şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
7237 entry daha
  • defne samyeli ve kızlarıyla alice müzikaline gidip serenay sarıkaya ile sevgili olan komedyen.
    defne'ye ayıp etmiştir.
  • (bkz: yazik lan kimin cocuguysa)

geldigimiz noktaya bak. cem yilmaz lan adam. geldigi noktaya bak. bir arda turan degil tabi ama cok bozdu. bozmaz dedik, daha da bozdu.

artik midem kaldirmiyor filmlerinin pazarlamasini yaptigi programlari gormekten. hep ayni konular, "ben sanatciyim, beni halk anlamiyor" (burayi onun halki taklit ettigi sesle oku hani var ya "doktur bana ellemesin" dedigi ses...)

abicim olmuyor iste. hala zorluyorsun. yok bu projeler 20 yil oncesinden beri varmis, bu onun normal haliymis de biz anlamamisiz. sahnede olan sendin, anlatsaydin kanka. ama yok para yapan seyleri anlatmakla mesguldun.

abi dogruya dogru simdi, bir nesil, hatta iki nesil cem yilmazla buyuduk falan tamam da. cem yilmaz filmleriyle buyumedik biz. turkler uzayda'yla, ortaya karisikla, cem yilmaz askerde'yle buyuduk. filmleri, kendisi zaten unlu olmasa oyle ahim sahim bir sey degil ki! hic bir zaman olmadi.

vizontele'ye cem yilmaz icin gittik. cem yilmaz, cem yilmaz esprisi yapar diye gittik. gora yine cem yilmaz filmiydi. ama o "yea ben en basta beyleydim zaten" dedigi her sey cok guzel olacak cem yilmaz degil ki. biz o filme de senden cem yilmaz olmani bekledigimiz icin gittik. olmadigin icin garip geldi. kotu film demiyorum, ama senin repertuvarin degil abicim.

bir ara da muzik yapiyorum diyordu. hala yapiyordur da, abicim sen cem yilmaz olmasan iskender paydasla ayni odaya girebilecek bir muzik bilgin, muzik egitimin, muzige adanmisligin var mi? yok. ama onu da yaparim, bunu da yaparim. bir ara da tarkan'a satasiyordu durmadan. filmler de ayni. sen karikaturle, sahnede stand-up'la elde ettigin sohreti degisik ambalajlarla da satmaya calisiyorusun. olmuyor. sonra da "sanat icin sanat" ayaklari. nuri bilge'yle ayni kefeye koydu lan adam kendisini. oha artik... ayip ayip. bu insanlara ayip. bu alanlarda kariyer yapmis adamlara ayip. sen hayatini stand-up komediyle kazanmissin, ona adanmissin, gelip birisi 3-5 gosteriden sonra "ahahaha cem de ayni benim gibi ayni seylerden muzdarip" dese siktir bile cekmezsin. hah iste sinema, muzik icin yaptigin yorumlar icin oyle yapiyor o adamlar.

"sohretini ortaya koymak" diye bir sey vardir bildin mi sayin okur? liseli cocuklar bile bilir bunu. herkesin yaratmaya calistigi bir imaj vardir. kimisi hayatini adar tek bir imaja, kimisi yon degistirir hayatta bir iki kere. kendini tanimakla, ozgur hissetmekle alakalidir bu. cem yilmaz'a muzik yapma abi sen diyemeyiz, sinema da yapmasin demek olmaz. sagolsun, yapiyor, eglendirdigi bir kesim var. ama bu imajlari, baska bir imaji (komedyenlik) kullanarak satiyor. bugun sinemaci olan adamlar bulunduklari yerdelerse buyuk olasilikla isin basindan beri sinema yaptiklari icin oyle. bugunlere sinemaya adanarak gelmisler. sohretleri buradan geliyor. ama sen kalk 20 yil formula 1 pilotlugu yap, sonra de ki ben cok iyi resim de yaparim. tamam, yaparsin eyvallah. belki cok da guzeldir, ama kalkip 30-40 yillik ressamlara saygisizlik etme. kimse seninle f1'da boy olcusmuyor. bir yavasla la! dunya suleymana kalmadi, sana mi kalacak?

e tabi fanboy'lari cok. kendisinin esprisi var hatta bu konuda. deprem dede'yi seksi sectik biz. anlamiyor ama is kendisine donunce. stand-up'ciyi sinemaci yapmaya calisiyoruz. abi bir daha soyluyorum, ol-mu-yor. sen inatlasiyorsun ama yetmez kanka. ol-mu-yor. arif'sin sen arif kal.

ne oldum degil ne olacagim demek gerektiginin en buyuk orneklerindendir cem yilmaz benim icin. senin yuzunden okan bayulgeni bile izliyoruz ama o gozlerini belerte belerte bu filmim iyi onu da ben yaptim, ben zaten her seyi biliyorum, helkel de yaparim siir de yazarim triplerin cekilmiyor. stand-up'ina don babacim, birak bu film islerini, reklamlarda falan oynarsin egleniriz hep beraber ama bu gise, para isleri araya girdigi zaman aramiz bozuluyor.

tanim: sinema kariyeri bes para etmez eski komedyen.
  • geçen gün nedensizce "bu adamı da sevmem ama takdir ettiğim bir yönü var, yaşıtı kadınlarla sevgili oluyor, genç kadın peşinde koşmuyor" diye içimden geçirmiştim ki serenay sarıkaya ile sevgili olduğunu öğrendim. maşallah dediğim üç gün yaşamıyor resmen.
  • doyumsuz bir adam.

umarım günün sonunda davulu dövdürürken bulmaz kendini.

bu işin sonu böyle oluyor çünkü genelde.

aşırı çapkınlığın altında bastırılmış eşcinsellik olabiliyor.
  • (bkz: azgın teke)
  • muhtemelen linç yiyecek ama demeden edemeyeceğim. eğer haberler doğruysa defne samyelini, serenay sarıkaya ile aldatmak nasıl bir seviye. yahu bir adamın tipine bak bir diğer iki hanımın tipine. hanımlar sıradan, fakir insanlar olsa para çok önemli bir faktör ama ikisinin de maddi olarak bir çıkarı olduğunu sanmıyorum. hayatlarını idame ettirebilecek güçte bireyler. çok enteresan.
  • bu sefer güldürmedi.
  • serenay sarıkaya gibi türkiye'nin en entelektüel kadınlarından birini ve açık ara en güzel kadınını tercih ederek ne kadar doğru bir karar verdiğini bizlere göstermiştir.bravo cem abi.
  • gitgide eski popüleritisini kaybeden zatı muhterem.
  • mehmet ali erbil bunu beğenmedi.
1604 entry daha