şükela:  tümü | bugün
 • dün akşam kampüse cem yılmaz geldi söyleşi için fakat itü'nün ünlü hocalarından orhan kural baya sert tepki gösterdi.

  şu durumun özeti.
  https://youtu.be/jtlttbyqjpy

  burada da içeri girmeye çalışıyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=89u7tt57shq

  edit: sözlükte bu kadar ağır eleştirilmesini anlayamıyorum. cem yılmaz'ı ben de severim ama kimse dokunulmaz değil. orhan kural kendince insanların büyük şirketler ve devletler tarafından kandırıldığını, içlerinin boşaltıldığını ve böyle popüler kişileri kullanarak da insanların saçma sapan şeylere özendirildiklerini ve bu sayede içinde bulundukları saçma hayatı ve köle düzenini sorgulamalarının önüne geçildiğini düşünüyor olabilir. bunu düşünen bir adamın da bu mevzuya çomak sokması hiç de saçma gelmiyor bana. bence de cem yılmaz pek doğru bir adres değil ama insanların prim verdiği popüler ünlülere bakarsak çoğunluğu vasat ve insanların da iyice vasatlaşması için kendilerini para karşılığı kullandırıyorlar. popüler olması gereken insanlar bilim adamları, mühendisler, doktorlar ya da gerçek sanatçılar fakat toplumun önüne popüler olması için atılan içi boş, ne idüğü belirsiz ruhsuz sanatçı çakmaları.

  orhan kural'ın yaptığı hareketin biçimi doğru olmayabilir ama fikir olarak bu kadar ağır eleştirilmeyi haketmediğini düşünüyorum. kendisi tutarsız biri olabilir ya da geçmişte bize saçma gelen açıklamalar yapmış olabilir, ama popülerleştirilen insanlar konusunda haksız olduğunu söylemek ön yargılı bir tavır olur bana kalırsa. şu tepkiyi cem yılmaz'a değil de farklı birine gösterse daha anlamlı olabilirdi söyledikleri.
 • cem yılmaz'ı seviyor olmama rağmen haklı bulduğum isyan.
 • bir gün bir suikasta kurban gitmesinden korktuğum hocanın haklı serzenişidir.

  hak etmesek de bizler için ömrünü heba ettiğin için teşekkürler hocam. bizden bi bok olmaz aslında ama sen hiç umudunu yitirmedin. helal olsun.

  edit: biraz da bu adam şov yapsın amk yav ! adam hocası olduğu üniversiteye adım atamıyor. içeri girip iki soru sorsa, cem 'de espiriyle karışık cevaplar verse ne olurdu yani ?
  son olarak; iyi şeyler yapmaya çalışan herkes ferrarisini satan bilge zaten. mağarada izdivaya çekilmiş hepsi.
 • kamu spotudur.

  tamam eyvallah okula 44 yıl vermişsin, bölümünü 60. yapmışsın madem bu kadar dolusun bari sadece sigaradan, vergiden algıdan girmeseydin mevzuya be hocam.

  en son da şehitlere bağlamasını yaşadığı duygusal yoğunluğa ve takıntılı andropoza veriyorum.

  " beni aradılar gelme diye " diyor bir yerde aklıma ego sonucu ve cem yılmaz'a açtığı dava neticesinde coşmuş olacağı düşüncesi geldi.
  bence olay tamamen hormonal.
 • ayazağa kampüsündeki tek sigara satılan yer olan şok'taki sigara satışını yasaklatmış olduğundan dolayı ilk yıllarımdan beri kendisini az severim.

  fakat bu videoda kendisinin tavrına hayran kaldım. gerçekten 44 yıldır o üniversitenin bir üyesi ve bence de o salona girip birtakım şeyleri cem yılmaz'a sorabilme hakkı var. herkes gibi. lakin show must go on. şirket gibi yönetilen bir okul haline dönüşüyor itü. öğrenci kantinlerinin kapatılması, marmarisliyim büfem minvalinde kıytırık şirketlere kantinlerin kiralanması ve duyduğum, gördüğüm bir sürü şey.

  bugün belki marketten, oradan buradan düzgün bir şeyler alıp yiyebiliyorsak bu kadar hassas insanlar var diye dünyada bence. bana kalsa herkes ölsün. cidden umrumda değil. sigara, alkol, uyuşturucu, barlar, kolalar hayatın bir parçası evet ama bunları anlatırken ve bundan milyonlar milyonlar kazanırken gençleri kötü etkileyebileceğini düşünmeyen -ya da düşünse de umrunda olmayan- bir insanın okulunda bulunmasından memnun değil gibi geldi bana orhan kural. cem yılmaz okula hiç gelmeseydi, kendisine ödenen para ile, okulda ihtiyacı olan öğrencilere burs verilebilecekti belki. ve orhan kural bu ve bunun gibi, cem yılmaz ile alakalı rahatsızlıklarını dile getirmek istiyor, hatta direkt olarak kendisine söylemek istiyor, sormak istiyor.

  ama bunu da ne yazık ki yapamıyor.

  şimdi zaten önceden de bi savcılık falan mevzusu var belli ki bi olay yaşanmış. çok farklı dünyaların insanları ikisi de. ortak noktaları varsa bile onu bulmaya pek istekli değiller. böyle bir ortamda orhan hoca'nın oraya giderken bana kalırsa iki amacı olabilir. 1.'si şov yapmak. 2.'si sesini duyurabilmek. ben eminim ki ikincisi. bu videoda rol yok bence.
 • soma madeni hakkındaki fikirlerini merak ettiğim hocanın gereksiz isyanıdır. unutmadık aklımızda.
 • kafayı yemiş üniversite hocası zırvasıdır.
 • bir insan, "dava olarak gördüğü" bir olguyu nasıl abarttıkça abartır konusuna verilebilecek en güzel örnek olmuş.

  insan bazı şeyleri tadında bırakabilmeyi bilmeli. tamam, sigara karşıtı olabilirsin, tamam savaşçısın, tamam şusun busun vs vs... ancak, "ben böyle bir adamı üniversitemde görmek istemiyorum" da ne demek?

  kendinizi bu kadar ciddiye almayın. sağlık adı altında zorbalığa varan yasakçılıkları savunan biri olmaya çalışmak, bunu da kör gözüm parmağına biçimde yapmak niyedir?

  neymiş, "beni içeri almadılar"

  e abi almazlar seni. tatsızlık çıkarıyorsun, milletin iki gram keyiflenmek için gittiği yerde burunlarından getiriyorsun. böyle mücadele mi olur allah aşkına.
 • bulunduğu her ortamda arıza çıkaran bir adam. iyi bu sefer dayak yemeden kurtulmuş *

  bkz