• hayattaki tek başarısı doğru zamanda doğru yerde olmak olan kişilerden yalnızca biri. akp devri uzun bir zaman dilimi, dolayısıyla bunun gibi içerikten çok zaman-konum denklemini iyi becerebilen tiplerin adam sayılması normal, uzun bir süre bu görüntü değişmeyecek.

yoksa futbolmuş, derin analizmiş, farklı perspektifmiş falan. gülümsüyorum sadece.
  • farklı bakmak sevimsiz tutum takınmayı ve özellikle silik bir program sunucusunu dakikada bazen 1 bazense 5 kere dibe doğru tekmelemeye gerek duymamalı. ne zaman rastgelsem trt'de yayınlanan programına, 5 dakika sabrediyor ve sinirleniyorum bu döngüye. her program şamarlanmak isteyen bir adamla şamarlayan bir adam var. evet kelime değerlidir, evet getirdiği nüans epey etki eder anlatılana. ama sadece ben böyle dediysem bu böyledir benzeri tutumları temelden eleştirip, ki herşeyi olması gerektiği gibi temelden alıyor, incir çekirdeğini doldurmayacak ve ego tatminine dönen ve küçük su savaşını andıran anların sıklığıyla sadece o güzel bakış açılarını kirletiyor kanımca. halbuki dolu başak eğilir misali, karşıdakine göre alınmamalı gard. alabildiğine saçma bir soru/öneri/fikir/aktarım geliyor ve sanki bu genel bir kanı ya da eli yüzü düzgün bir oluşmuş gibi ele alıp buradan sivri ve kof bir aşağılama çıkarıyor genellikle. ama izliyor muyum evet denk geldikçe. bazen de hayır,çünkü dayanamıyorum. ama bu değerli ve özgün bir bakışı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

edit: başlığı görünce kendim ne demiştim diye baktım da, bu entryden sonra herhalde bir iki defa defa denk gelmişimdir. benzer şeyler artarak devam etmiş . kesinlikle çekilmez bir kafa. allahtan çok vakit kaybetmedim.
  • reyting katili, çok vizyonluymuş gibi yapan, tek taraflı ve dogmatik fikirleri olan biri sanırım. tahammül edilemiyor, öyle negatif ki... çıkarmayın kanallarınıza böyle insanları.
  • siz bu adamın spor yorumu yaptığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz dostum dedirten insan evladı. adı spor manşet olan programda corto maltese diyor, herakleitos diyor, eduardo galeano diyor. bu kaderin (bkz: coğrafya kaderdir) dışında başkaca şeyler söylüyor.
  • dunyanin en negatif insani olabilir.
  • karşısında futbolumuzun asıl sorunlarını konuşamayacak sığlıkta biri olduğu zaman çileden çıkan yorumcu. serkan yetkin öyle mesela. ciddi algılama sorunu var serkan'da. ama hafta içi erdal hoş'un falan katıldığı bir programda izledim cem abi'yi, gayet sakindi. çünkü diğer konuklarda anlattığı şeyin bir karşılığı vardı. burada sanki duvara konuşuyor gibi adam. dönüp dolaşıp aynı salak konuları konuşmayı çok seviyoruz çünkü. cem dizdar' ın eleştirilecek yönleri de çok, ama eleştiren genelde üslubuna takılmış. ben de buna ayar oluyorum. adamın ne söylediğine baksana kardeşim, onun hiç mi ehemmiyeti yok? bıkmadınız mı yüzeysel, günlük konuşan yorumculardan? adam "ersun yanal'a düşman değilim, ama mesele kişilerle alakalı değil." diyor. rıdvan gibi "ali koç parayı bassın, nüfuzunu kullansın, conte'yi alsın." demediği için size hitap etmiyor söyledikleri. çünkü siz ona alışmışsınız. ne zaman sıkışsanız, biri gelsin, sihirli değnekle bizi kurtarsın. kafa böyle çalışıyor sizde. o zaman kulübün borcunu da sen öde madem. çünkü karar mercii aynı zamanda sorumluluk sahibi olandır. o zaman sorumluluğu üstlen ve öde borcu. konuşmayı biliyorsun. işi de sen yap.
  • bir insan ancak bu kadar aksi olur. sırf aksilik yapmak için kendi dedikleriyle çelişiyor. karşısındaki insan onu desteklemek için bir şey söylese de yükseliyor, söylediği şeye farklı bir açıdan bakmak için ağzını açtığında da yükseliyor. başkan sakin ya. tamam sen olayın özüne inmek isiyorsun. polemik yapmak dışında mantıklı yorumlar yapmak istiyorsun. fakat bu ne aksiliktir ya. ali koç'un ersun yanal konusunda tutumuna tarftarın tepki vermesini konuşuyorsunuz önce bu taraftarın bakış açısını değiştirmesi gerekiyor yönetime gereksiz baskı yapıyor, gerekirse yönetim kulağını kapatsın kapatmalı diyorsun. serkan yetkin televizyonda konuşan insanların taraftarları etkilediğinden bu sebeple de konuştuklarına dikkat etmeleri gerektiğini, o insanları bilgilendirmeleri gerektiğini söylüyor sen çıkışıyorsun. söylediği söz de insanları nasıl değiştireceksin istesende değiştiremezsin. sen demiyor muydun 5 dakika önce taraftarların kendisini değiştirmesi gerekiyor diye.
  • bu kafayı yapan şey ne?

şu lafları edebilmek için ne yiyip içmek lazım bilmiyorum. bilenler bi söylesin de o kafaya ulaşayım ben de. süper lan adam.
  • rus aksanı ile konuşan sürekli sinirli insan.
  • abicim altı üstü futbol konuşuyorsun. bu ne ciddiyet, bu ne agresiflik anlamadım ki. yıllardır bir kere görmedim daha yüzünün güldüğünü. her an karşısındakine ana avrat sövecek modda yaşıyor hayatı adam.
hesabın var mı? giriş yap