şükela:  tümü | bugün
 • hem sinemada yeniden gülmek istediğimden, hem de bana göre çözümü olduğunu düşündüğüm olay. şöyle ki, şu anki kadrosunu yenilemesi gerektiği çok açık. işin bizlere yansıması 'lokal, arkadaş arası muhabbetleri' şeklinde çünkü. karakter komedisi ile önümüzdeki yıl yine en çok izlenen filmler arasına girmesini sağlayacaktır; örneğin erşan kuneri gibi. her ne kadar dijital platform için düşünüyorum dese de bunun bir film olarak geleceğini düşünüyorum. son çözüm de güçlerini birileriyle birleştirmesi; mesela gülse birsel. çoğumuz komedi filmlerine ve dizilerine açız. insan istiyor ki yeniden komik yapımlar izleyelim.
 • adamın gişe derdi olduğunu kim söyledi?
 • gişesi ne olur bilmem ama aziz vefa'nın uzak doğu hatıralarını izleyebilsek keşke.
 • abisi abisi olarak kalsa fena olmaz. adam zorla kendini medyatik yapti
 • 1. bir tat bir doku‘daki skeçlerin filmini yapmak.
  2. kumar olabilir; ama içinde mizahi unsurlar içeren sağlam konulu bir bilim kurgu filmi yapmak. mesela bruce willis ve milla jovovich’in oynadığı the fifth element gibi.
  3. gora, arog birleşik şekilde çizgi dizi yap(tır)mak.
 • bu ölçüde büyük bir düşüşün tek sebebi, esprilerini kullandığı çalışanlarını işten çıkarması olabilir diye düşünüyorum. bu varsayım gerçek ise eski gişesine döndürecek formül de esprilerini hazırlayan kişileri yeniden işe alması olurdu.

  edit: cem yılmaz'ın, eskiden bir ekiple çalıştığı ve bu ekibe ait esprileri kullandığı ancak ekibi dağıttığı ve bu yüzden çöküş yaşadığı mealindeki yorum tamamen kişisel varsayımlarıma dayanıyor.
 • yahşi batının devam filmini çekse gerçekten güzel olur tam devam edecek şekilde bırakmıştı o yüzden devam filmini çekse gerçekten çok tatlı olur. duy sesimizi cem abi çek şu devam filmini
 • hepimiz kendisinden daha iyi sinemacı olduğumuz için mutlaka dikkate alması gereken önerilerdir.
  cem!
  beni bul canım sana önerilerim var.
 • daha basit konulu projeler yapması, misal arog ,yahşi batı ve goranın konusu belliydi, biri vahşi batıydı diğeri taş devri,diğeri de uzay, ama pek yakında, ali baba ve 7 cüceler, karakomik filmler biraz daha farklı ve herkese hitap etmiyor. şimdi birisi çıkıp "cem yılmaz zaten farklı veya özgün yapıtlar sunan biri , yerinde saymak olmaz " gibisinden birşey dicek, isteyen istediğini desin ama olmuyor, bu halk daha basit konulu komedi filmlerine daha ilgili, yahşi batı, arog ve gora dışındaki filmleri ilgimi çekmiyor.
 • ya arkadaş adamı biz de seviyoruz da hala adamın gişe derdi vs yok yazıyorsunuz.normalde tv kanalının bulunduğu sokaktan geçmeyen adam burdaki yaban tv debesi olmasa muhtemelen oraya bile çıkacaktı film tanıtımı için.tüfekler,fişekler duruyodur şimdi evde.

  gişe meselesine gelirsek,yaptığı işlerin tarzı eskilerine kıyasla bambaşka olduğu için eski gişelerindeki beklenti vs zaten yoktu.bu kadar farklı filmleri ve performansları aynı çatıda değerlendirmemek gerekir.

  #101101407