şükela:  tümü | bugün
2004 entry daha
  • bida bida bida bida bida bida bida bida bida bida bida bida bida bida....
  • ne kadar doğru bilmiyorum?

ama camdaki kız dizisindeki sedat'ın bu, nalan içinde alara olduğu söyleniyor...
  • sarı saçlım mavi gözlüm, dön artık bitsin bu hasret.
  • baskan, cumhurbaskani, bakan, imparator, sultan ne olmasi gerekiyorsa olmasi gereken turkiye'yi araplardan daha geliskin bir yer yapmis biri. 90'larda yaptiklariyla turkiye cag atlamistir... olmasaydi olmazdik suriye olurduk.
  • oğuzhan uğur 'un " mevzular açık mikrofon " adlı programda suriyelilerin gönderilmesi konusuna istinaden " dünyanın bir çok ülkesinde sonradan edinilen vatandaşlıkların iptal edilebildiğini, suriyelilere maddi imkan sağlanıp kişi başı 1000 dolar verilerek ülkelerine dönmeleri teşvik edileceğini, akabinde 6 milyon suriyeliyi trenlere, otobüslere bindirerek gönderilemesinin günümüz dünyasında pek gerçekçi olmayacağını belirtip bu konuya diğer muhalefet liderleri gibi hayalperest yaklaşılmaması gerektiğini" kastetti.

bu açıklaması kafamda soru işaretleri oluşturdu ve ufak bir hesaplama yaptım. 6 milyon suriyeliye kişi başı 1000 dolar verilirse bu tutar toplamda 100 küsür milyar tl gibi bir para yapar. cem uzan'ın bu ödenek için nereden fon bulmayı planladığını merak etttim. hazineden mi ödeme yapacak acaba? ya da avrupa birliğinden mülteci krizi adı altında mali yardım mı talep edecek? bu paranın ne şekilde ödeneceğine dair detaylı bir açıklama yapmadı çünkü.
  • şurada adamın içinden geçmiş de anlayana tabii
hesabın var mı? giriş yap