şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisi gerçekten iyi bir yorumcu ve saz üstadıdır. üstelik türkülere dair bilgisi de akademik anlamda da gerçekten iyidir. "ervah-ı ezelden" türküsünün yorumuyla ilgili kendisine burada iletilen serzenişe şöyle cevap vermiştir. (mesaj kendisinindir):

  " ahura ile beraber yorumladığımız sümmani'ye ait "ervah-ı ezelde" adlı eseri yorumlarken "bilirim güldürmez devr-i alemde" kısmını "gönül perişandır alev-i alemde" şeklinde yorumladık. kaynak olarak da "sümmani'nin hayatı ve tavrı" başlığı ile itü'de yüksek lisans tezi hazırlayan emsal günaydın'dan faydalandık. "bilirim güldürmez devr-i alemde" orjinalinde zaten "gönül perişandır alev-i alem" olarak gecmektedir."
 • halk müziğini çok başarılı bir şekilde bizlere sunan genç müzisyenlerden, sanatçılardan. görebildiğim, takip edebildiğim kadarıyla salt bir icracıdan öte, halk müziğini olması gerektiği gibi özüyle kavrama, taklit basitliğine gitmeyip kendi yorumunu katma ve gerçekten emek verilmiş çalışmaları dinleyicisine sunma çabasında.

  halk müziğini bir tüketim nesnesine indirgeyen olmamış bir genç müzisyen kuşağının içerisinde yıldız gibi parlamaktadır demeyeyim, geleneğe uygun olarak bir kenarda sessiz sakin ağırlığını hissettirmektedir, merak edenler için. uzaktan görebildiğim kadarıyla kendisine yöneltebileceğimiz her övgüyü aynı şekilde yöneltebileceğimiz bir dünya müzik insanı mevcut yanında. varolsunlar.
 • bir kaç saat önce farabi sahnesinde* dinleyenlere çok keyifli bir “masal” dinletisi yaşatan genç ve mütevazi müzisyen.

  fırat tanış’ın gelin tanış olalım oyununda da sahnedeymiş, yazık seyredemedim. ilk fırsatta orada da dinlemek isterim şahsen.

  hissederek çalıyor, yaşayarak okuyor sanki. türkülere hak ettiği değeri naifçe veriyor. “kitabın” hiç bitmesin, yolun açık olsun güzel insan.
 • çok yeni tanıştığım; sesine, tarzına hayran olduğum, emre sertkaya ile gömdüm oğul düeti yarım saatten beri gözyaşlarına boğulmama neden olan bir güzel insan

  çok yaşasın...

  icranın linki emre sertkaya & cem erdost ileri - gömdüm oğul