şükela:  tümü | bugün
  • her şeyin hocası gibi biri. tıp fakültesi mezunu ama pdikolojik danışmanlık ve rehberlik yüksek lisansı yapmış, aile danışmanlığı sertifika programını bitirmiş ve hipnoz eğitimi almış. kariyerine baktığımızda gazetecilikten şairliğe, öğretmenlikten dernek yöneticiliğine kadar çok sayıda vasıf barındırdığını görüyoruz. kişisel fikrim sahip olduğu diplomalardan ikisinin muteber olduğu(tıp fakültesi ve pdr) diğerlerinin toplamının da seksolog ünvanını haketmesine yetmeyeceği yönünde. cinsel tıp enstitüsü isimli bir yer açmış. ben enstitü ünvanını hakedecek herhangi bir çalışmaya rastalamadığımı itiraf etmeliyim.

çalıştığı alanlara bakınca cem bey'in kendisini psikiyatrist zannettiğini düşünüyorum. cesaretini taktir etmek lazım, elbette takipçilerini de. yine de ilgileneneler için akla ziyan web sitesi:

http://www.drcemkece.com/

uyarı: şiirlerini okumanızı önermiyorum.
  • acccaaayiiipp tespitleriyle insanı çıldırtan çok hücreli kişi. ''eşcinsellik bir hastalık mıdır, tercih midir?'' gibi iki ucu boklu değnek, gereksiz bir sorunun cevabı olduğunu sanan ''yüce'' şahsiyet cem keçe bakınız ne demiş:

“eşcinselliğin nedenlerini anlamamız çok önemlidir. çünkü önemli olan yaygınlaşmasının önlenmesidir.''
    ''yaptığımız çalışmalarda ve literatür bilgilerinde, sağlıklı ve mutlu bir aile ortamında yetişmiş ve herhangi bir travmaya maruz kalmamış ama eşcinsel bir yaşantı süren bir kişiye hiç rastlamadım.''

çıkarımları ve genellemeleri de ''harikulade, dehşetengiz'' :) eşcinselliğin nedenlerini de öyle bir saymış ki :

''rol modellerin yanlış alınması, hormonsal bozukluklar, çocukluk döneminde şiddete maruz kalmak, tacize ve tecavüze uğramak, çocuklukta karşı cinsle ilgili yaşanmış kötü bir deneyim, ciddi aile sorunları, aşırı otoriter bir babanın varlığı, baba veya figürlerinin çocuğun hayatında olmaması, aşırı duygusal veya içine kapalı bir yapıya sahip olunması, erken boşalma, iktidarsızlık, vajinismus veya disparoni gibi cinsel işlev bozuklukları nedeniyle yaşanan başarısız ve aşırı sorunlu cinsel deneyimler, genetik yatkınlık, yanlış yetiştirilme yani erkek çocukların kız gibi, kız çocuklarında erkek gibi yetiştirilmesi, ebeveynler başta olmak üzere yakın çevrede eşcinsel eğilimleri olan kişi veya kişilerin modellenmesi ve örnek alınması, kızların daha yumuşak tavırları olan erkekleri, erkeklerin ise daha erkeksi tavırları olan kızları aralarına alma eğilimleri, yazılı ve görsel medyanın eşcinselliği özendirici yayınları, vb. eşcinsellik ailenin baskısına bir tepki sonucu da meydana gelebilir.''

hepimizde mevcut olabilecek her olguyu,olayı ''neden'' olarak saymış. braavooo sana jjjeeeeaamm! kalmadı yavrum bir şey. ay mikrop mudur bulaşır mı acaba! - diye altımıza sıçcaz neredeyse. üstüne homofobimiz tavan yapıp birbirimizi katledeceğiz yine yine yine.

homofobik cised insanları kliniklerine başvurmaya ve hetoroseksüel kimliğe kavusmaya davet ediyooorr haydi lililililililili laaa!
    :peehh!
  • http://twitter.com/escinsellik

twitter'da ve friendfeed'de "arkadaş ekleme talebi"yle reklamını yapmaya çalışan, insanları (beni ve kimi tanıdıklarımı) rahatsız eden biri. kimdir, necidir bilmem, bilmek de istemem.

