1. beşiktaş taraftarının cesur yüreği, çarşının cem abisidir. ne yönetimin başına geçmekle ne de sete çıkmakla camianın da tribünün de başkanı olunamayacağının canlı ispatıdır. işte bu yüzden kendini başkan sanan emniyet yalakalarına nasıl dik durulacağını gösteren adamdır, tabi anlayana:

http://forum.forzabesiktas.com/…ad/file.php?id=4858

edit: threepoint uyardı, foruma üye olmayanlar yukarıdaki linki göremiyormuş: http://img513.imageshack.us/…g513/6895/13935830.jpg
  2. taraftarın nasıl olunması gerektiğini sonuna kadar gösteren büyük insan. yanındaki adamları hiç bir zaman satmayan delikanlı abimiz.
  3. ayhan abi*'yle beraber tribünden hiçbir zaman kopmamasını istediğim insandır kendisi. dediğim gibi, insandır her şeyden önce, abimizdir. reisi olanlar bunu anlamakta güçlük çekebilir ama tribün dışında da ne zaman başınız sıkışsa yardım etmek için elinden geleni yapandır. harbi abi yani. son günlerde çok fazla ağıza alınan beşiktaşlı duruşunun ta kendisidir.
  4. çarşı'nın has elemanlarındandır.
  5. çarşı grubunun oluşmasında büyük payı vardır.
  6. "güzel şeyler allahtan, kötü şeyler çarşıdan oluyor her zaman." sözünün sahibi.

özellikle tribün dışında olan insanlar onu kayserispor maçından önce çıkan olaylarda polis panzerinin önündeki duruşuyla tanımış olsa da; kendisi beşiktaş semtinin sevilen, sayılan ve değer verilen abilerindendir. şeref bey anmalarına, köyiçindeki dükkanını kapatıp gelecek kadar samimidir.

optik başkan'ı ve hayatını bir de ondan dinlemeniz gerekir.
  7. şöyle demiştir: "şahsım adına söylüyorum ki ben yaptığım her hareketimin arkasında durdum, duracağım. bu sebeple de özür dilemeyi gerektirecek bir yazının altına imza atmam, inanmadığım hiçbir şey için de özür dilemem. zaten bu duruşumdan dolayı 2 yıl stada girememe cezası aldım ben. kimi çok sevindi, kimi gerçekten üzüldü. çarşı'yı kurduğumuzda sene 1980'lerdi. en son, çarşı'yı optik'in anma gecesinde bitirdim ben kafamda. çünkü biliyordum her kafadan ayrı ses çıkacağını. ama egolarına yenilenler yollarına devam etti. benim demek istediğim her zaman şu oldu. semti korumak adına kurduğumuz o küçücük arkadaş grubumuz efsane oldu, çığ gibi büyüdü bizi aştı. bazı hareketler münferit yapılmakta. ama eğer çarşı olmak istiyorsanız ilk önce iyi adam olacaksınız, arkadaşlıklarınız menfaatler üstüne kurulmayacak, kendi isminiz değil beşiktaşlılık önde duracak. duruşunuzsa inandığınız herşey için dik durmak olacak. cehaletle değil cesaretle, tek değil hepbirlikte, haksız ve güçlünün değil doğru ve biçarenin yanında olmakla, dolduruşa gelip sataşana değil, nifak tohumu ekip kaçana karşı çıkmakla çarşi olursunuz."

cem yakışkan hakkında bilgi verin