şükela:  tümü | bugün
  • 4 eylül 2011 tunceli pkk saldırısında şehit düşenlerden biri. bir abimizin arkadaşı. kendisi basketbol hakemliği de yaparmış. edirneli imiş. şehit düşen eşi dilay kerman da öğretmenmiş. allah gani gani rahmet eylesin, ölümlerine sebep olanlara da kahrını gazabını göstersin.

http://www.22haber.com/…dirne-ye-ehit-ac-s-d-t.html
  • boğazım düğüm düğüm...

ne söyleyebilmeye, ne de yazabilmeye var mecalim...

çünkü cem kardeşimdi benim. ağabeyiydim ben onun. hala da öyleyim aslında, sadece o artık ebediyete dek başımızın üstünde. o artık hem şehidim, hem de kardeşim...

lise sıralarında beraber dirsek çürüttük onunla, o benden bir sene sonra gelmişti. herkese sıcak, herkese samimi, hep güleryüzlü. en ortak noktamızda kardeşlerimizdi. onun ağabeyi ve benim kardeşim. her ikisi de türkiye'nin en iyi okulundan mezun olup aynı üniversiteye gitmişlerdi. biz ise onlara nispeten daha sakin ve daha soğuk bir yatılılığa bırakmıştık kendimizi.

yıllar beni üniversiteye, onu akademiye sürükledi. akademiye kalkan gölbaşı servisleri, kaldığım yurdun hemen dibinden kalktığı için fırsat buldukça görüştük onunla. o hep neşeliydi, gölbaşının soğuk ve sert iklimi ona etkimiyordu bile. beni her gördüğünde yanıma gelirdi, ben ona ağabeyini sorardım, o da bana kardeşini... kilo almışsın diyerek yoklardık birbirimizi, mezun olana kadar ikimiz de öyle aman aman kilolar almamış olmamıza rağmen...

ben mezun olduğum gibi memleketime döndüm. ayrılık o zaman kendini gösterdi ilk. o ise akademinin son sınıfındaydı. ertesi sene o da bitirdi. artık sadece facebook üzerinden resimlerimizi görür olmuştuk.

araya uzun ayrılıklar girmişti ama cem de benim gibi 2010 yazını hayatını birleştirmeye adamıştı. o da benim gibi kutsal bir mesleği icra eden dünyalar güzeli biriyle evlenmeye karar vermişti... pırıl pırıl, dünyalar güzeli eşi şehit öğretmenim dilay'ın atanmasıyla sakarya'yı bırakıp tunceli'ye gittiler.

sonrası yok.

biz de halı saha maçı yapardık, beleşte beklediği zaman kızardım ben ona. bir halı sahada görüp görebileceği en büyük şiddeti benden yiyebileceği bir tekme sanırdım. keşke göğüs göğüse çarpışırken etseydi vedasını da, en azından gidişine açılan kalleşçe yol yakmasaydı ciğerimizi.

bu acı çok ağır, oldukça ağır...

canım gibi sevdiğim kardeşimi veriyorum ben içimden koparıp. şehadeti biraz olsun teselli gibi geliyor sadece. ama o yeşil sahada gol kovalarken, ciğeri beş para etmeyen çapulcu orospu çocuklarının kalleşçe onun canını kovalamasını bir türlü hazmedemiyorum...

içimi yaktın kardeşim, alacağın olsun!..
  • biz teröre lanet okumayı bırakıp barış istemeyi öğrenelim diye haykırdıkça bunu yapıyorlar. bu savaş değil ki diyenleri haklı çıkarıyorlar. bu silahlı eylem savaş değil katliamdır. top oynamak için halısahada bulunan insanları taramak bir savaş filmi değil bir korku filmi olabilir ancak. nasıl olacak bu işler hiç bilemiyoruz ki biz. zaten karışık olan şeyler karışıyor da karışıyor.
  • babalarımız arkadaş olduğu için tanırdım ama yaşça benden büyük olduğu için çok muhabbetim olmamıştı, edirne ali paşa çarşısında dükkanları vardı*92'de çarşı yanınca hemen çarşinın dışındaki dükkanda babası işine devam etti. küçükken hatırlıyorum ailecek bir edirne turu (selimiye, bayezid külliyesi ve ismini hatırlamadığım birkaç cami, türbe daha) yapmıştık, cem abim de yanımızdaydı. abisi ve kendisi bana babam tarafından hep örnek gösterilirdi, ne kadar başarılı oldukları, ne kadar idealist oldukları, abisinin yanlış hatırlamıyorsam new york'ta genetik üzerine çalıştığı (doktorasını yapmaya gidip çalışmalarına devam etmişti sonra), kendisinin tamamen idealist bir kararla polis olmayı seçtiği...
    ailesine baş sağlığı dilemek için selimiye'den kalkan cenazesinde bulunduğumuz sıra, babasının bizi görüp hiçbir şey olmamış gibi davranması (kıpkırmızı gözlerine rağmen), biz başın sağolsun bile diyemeden, benim ne yaptığımı; nasıl olduğumu sorması ve başınız sağolsun dediğimizde de inna lillah ve inna ileyhi raciun * diyerek bize cevap vermesi... allah gani gani rahmet eylesin cem abi.
  • doğum gününüz kutlu olsun... yokluğunuzun ilk senesinde ikinci kez siz olmadan kutluyoruz bugünü.

dilay'ımla doğum gününüzde bir olduğunuz gibi, ölüm gününüze de birlikte koştunuz. iyi ki doğdunuz!
  • bu sene de unutulmayan, hic unutulmayacak binlerce teror sehidinden biri... saygiyla aniyoruz.

(bkz: #45445490)
  • bir meslek binlerce onursuzun elinde yitip giderken aralarında onurunla savaşıp, ayakta kalmaya çalışıyordun. unutulmayacaksınız, nefes aldığımız her anda yaşayacak, hiç yok olmayacaksınız.

(bkz: #45444605)
  • canımın canı, 4 sene oldu katledilişinizin üzerinden geçen. içimdeki tek huzur ablamın orada sana emanet olması. huzur ve aşk içinde uyuyun.

(bkz: #54545002)
  • tam 4 sene önce, yine tunceli'de halı sahada maç yaparken kenarda onu izleyen öğretmen eşiyle birlikte haince öldürülen polis şehidimiz. kalleşlik cezasız kalmaz ama giden de geri gelmiyor. öğretmen eşi dilay turan kerman ile birlikte başka bir dünyada yine birlikteler o günden beri.
  • mekanı cennet olsun.