şükela:  tümü | bugün
  • cevabını çokça merak ettiğim sorudur. ilk kez 2007 seçimlerine giren bu parti ki o zamanlar çocuktum oldu da kazansaydı ve bu günlere kadar gelebilseydi şuan nasıl bir ülke olurduk acaba neleri konuşurduk.
  • (bkz: mazot 1ytl olacak)
    şaka bir yana, o dönem tv'deki bir röportajına denk gelmiştim. hatırladığım kadarını aktarıyorum;

-(muhabir fındık nasil 1tl olacak diye sorar)
    -fındık üretiminin %70'i türkiye'de. o halde neden fiyatını biz belirlemiyoruz? kendi vatandaşımıza 1tl'den satarız, dışarıya istediğimiz fiyattan veririz.

aha bu 2 cümleyi hayata geçirebilseydi ortadoğu'nun almanyasi gibi bir konumda olurduk. net
  • şuanı bilmem ama şu an bundan kötü olmazdık.
    ha bir de galatasaray şampiyonlar ligi kupasını alırdı.
  • türkiye'yi a.ş. olarak görüp kâr a geçirecek ticari zekaya sahipti. şuanki durumdan ekonomik olarak daha yüksek bir refah düzeyinde olurduk.
  • kuzey kore'yi dolandırdıktan sonra nükleeri yerdik.
  • herkese akilli telefon ve internete olan duskunlugumuzden dolayi ulkenin her yerine bedava internet noktalari koyardi butun vatandaslar ucretsiz hizli internet kullanirdi. sanirim ruslar putine nasil bakiyorsa turkiye cumhuriyeti vatandaslari uzan a oyle bakardi en ucuz gsm operatoru telsim olurdu. bir cok vergiden muaf olacagimizi soylememe gerek yok. dusunsenize otomotivde otv yok faca sahin yerine herkes faca bmw ye biniyor.
  • (bkz: after party)
  • cem uzan'ın siyasi hayatı (!) seçim başarısı elde etmemek üzere programlandığı için anlamsız bir soru bu.

genç parti bol keseden, sallama vaatlerle %7 gibi bir oy alacaktı ki dyp %9.5'te, mhp %8.5'te kalsın ve oyların %34'ünü alan malum parti de meclisin %66'sına hâkim olabilsin böylece.

cem uzan 2002'de seçimlere girmeseydi ne olurdu? asıl soru bu.
  • cem uzan'in tayyipten farki yoktur, sadece modernlesmis versiyonudur.