şükela:  tümü | bugün
  • cem uzan'ın 2018 mesajından sonra beklediğim haber başlığı.

(bkz: uzan ailesini fetö bitirdi)
    (bkz: uzan ailesine paralel yapı saldırdı)

bence bu adam geri dönüş için bu yolu kullanacak ve akp'den mallarının iadesini istemeyerek onlarında gelmesine karşı çıkmasını engelleyecek gibi geliyor bana.

fakat şöyle bir husus var. imar bankası'ndan kaynaklanan dolandırıcılık davası ne olacak?

şöyle bir şey var;
    "sanık cem uzan'ın, suçu zincirleme biçimde işlemesi nedeniyle cezasını 22 yıl 2 aya çıkaran heyet, sanığın mahkemeye karşı tutum ve davranışlarını dikkate alarak cezasını 18 yıl 5 ay 20 gün hapis ve 4 milyar 404 milyon 721 bin 134 tl adli para cezası olarak belirledi. " bu da haber

eğer dediğim fetö olayından dolayı gelirse bu davada düşürülebilir.

bu arada imar bankası meselesini merak edenler için neden battı link'i.

şahsi görüşüm imar bankası kriz zamanı iç açık verince zaten siyasi olarak rte ile sorun yaşayan cem uzan'a darbe vurulmak için bu konuda bahsi geçen off shore hesaplarına sahip kişilere ödeme yapılmasına izin verilmemiştir. tabi tamamen şahsi kanaatim bu. o zamanlar çocuktuk o yüzden her detayı çok iyi hatırlamıyorum ve internette çok detaylı bilgiler yok.

yine şahsi görüş olarak baktığımda, nokia'yı ve motorola'yı zekice bir hamle ile dolandıran adam var. bu da hisse oranların düşürerek oluyor. şahsen ülkeden çalacağına dış ülkelerden çalan insanları desteklemek daha makul geliyor bana.

imar bankası olayını ise tam bilmiyorum. anladığıma göre cem uzan'ın türk halkından çalması ile suçlanmasının sebebi off shore hesaplarını zimmetine geçirmesi. konu hakkında bilgisi olan ve düzgün bir şekilde aydınlatacak olan yeşillendirebilir.

neyse nasıl geri gelecek veya gelecek mi göreceğiz. gelirse muhalif mi olacak akp'li mi onuda göreceğiz ama muhtemelen muhalif olacak sosyal medya hesaplarındaki tavırları bu şekildeydi. yine karışık günler bizi bekliyor gibi.