şükela:  tümü | bugün
  • "beşiktaş bu olayı şampiyonlar ligi'nde yapamazdı"

buyurmuş.

zeka seviyemi kendisinin zeka seviyesinin yarım puan üzerine indiriyorum ve olaya tekrar bakıyorum.

böyle bir olay olsaydı uefa fenerbahçe'nin hükmen mağlubiyetine hükmederdi. nihayetinde aynı uefa, lyon taraftarı sahaya inmişken beşiktaş'a da 2 yıl ertelemeli "men" cezası verdi. aynı uefa vodafone park'ta sahaya kedi girdi diye beşiktaş'a para cezası verdi.

ya da aynı uefa derdi ki "kardeşim burada beşiktaş haksızdır, beşiktaş 3-0 hükmen mağlup artı en az 1 yıl avrupa kupaları'ndan men" deyu. çıkıp da "maç kaldığı yerden devam edecek" demezdi.

ama zeka seviyemi cem dizdar seviyesine indirince ben de beşiktaş'ın yanlış yaptığını ve aynı eylemi şampiyonlar ligi'nde yapamayacağımı düşünüyorum.

iyiki normal hayatımda cem dizdar zekasına ya da cem dizdar şerefine sahip değilim.
  • leipzig'in psg'de 2 senede 700 dakika süre alamayan jean-kevin augustin'e 13m vermesi şaibe değil;
    isviçre gibi avrupada futbolda söz sahibi olmayan birligin kalecisine yvon mvogo 5m vermesi şaibe değil
    dayot upamecano ve ıbrahima konate gibi 99 doğumlu daha bir sene profosyonel futbol oynamış oyunculara toplam 17m vermesi şaibe değil.

ama avrupada sayısı 5i geçmeyen 1.96lık kule stopere, altyapılarda şampiyonluk yaşamış, 2ligde düzenli forma giymiş, yıllarca a takımda antreman ve az da olsa forma şansı bulmuş 22 yaşındaki( transfer olduğunda öyleydi) oyuncuya 6m vermek şaibe, öyle değil mi sevgili cem?

ama tarlaya ekin ekmek, hakem odası basmak, sezonu kapatmış oyuncuyu kiralamak asla şaibe olamaz, çünkü yalaka gazetecilik bunu gerektirir. yalaka gazeteciyi eleştirirseniz de götü kalkmış tinerci olursunuz, çünkü burası türkiye.
  • atınç nukan'ın leipzig'e transferiyle ilgili şaibe imalarına karşı kulüpten boru gibi açıklama geldi. kendisi özelinde beşiktaş'ı çamura çekmeye çalışan herkes iki dakika başını önüne eğer mi, göreceğiz. hadi bakalım cem efendi, kulüp her şeyi önüne serdi. görelim bakalım, hamurunda ne var, ne yok...

"`cem dizdar'a iddiasını ispatlaması için tüm arşivimiz açıktır`

trt spor kanalında gazeteci cem dizdar tarafından atınç nukan'ın önceki yıl gerçekleşen leipzig transferiyle ilgili şaibe imasında bulunulmuştur.

hangi bilgi ve belgelere dayanarak şaibe imasında bulunduğunu merak ettiğimiz sayın cem dizdar'a tüm arşivimiz, tüm dokümanlar bir gazeteci olarak inceleme yaparak kamuoyunu bilgilendirebilmesi adına sonuna kadar açıktır.

aynı zamanda sayın cem dizdar'a bu transfer ile ilgili rb leipzig kulübündeki belgeleri de inceleyebilmesi için de kulübümüz tarafından tam yetki verilecektir.

'kağıtlara bakmak lazım' diyen sayın cem dizdar'a gerek beşiktaş gerekse leipzig tarafındaki tüm dokümanlar sunulacak, bununla da yetinmeyip belgeleri incelerken ihtiyaç duyacağı her türlü uzman danışmanlık hizmeti de kulübümüz tarafından sağlanacaktır.

sayın cem dizdar'ın bu hakkı kullanması için kulübümüz tarafından kendisiyle irtibata geçilmiştir.

kendisinden beklentimiz sayın dizdar'ın dile getirdiği bu şaibe iddiasını bir an önce kanıtlaması, şayet kanıtlayamaz ise kamuoyu önünde kulübümüzden özür dilemesidir.

kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

beşiktaş jk"

http://www.bjk.com.tr/tr/haber/70533/
  • an itibaryle ntv'de sacmalayan adam. "premier lig abartiliyor" "ispanyol, alman takimi olsa sonuc baska olurdu".

...ya bi siktir git. bari su gün trollük yapmayin amk.
  • galatasaralıyım ama bu arkadaşın tavrını bilirim.sürekli bir beğenmemezlik içinde,aynı şeyleri farklı cümlelerle söyleyip "ben coolum tripleri".

yani beşiktaş dün dünyanın en iyi takımını bile eleseydi mutlaka bir kulp bulurdu bu arkadaş.
  • karşısındaki sunucunun işi inanılmaz zor. cem dizdar'a bırak muhalefet etmeyi yüzde yüz katılsa bile problem.

şöyle örnekleyelim:

+ herkes dirar'a takmış. volkan iyi miydi? yediği gole baksana kardeşim. isla mı iyiydi, alper mi iyiydi, kim iyiydi allahını seversen
    - doğru. iyi oynayan bulmak zor.

+ iyi oynayan bulmak zor da kardeşim daha sezon başı. birden estadio da luz'a çıkıyorsun. kolay mı bu çocuklara bu kadar yüklenmemek lazım.
    - yoğun antrenmanlar, yeni başkan, yeni hoca. doğru.

