şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün sunumuna katıldığım güven istismarcısı nükleer tıp uzmanı.
  otizm konusunda uzman olmadığı gibi bilimsel verileri çarpıtarak ve taraflı olarak
  sunarak etkisiz tedavileri (hiperbarik oksijen tedavisi, immunoterapi) insanlara umut
  ışığı olarak göstermekte ve konuşmasında diğer hekimlere saldırarak deontoloji ve etik değerleri yerle bir etmektedir. acilen hakkında birilerinin işlem yapması gerekir yoksa bir çok aile mağdur olacaktır. kendisi tamamlayıcı tıp değil, alternatif değil, deneysel değil, geriye ne kalıyor siz tahmin edin. (bkz: sahte bilim) (bkz: sham)
 • otizme alternatif tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi, ispatlanmamış olsa da zararı olmayacak bazı yöntemlerin denenmesine karşı olmamakla birlikte, 13 ocak 2018'de samsun'da gerçekleştirilen otizm konferansındaki sunumunu zayıf ve mesnetsiz buldum.

  beden dili ve sürekli savunan üslubu yüzünden kendisine yıllardır yöneltilen suçlamaları haklı çıkarır gibiydi. yani uyguladığı yöntemlere kendi de inanmıyor ama laf kalabalığı ile biraz da tirübünlere oynayarak üzerindeki şüpheleri dağıtma amacı güdüyor gibiydi.

  ayrıca sunum görselleri de oldukça karmaşık ve zayıf bilgiler içeriyordu. doktor olmadığımdan içeriğini tam anlamadığım metinlerde bile bir manipülasyon olabileceğini sezdim.

  iki seçenek var: ya kendisini yanlış ifade edip yanlış tanıtacak bir üsluba sahip ve bu yüzden sunumu güven vermiyordu; ya da gerçekten yaptığı işin dayanaksız olduğunun ve aslında pek bir sonuç da vermediğinin farkında olduğundan zayıf noktaları şovuyla kapatmaya çalışıyor ve bu da güvenilirliğini zedeliyordu.

  her durumda, son cümlesinde yaptığı dr. house alıntılı kısım çok kötüydü. çıkarmasını tavsiye ederim o bölümü.