şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evlilik teklifi için epey araştırıp ne hikmetse kadıköy kalamıştaki kişiye özel yat kiralayan bu bireysel firmada karar kıldım.

sürpriz öncesi özellikle yatın içine kadar gidip, evlilik teklifini sevgilimin anlamaması ve daha gerçekçi olması için yat sahibi aynı zamanda yatın kaptanı cem bey ve çalıştırdığı hanfendiden bu konudaki hassasiyetimi dile getirerek bir-iki istekte bulundum; ancak teklif süresince belirtmiş olduğum ayrıntılara dikkat etmemeleri inanın beni çok sinirlendirdi. tabi o günün büyüsünü bozmamak için ücreti ödedim ve oradan ayrıldık.

düşünün üzerinden o kadar zaman geçmesine rağmen, bugün aklıma birden geldi ve bunca şey karaladım. onca giden para da cabası tabi.

yat içinde görevlendirilen hanfendiye özellikle dedim ki: "sevgilimi alıp birazdan yatların olduğu sahil kısmından yürüyeceğiz. ikna olması için yatlarla yürüyüş yolu arasındaki demir parmaklıklar arkasından değilde bizi muhakkak yürüyüş yoluna çıkarak yoldan yata davet edin."

öncesinde konuştuğumuz üzere elinde bir broşürle: 'ücretsiz tanıtım amaçlı yat gezimiz var." diyecek ve böylelikle sevgilimi yat gezisine ikna edecektik.

ancak yatta çalışan bu hanfendi hemen sonrasında sevgilimle ordan geçerken malum havada karanlık deniz tarafından hapishaneden seslenir gibi demir parmaklıklar arkasından bağırarak bizi çağırdığında inanın ben bile ürktüm. sevgilimi işi bozuntuya vermeden yata binmeye ikna edene kadar zaten sevgilim kısmen durumu tahmin etti.

yatta çalışan ilgili hanfendi! olur da bir gün burayı okursan biraz az konuş be kızım, ne çok konuşan bir yapın var car car car inan hâlâ kulağımızda sesinin tınısı. gerek iyot kokusunun gerek denize vuran gece ışıklarının, emin ol biraz da sen içine ettin.

neyse sonrasında uzun saçları ve küpeli karizmasıyla yatın kaptanı aynı zamanda firma sahibi cem bey bizi karşıladı. cem beyi görünce tamam dedim bu adam işi toparlar. belli görmüş geçirmiş adam, işine hakimdir beni mahçup etmez dedim. peki o ne yaptı biliyor musunuz?

gece sessizliğinde yat kız kulesine doğru tüm romantikliğiyle yol alırken, o kadar hassasiyetle önceden belirtmem, bizim için özel bir anlamı var dememe rağmen, cem adrian'dan 'ben seni çok sevdim' ve diğer şarkılarını çalmak yerine defalarca gümbür gümbür (bkz: serkan kaya)'dan "mesele ne senin benden ayrılman(remix)" şarkısını çaldı. o çaldı ben uyardım. o çaldı ben değiştirttim. çok sinirlendim o gün be, çok!

sende olur da bir gün burayı okursan bilesin ki o günün büyüsünü bozmamak adına sustum, cem kaptan!

neyse ödemeyi yaptım çıktık ordan eve doğru giderken bir baktık herkes sevgilimin trenç kotuna bakıyor. o da ne, her yeri kan gibi kıpkırmızı boya! kuru temizlemeyle inanın zor çıktı. nerden bulaştı nasıl bulaştı; ama yattan bulaştığı kesindi. çünkü ordan çıkar çıkmaz farketmiştik.

velhasıl, tek kelimeyle diyorum ki: neyse ya, takdir allah'ın olsun!

bu arada yediğimiz yemeğin içtiğimiz şarabın sunumuna ve masanın düzenine değinmiyorum bile, ne de olsa doğru ya, hava soğuktu bir bahaneleri vardır elbet!

edit: ilgili çalışan hanfendinin adı bulundu, ilknur. ve komedi internet siteleri de paylaşılmış zaten. ilginiz için teşekkürler. bu arada amaç kesinlikle lehte veya aleyhte reklam yapmak değildir.
  • kadını saçından sürükleyip mağaraya götüren atalarımıza bakıyorum bir de kadın karşısında yenilgiye uğramış günümüz erkeğine..
    bu ve buna benzer şirketlerin de yenilgide payı var
  • ben evlilik telfini cem yat'ta değil; çek yatta yaptığım için anlayamadığım durum.
    bu kadar kasmayın arkadaşlar, altı üstü evlilik teklifi, beklenmedik bir an bulun, yapıştırın teklifi gitsin. habire çıta yüksele, yüksele insanlar ne yapacaklarını şaşırdılar. aman denenmemiş olsun, aman klasik olmasın derken, en son yüzüğü götünden çıkartacaklar.
  • buraya yararlı bir link bırakıyorum.
    paragraf

tanım: okurken gözlerinizi kaybetme ihtimalinizin olduğu içinde evlilik teklifi ve serkan kaya geçen bir olayın yazıya dökülmesi.

(bkz: paragraf kullanma özürlü sözlük yazarları)

edit: yazar arkadaş üşenmemiş yazıyı düzeltmiş. diğer yazarlara örnek olsun diye yararlı linki silmiyorum.
  • okudum ve itaat ettim.

- cem yat kiralama
    - peki abi kiralamıyorum. yattım.
    - aferin cem.
  • (bkz: anlıyorum)
  • bir dahakine titaniği dene