+ yeni takım da kardeşim böyle futbol mu oynanır sadece bozuyorsun. ne yaptığın belli değil. türk futbolu böyle mi gelişecek. dünya ilerliyor biz geriye gidiyoruz.
    - dünya futbolunun gerisinde kaldığımız muhakkak

+ yahu kardeşim gerisinde kalıyoruz filan boş laflar. herkes tutturmuş gerisinde kalıyoruz. ne zaman ilerisinde olduk ki?
    - orası da doğru. her daim bundan şikayet ediyoruz kendimi bildim bileli.

+ şikayet ediyoruz da kardeşim 2002'de milli takım dünya 3. sü olurken okanlar emreler, uefa kupası filan daha sayarım, futbol dersi verdik. öyle kendimizi gömmenin de alemi yok. aşağılık kompleksini bırakalım yahu.
    - hep kendimizi küçük görme huyu vardır bizde malesef.

+ yav abicim küçüğüz kabul edelim bunu artık. 100 yılda 2 kere dünya kupasına gidebilmişsin. izlanda 300bin nüfusla neler yapıyor. altyapını düzelt, çocuklarına değer var bak neler yapıyorsun.
    - belçika'nın yaptıkları ortada

+ yav belçika melçika geçiniz. sadece genç oynatmakla, altyapıya önem vermekle de olmuyor bu işler. ikisini harman yapacaksın ki o çocuklar apışıp kalmasın. zihniyet değişecek ki bu işler düzelsin.
    - futbola hatta spora bakış açımızı değiştirmeden olmuyor

+ herkes tutturmuş spora bakış açımızı değiştirmemiz lazım. e abi ne duruyorsun değiştir. hepimiz bu durumun müsebbipleriyiz ama kimsenin kendinde kabahat bulduğu yok.
    - herkes kendini durumdan soyutlayarak konuşuyor

+ yahu burda yıllardır söylüyoruz ne soyutlaması. bas bas bağırıyoruz ama bu işi yönetenler kulaklarına tıpa takmış. bildiklerini okuyorlar. bir şey bilseler gam yemeyeceğim. al işte fenerbahçe'nin borcu ortada!
    - ali koç'un açıklamaları herkesi şok etti. gerçekten inanılmaz rakamlar

+ yav borç morç geçelim o işleri. koskoca fenerbahçe. batacak hali yok. şöyle öldük böyle bittik herkesin dilinde aynı laf. taraftar başarı bekliyorsa borcun olacak. şampiyonlar ligi oynuyorsun 2 tane stoperin yok. bu kadar geç kalınır mı...
    - neustader'in yerine bir isim çoktan kadroya katılmalıydı.

+ hangi parayla katacaksın yahu. borcun olmuş 5 milyar tl. hala yok stoper yok forvet. bu zihniyetin değişmesi lazım artık.

sunucu iç ses: hay allah senin belanı versin
    sunucu dış ses: kesinlikle. yayınımızın sonuna yaklaşıyoruz. bir izleyicimizden soru var. fenerbahçe'nin rövanş maçında şansı sizce ne?
  • beşiktaş'ın yönetiminin nereden nereye geldiğini çok iyi anladık sayesinde.

beşiktaş'ın tek kuruş parasını yedirmedikleri gibi, 114 yıldır beyazına bir katre leke gelmemiş beşiktaş'ın adını kirli işlerin söylentisinden uzak tutmak için var gücüyle çalışıyolar. helal olsun. gurur duyuyoruz.
  • şu adamın yorumlarını beğenen arkadaşlara sesleniyorum. hangi yorumunu beğeniyorsunuz ?

yancı yorumcunun teki. atınç nukan transferi nasıl koyduysa adam şaşkınlıktan nereye çamur atacağını şaşırmış.

bide 1milyon € verselerdi beşiktaş yine kabul ederdi diyor. ulan şehri diyarını sktiğim. daha sonra da semih kaya ya 6 € verseler falan diye örnek veriyor. şüphe ediyorum diyor.

türkiye nin en pahalı stoperinin alış verişini doğru bulmuyorum dedi. 21 yaşın almanyada genç olmadığını da söyledi.

dizdar ağlama. (bkz: sen git de kumda oyna)
  • hayata cem dizdar gibi bakmak istiyorum. yarın güneş doğmasa adam, “doğmadı işte doğmak zorunda mı? binlerce yıl doğmuş bugün de doğmamış ne var bunda? niye bu kadar büyütüyorsunuz bunu? bugüne kadar doğduğu için teşekkür ettiniz mi güneşe? o zaman doğmayınca da laf etmeyeceksiniz. mesele budur. serkan niye öyle bakıyorsun?” der.
  • kendisinin yılmaz vural'ın her dediğine itirazlarının sebebi aslında basit.

adam baya bildiğin yılmaz vural ile aynı fikirde olmayı kendine yediremiyor lan. hani sonuçta yılmaz vural (her ne kadar yurtdışından eğitimli ve yılların tecrübesi olsa bile) böylelerine göre kenardaki heyecanıyla "karikatürize" olmuş bir tip ya, ha işte bu "eski solcu" abimizin kafasında da "ben bu kadar birikimimle toplumun zihninde böylesine karikatürize hale gelmiş biriyle aynı görüşte olmamalıyım" fikri canlanıyor ve sonuçta bu geceki gibi bir şey ortaya çıkıyor.

bir de, neden sürekli şu solcu olduğu muhabbeti öne çıkıyor? hayır abim, illa solcu olduğunu öne çıkarmaksa niyet piyasada 50 tane siyaset programı var, çık mesela nagehan'ın karşısına, onla tartış. futbolu da bırak azcık futbolun içindekiler tartışsın, sen de az kulak ver "ne yaşamış ki böyle düşünüyor bunlar" diye.