şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
  • her şey çok güzel olacak ve gora haricindeki bütün filmleri cidden çok kötü. komedi konusunda şafak sezer'in eline su dökemez. şafak sezerin filmleri belki düşük bütçeli ama en azından türünün hakkını veren komik filmler.
    kötü film çektiği yetmiyormuş gibi netflix desteğiyle bi de dizi sektörüne el atmış. son çektiği erşan kuneri vasatın altı bi yapım olmuş. tüm bunlara rağmen para içinde yüzmesi, reklam teklifi yağması, popülerliğini koruması vs gerçekten şanslı adam.
  • bu sefer güldürmedi, ray-ban gözlük, son şakasını yaptı...

hangi ünlü ölse senin bu esprin yüzünden gülüyorum. bırakmadın azıcık üzülelim.
  • çevresinde müzisyenler olunca özlediğim cem yılmaz'a dönüyor. geçen sene zuhal müzik'e konuk olduğunda böyleydi.

şimdi de can şengün'ün programına konuk olmuş. epey eğlendim yine. böyle kadro değişikliğine ihtiyacı var gerçekten.

https://youtu.be/q8r56jppoka

çalan kadro da efsane: volkan öktem, alp ersönmez, çağrı sertel.
  • erşan kuneri’nin senaryo hatta oyuncu kadrosuna aykut elmas’ı katmasını dilediğim kişi. evet feyyaz yiğit falan çok ayrı kafalar ama aykut elmas hem kendisiyle aynı akımda hem yeni nesil.
  • paradoksal bir kişilik. narsizmi sağlıklı düşünmesini engelliyor.
    yaptığı işler eleştirilince, “ben hobi olarak, eğlenmek için arkadaşlarımla film çekiyorum” diyor. ee madem sinemaya bakış açın bu, o zaman eleştirilere neden bu kadar öfkeleniyorsun veya filminin neden 1 yıl öncesinden reklamını yapıyorsun.

kariyerinin son senelerinde ise muhalif olmak istedi..
    kucağına kaz alıp fotoğraf çektirerek kaz dağı protestosu yapmak, akp eleştirisi adı altında, anlamsızca karışık bir dil kullanıp tweetler atmak gibi..

siyasete hiç girmeyen cem yılmaz daha samimi gelirdi. şimdi hem girmek istiyorsun, hem cesaretin yok. hep ortaya karışık şeyler. siyasete girme zamanlaman da nedense kariyerinin düşüş senelerine denk geliyor..en azından toplumun bir kesimi tarafından sahiplenilme arzun gibi duruyor. muhalif biri olarak bu faydacılık beni rahatsız ediyor.

stand up konusunda hala türkiye’nin en iyisi, sinemada ise ortalama işler yapan sanatla ilgili kişi.
  • netflix türkiye'nin kaymağını yiyen oyuncu/senarist/yönetmen/yapımcı. 6 adet proje. kazanç minimum 5 milyon dolar. güzel para cem bey. hak ediyor mu? fazlasıyla.
  • tülin ural ve bahadır vural'ın derlediği "parlak yıldızlardık o zaman - kültür çalışmaları" adlı kitabında bulunan, yazarı aylin sayın gönenç olan "yeşilçam’a dönmek: haşmet’ten arif’e..." adlı makale cem yılmaz'a neden gülemediğimizi veya gülebildiğimizi ortaya koyabilir.

gülmemek ve gülememek arasındaki fark da bu makaleden sonra açığa çıkabilir. böylece belki de gülemeyeni de, gülmeyeni de mizah düşmanı olarak ilan etmeyiz. zira cem yılmaz'a gülmek belirli bir hayat tarzını kutsamaktır kimilerince!

ayrıca cem yılmaz'la ilgili en trajik anım, kara komik filmleri salonda sadece 5 kişiyle beraber izlerken film arasında 5 kişinin de salonu komik değil diyip terk etmesiydi. yoksa bu 5 kişi ekşici miydi?
  • kendine dehşet bir müzik kayıt odası tasarla(t)mış olan komedyen. en az 100-200 bini gömmüştür diye tahmin ediyorum da, o ankara taverna ışığı gibi ışıklar ve o ortamda sabahlar olmaz cidden. düşünsene bir gün cem yılmaz'la tanışma fırsatın olmuş, evine konuk etmiş, o odaya almış ve yaptığı müzikleri dinletiyor falan... elimizde de viski kadehleri kıs kıs kıs!
  • bir kere tanışma şansım oldu beni de büyük göt etti* fakat türkiye'nin büyük yardım sever insanlarından harika bir insan keşke bir daha denk gelsem ne darlarım, böyle kıymetli bir insanı kötülemeyin değerini bilin
  • şu reklam için ne kadar aldığını merak ettiğim formsuz komedyen.
hesabın var mı? giriş yap