şükela:  tümü | bugün
 • vurmali calgilar insani. piyasada calmadigi adam kalmamistir. habbecik mensubudur.
 • yanilmiyorsam asmali konak dizisinin muziklerini yapiyor.
 • 1967 dogumlu olan cem erman, 1989 yılında istanbul belediye konservatuarı klasik batı muzigi vurmalı calgılar bolumu'nden mezun olduktan sonra devlet senfoni orkestrası ve istanbul $ehir tiyatrolarinda profesyonel muzik ya$amina ba$ladi.
  bircok studyo albumunde yer alan erman,bu aralar uzun metrajli film ve belgesel calismalari ile vurmali tinilarinin insan bioritmi uzerindeki etkisi konulu bir album hazirlamakla mesguldur.

  (bkz: habbecik)
 • tolga kılıç ile birlikte asmalı konak adlı dizinin müziklerini hazırlamaktadır. müziklerin çok beğenilmesi sebebi ile şu anda attila özdemiroğlu ile dizinin soundtracki üzerinde çalışmaktadırlar.
 • drum&circle ritm grubuyla her çarşamba ortaköy miks bar'da performans gösteren müziğin duayenlerinden.
 • bir röportajında (küçükken olsa gerek) okay temiz'in bir albüm kapağındaki resminden çok etkilendiğini söyleyen müzisyen kişi. konuşurken de çalarken de oldukça sempatik görünmektedir...
 • ayrıca kemal sunal'ın 100 munaralı adam filminde düzenbaz reklamcı patronu oyanmış,rahmetliye sunduğu her teklife "eşoleşşek" cevabını almış, aynı isimde bir yeşilcam oyuncusudur.mizacından ötürü kötü adam rollerine cuk oturan bir şahıs olmasına rağmen pek az filmde görülmüştür (ya da ben pek rastlamadım).
  ben, 100 numaralı adamdan başka, cem erman'ın iki filmini daha görmüştüm. iki filmde de cüneyt arkın'ın belalalısı -ve yine- patron konumlu kötü adam rolündeydi.
  ilkinde cüneyt arkın bunun kafasında mezar taşı kırıyordu.cem erman bu filmde bıyıklı idi.ikinci filmde ise cüneyt arkın esas değil yan rollerden birindeydi çünkü filmin esas rolleri yılmaz zafer ve gülşen bubikoğlu'na aitti.cüneyt arkın bu filmde kalp hastalığından ölüyordu ve ölmesine söylediği kalbe dokunan, sert sözlerle cem erman sebep oluyordu.hatta cüneyt arkın ilginç bir biçimde bu filmde abdurrahman palay tarafından seslendirilmemişti,peki bu durum deli gibi karate yapmasına mani oluyor muydu ? tabiki hayır,züppe kızının,dallama arkadaşlarını feci dövüyordu.
 • gloria gaynor, jhoan basse, tanıta tikaram, haris alexiosgibi isimlerle de çalışmış müzisyen.
 • renkli gözleri, kıvırcık saçları, böğrü açık takım elbisesi ve altın madalyonuyla türk sinemasının 70'lerdeki nuri alço versiyonuydu cem erman.. yüz numaralı adamda suratına yediği eşoleşşekleri bir kenara bırakırsak fazla komedi filmlerinde gözükmemiştir. çoğunlukla cüneyt arkın filmleri ve birkaç arabesk filminde de kötü adam rollerini layığıyla yerine getirmiş, 70'lerin ortalarında da başrolünde tıfıl mehmet ali erbil'in oynadığı bir dram filminde tıfılın kızkardeşine yapmadığı kötülük kalmamıştır. elinde viski kadehi, kumar masalarında üstten vuran lambanın ışığının aydınlattığı yüzünde blöf yapmanın getirdiği kuşku ve kin hissedilir, arada sinirlenip omzunda oyunu seyreden metresine kızardı. her sahnede değişen geniş yakalı ispanyol paça takım elbiseleri ile evine attığı saf kızlara bıyık altından 'şu içkiyi bir yudumla hele, kendine gelirsin yavrum' gibi telkinlerde bulunup hop bir daire sandoz'u dişi bardağa atıverirdi. bu işi yaptığı sırada madalyonu da parlardı ki gücüne güç katsın, karşı cinsi hipnoz etsin kolayca diye. cem erman'ın tahtı 80'lerde nuri alço ve eray özbal'a geçti. eee zaman da değişmişti öyle saykodelik rock/funk parçaları da çalmıyordu artık devir electronic devriydi, cem erman da kısa devre yapıp işi diğer androidlere teslim etmişti..*