinin belirttiği şekilde; 1 hafta içinde hem online satışı başlıyacak hem de kitapçılarda bulabileceğiz.

engin bilgilerinin geniş kitleler tarafından duyulması dileğiyle.

düşüncelerini ve kişiliğini 2,5 ayda bana sevdirmiş sevgili hocamız.
  • sınavları genelde kolay olmayan işletme fakültesi hocası. kendisinden özellikle gidip kitap tavsiyesi isteyin. ders verdiği öğrenciyi alıp bir adım ileriye taşıyan birisidir kendisi. varsın sınavlarından kalın ama kendisinden edineceğiniz bilgiler ömür boyu işe yarayacaktır.
  • bahçeşehir'de yüksek lisans dersime geldi.
    cem hoca değer katar.
    öğrencisini alır farklı bir boyuta sürükler.
    bir adım değil birkaç adım ileriye taşır.
    ufkunuzu açar.
    dersleri fazlaca eğlencelidir.
    bol bol film izletir.
    daha önce izlemiş olduğunuz filmlere farklı bir gözle bakarsınız.
    sınıfta bol bol tartışma ortamı yaratır.
    öğrencileri birbirine kırdırır.
    zaman zaman acaba bizi denek olarak mı kullanıyor diye düşündüğüm olmuştur.
    not konusunda bonkördür fakat taktı mı takar.
    ukalalık yapmayın yeter.
    ayrıca muhabbet adamdır.
    saatlerce sohbet edesiniz gelir.
    teşekkürler hocam.
    çok şey kattınız bana.