şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
 • vay arkadaş kayınpederine giydirmiş herkes.

  oğlum sizin adalet anlayışınızı sikiyim ben. oturup iki insanın başından geçenler olarak okuyunca kayınpederinin gayet haklı olduğu kolaylıkla görülebiliyor. burada anlatılanlar magazin haberi değildir. bir adam var kızını zengin adamın teki ailesinden koparıyor, torununun iki tane fotoğrafını bile göstermiyor.

  damat bu insanları öyle hakir görüyor ki, kız istemeye elini kolunu sallaya sallaya gidiyor, aileyi düğünde arkalara atıyor. tüm aile fertleri planlı bir biçimde soğuk davranıyor kızın anasına babasına. sen hem bir insanın kızıyla evleneceksin hem de saygısızlık üstüne saygısızlık yapacaksın. bu mu oğlum sizin eğriyi doğruyu ayırt etme yeteneğiniz. kendi kızınızın bu şekilde evlendiğini bir hayal etsenize. kendinizi bir an kızınız evlenirken cem yılmaz'ın evinde istenmeyen kişi olarak hayal etsenize. sırf cem yılmaz diye bu yaşananları normal karşılayacak kadar vicdansız mısınız?

  adamın torunu olmuş gelin hastaneye diyen yok. statü manyağı mısınız nesiniz ben anlamıyorum ki.
  bırakın artık şu paranın taşaklarını yalamayı.
  burada haklı olan tek kişi, kızının iyiliğini mutluluğunu isteyen babadır. onun dışında söylenenler laf güzaf.
 • türk sinemasının dahi adamı.

  bu kadar iddialı cümleyi neden kurdum? ne gerek vardı ? çok mu komik? hiç mi değil? tartışmaları süredursun. ben bu kez bir sanatçıyı ölmeden yüceltmek istiyorum. görsün yahu. ne kadar iyi olduğunu, usta bir oyuncu olduğunu ölmeden bir duysun.

  hayatını birşeyi beğenmemeye adayıpta bir boktan anlıyormuşçasına şu yazıma dudak bükenler olabilir, saygım var. ama ben de az biraz anlıyorum bu işten geçmişim gereği ve diyorum ki cem yılmaz türk sinemasının bir başka "kemal sunal"ıdır. elbette kemal sunal değildir. o cem yılmazdır. ama yarın göreceksiniz bizim nesil nasıl kemal sunal hastasıysa binlerce kez izliyor ve sıkılmıyorsa, yarın gelen nesil bu insanın filmleri için benzer hisler taşıyacaktır.

  cem yılmaz daha bu yaşında arkasında gayet başarılı eserler bıraktı ve adım gibi eminim yapmaya da devam edecek. yurtdışında bahsederken göğsümü gere gere bahsediyorum kendisinden, gurur duyuyorum yaptığı işlerle. bunu bütün kalbimle söylüyorum. umarım uzun yıllar üretmeye devam eder ve seyretmekten bıkmadığım yeni filmler olur.

  var olsun!

  daha sonra kendini imha edecek bir edit: ulan içimden gelmiş ne hissettiğimi olduğu gibi yazmışım. ne sığırlığımız kalmış ne anlamadığımız. sebebi neymiş adamın espirilerine gülmüyormuş. sana eser beğendiricez diye maymun mu olucaz lan burda? beğenmezsen beğenme. ama sırf yazılan fikir hoşuna gitmedi diye "sığırlıktır" diye hakaret etmek bildiğin yavşaklıktır.
 • gezi parkı eylemleri sırasında twitter’da destek tweetleri atıp, sonra silmişti. açıklama olarak da benim küçük çocuğum var demişti. “ulan bizim çocuğumuz yok mu, burada ölenler çocuk değil mi?” diye tepki gösteren levent kırcaya da ‘ihtiyar sen benim dengim değilsin’ diye cevap vermişti. böyle bir adamdır. hatırlatayım istedim.

  debeediti: levent kırca’ya saygıyla
 • eşinin doğumuyla ilgili şöyle ufak bir haber dikkatimi çekti..