ancak bir fikriniz olması için, üstteki linke ek olarak aşağıdaki linkte yazanları okumanızı öneriyorum:

'eşcinsellik ve “cem keçe”giller fenomeni'

http://kaosgl.org/…lik_ve_“cem_kece”giller_fenomeni
  • 1973'de dsm'den cikarilmis escinselligi 37 sene sonra kalkip patalojik vaka olarak gostermekte neye dayanip beis gormedigi kafami karistirmis adam. veya de.re. "escinsellik kader degildir", gelin tedavi edelim tavrindakı ısrarcılıgında joseph nicolosiyi kendine rol modeli aldigini dusunmek cok da yersiz olmaz.
  • kendisinin gayoloji isimli sitenin sahibi olduğunu düşünüyorum. çok da farklı olmayan şeyler söylüyor çünkü eşcinsellik kader değildir isimli kitabında.
  • "kişi hasta olup olmadığına kendisi karar vermelidir" diyerek tedavi olmak isteyen eşcinsellere tedavi uygulanmasını öneren "doktor"...
    "tıpta eşcinsellik dışında kişilerin kendisi karar verdikleri başka hastalık var mıdır?" diye sormak istiyorum kendisine...
    sanırım kişi kendisinin doktorudur sözünü biraz fazla ciddiye almış..
  • sitesinde yazdığı bir yazıdan anladığım kadarıyla, eşcinsellik hakkındaki bilgisini kendisine "terapi"ye gelen "hasta"ların deneyimlerinden yola çıkarak ve kitap okuyarak(!) edinmiş. şimdi eşcinselliğin bir hastalık olduğunu, dolayısıyla bu durumun "düzeltilebileceğini" düşünmekte. terapiye gelen aile baskısı görmüş, ezilmiş, alay edilmiş, bıkmış usanmış, biçare vatandaşlar olduğu için (ki bu da türkiyedeki eşcinseller için gayet alışılmış bir durum), bizim daktır keçe 'bunlar üzgün olduğuna göre eşcinsellik kötü bir şey olsa gerek' şeklinde bir akıl yürütmüş olsa gerek.

tanınmış uluslararası derneklerin hastalık listelerinden yıllar önce çıkardığı bir yönelimi hala 'hastalık' olarak tanımlayan birinin doktor diye geçinmesi çok acı bir durum.
  • tıp doktoru olduğundan kimse ses çıkarmıyor ama bu adamın yaptığı terapiden kimseye hayır gelmez. eğer bu adam psikolojiyi bilimsel anlamda bilip, uyguluyorsa ben de turp olayım. çok net söylüyorum. peşine takılıp çok para harcamayın diye söylüyorum. amma hükümet psikologlara meslek yasası çıkarmadıkça bu tarz amcalar böyle, meydanlara çıkıp olmadık şeyler yapabilir (bu cümle de levent kırca parodisinden çıkma gibi oldu ha). demem o ki aldığı sertifikalar falan fasa fiso. bi kere hipnoz yaparım diyen adamdan tırsıcaksın hafız. kesin bi sıkıntı vardır onda.

gerçi bu memlekette cem keçe'ye sıra gelene kadar neler var. o yüzden kendisi masum ve ehil bile sayılabilir. en azından internet sitesindeki kolları bağlı yarı-alim doktor pozu çok sakil durmuyor. neyse ben sizi vatandaş olarak uyarayım da... ister holistik ister yarı holistik terapisine para dökersiniz orası size kalmış dostlar.
  • su an saba tumer'in konugu, cinsellik konusuyorlar.
  • meğer yalnızca pratisyen hekimmiş ve türkiye psikiyatri derneği uzmanlık dışı faaliyet yürüttüğü gerekçesiyle ceza verilmesini talep etmiş.