• hamburg olaylarında gösterileri gereksiz bulup polisi destekleyen iki yüzlü hain.
    gezi olaylarında götünü yırtıyordu polis orantısız güç kullanıyor diye. türkiye olunca polis orantısız güç kullanıyor, almanya olunca polisi destekliyorum.
  • (bkz: #60929244)

son olarak, alman parlamentosu'nda ermeni (sözde) soykırım tasarısının geçmesindeki rolü nedeniyle ermenistan tarafından mkhitar gosh madalyası ile ödüllendirilen yeşil.
  • ben dışişleri bakanlığına getirileceğini düşünmüyorum ama yine de öyle bir durumda ne olacağını merak ediyorum. türk kökenli oluşunu "telafi" etmek için herhangi bir almandan çok daha sert bir türkiye politikası izleyebilir. tıpkı kendi çocuğuna torpil yapıyor demesinler diye özellikle sert davranan öğretmen gibi. bakalım zaman ne gösterecek.
  • almanya'nın dış işleri bakanı olması ihtimali türk hükümetini endişelendiren türk asıllı alman yeşil siyasetçi. son derece karizmatik ve kültürlü bir kişi ama türkiye'de pek sevilmemesi önemli bir sorun. ayrıca cumhurbaşkanı erdoğan'la da arası çok açık ve bu durum iki ülkenin ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebilir. yine de, almanya açısından bakınca, bayağı etkili ve türk kökenli nüfusun ülkeye aidiyetinin arttırılması konusunda rol model bir bakan olabilir.

http://tr.euronews.com/…li-ankarayi-kaygilandiriyor
  • 2018 ocak ayında partisinin genel kurulunda başkanlığa aday olmayacağını açıklayan alman siyasetçi.

her türk düşmanı gibi kulllanıldı ve bir kenara atılıyor.
  • bundestag ta afd milletvekillerini irkcilikla itham eden turk asilli alman politikaci. konusmasinda hem turkiye diktasina hem afd nin goruslerine giydirip baya alkis almistir.
  • almanyada yasayan en büyük türk düsmanidir. politikasini tamamen türklere karsi söylemlerle yönetiyordur. ermenisi yahudisi gider baska ülkede lobbysini kurar bizimki bizi gurbetde siker.
  • almanya'da yaşayan alman siyasetçidir. göte göt der almancı çomarlara dert olur. adam alman siyasetinin bir parçası tabi ki almanya'nın çıkarlarını savunacak yok hâlâ göç ettiği kıytırık üçüncü dünya ülkesini savunacaksa almanya'da ve alman siyasetinde yeri yok. boklu köyüne geri dönebilir.
  • bir almandir.
  • sözlükte sempatizanı çok olan faşist ve ırkçı sözde alman siyasetçi.
hesabın var mı? giriş yap