  "hastane masrafları hediyemiz olsun

  maslak acıbadem hastanesi yönetimi, ahu yağtu-cem yılmaz çiftine jest yaptı, “bizim doğum hediyemiz” diyerek doğum ve tedavi karşılığında hiçbir ücret almadı. doğuma giren prof. dr. cihat ünlü’nün de çiftten para almadığı öğrenildi."

  yahu cem yılmaz'dan almıycan kimden alcan bu hastane masrafını merak ediyorum.. tamam belki reklam için, belki adama olan saygınızdan böle davranıyosunuz, ama inşallah sıradan insanlara da arada bi böle jestler yapıyosunuzdur..
 • mars’la olan sorununu merak edenlere istinaden:

  sorun sadece cem yılmaz’ı değil, ana akım dağıtım ağlarını kullanan tüm yapımcıları ilgilendiriyor.

  bilet fiyatları (mısır kampanyası, meşrubat kampanyası gibi promosyonlarla) sürekli yükseliyor. yapımcıların payıysa yıllardır aynı. yapım şirketleri bu duruma istinaden boykot kararı alınca, malum haberdeki kadın da:

  “biz yeni cem yılmazlar yetiştiririz, halkı filmsiz bırakmayız” demiş. bunun meali de şu:

  “biz bu işe emek veren insanlara hakkını teslim etmek yerine, yolunacak yeni kazlar buluruz.”

  özet: cem yılmaz şahane bir cevap vermiş.
 • ben şahancıyım. zoka'dan tut dikkat şahan çıkabilir'e hepsi çok komik efsane şeyler izledim. recep ivedik filmlerinin hiçbirini sinemada izlemedim ve bu filmlerin milletin parasını süzmek için yapıldığını düşünüyorum. neyse konu şahan değil.
  cmylmz kadar ünlü olup askere gitmiş kaç ünlü gösterebilirsiniz? adam sizin hayal edemeyeceğiniz paraları sırf vergi olarak verdi. bilmediğimiz nice bağışlar yapmıştır. demet akalın sırf para yüzünden, usuleten boşandı ve sarayda ağırlandı. mal varlığını amerika'ya taşıyan yurt dışında vatandaşlık kovalayan sürüyle ünlü insan var ve hiçbiri cem kadar boykot yemedi.
  filmlerini seversiniz sevmezsiniz ama cmylmz'a vatanseverlik üzerinden vurmak hiç hoş değil.
  edit: ilk defa debeye girdim ve ilk sıradan. teşekkürler sözlük! ayrıca teknesi türk bayraklıymış eklememi istediler.
 • adamın verdiği cevapları çekemeyince orospu çocuğu gibi dalga geçerler. ali atay için de aynı şeyi yapmışlardı. evli adama 'yeni bi beraberlik mi?' diye soruyordu muhabirin teki. adam da tersleyince aynen böyle dalga geçmişlerdi. böyle magazinciliğin anasını soyunu sikeyim ben. senin o yapmaya çalıştığın orospu çocuğu salak esprilerden yüz kat güzelini yaparak hayatını kazanıyor o adam. bu adam zaten keyfi yerinde olduğu zaman hanginizi tersledi? özele biraz saygınız olsun amını siktimin evlatları. ama size azıcık yalakalık yapan, 2 kelime edip gönlünüzü alanlar olsa, onlardan kral sanatçı yoktur dimi? sizin içi boş kafatasınızı sikeyim ben. birebir karşında olunca gıkını çıkarama ama arkasından 'voynk zönk' filan ses efektlerini yapıştırarak programdan cevap ver. hay sizin..
  bu kadar sinirlenmemin sebebi cem yılmaz'a yapılmış olması değil. türkiye'de yapılan bu yavşak, orospu çocuğu magazincilik.
 • insanlar twitter'da ünlü oluyor, yeminlen bu ünsüz olacak.
 • dün gece söylediklerinin tercümesi;

  "mizah diye çektiğin saçma sapan videolarla yüz binleri peşinden sürükleyip, buna imaj diyorsun. üstüne, sözde imajına boyut atlatmak için tarkan ve benim gibi insanların üzerinden prim yapmaya çalışıyorsun. vasıfsız, hiçsin. seni takip eden insanlar bu çabanı anlayamadığı ve gerçekten beni uyardığını sanacak kadar aptal oldukları için cevap vermek zorunda kalıyorum. çünkü tek bir kişi de olsa, sizin gibi insanların ne olduğunu görmesini istiyorum. şimdi siktir bebe, kumda oyna." olan komedyen.
  her şeyi armut piş ağzıma düş diye bekledikleri için anlamayanlar olmuştur. biraz düşünürseniz 'ayar ayar ayar' diye salya çılgınlığından kurtulursanız anlarsınız.

hesabın var mı? giriş yap