• hem sinemada yeniden gülmek istediğimden, hem de bana göre çözümü olduğunu düşündüğüm olay. şöyle ki, şu anki kadrosunu yenilemesi gerektiği çok açık. işin bizlere yansıması 'lokal, arkadaş arası muhabbetleri' şeklinde çünkü. karakter komedisi ile önümüzdeki yıl yine en çok izlenen filmler arasına girmesini sağlayacaktır; örneğin erşan kuneri gibi. her ne kadar dijital platform için düşünüyorum dese de bunun bir film olarak geleceğini düşünüyorum. son çözüm de güçlerini birileriyle birleştirmesi; mesela gülse birsel. çoğumuz komedi filmlerine ve dizilerine açız. insan istiyor ki yeniden komik yapımlar izleyelim.
  • adamın gişe derdi olduğunu kim söyledi?
  • gişesi ne olur bilmem ama aziz vefa'nın uzak doğu hatıralarını izleyebilsek keşke.
  • abisi abisi olarak kalsa fena olmaz. adam zorla kendini medyatik yapti
  • 1. bir tat bir doku‘daki skeçlerin filmini yapmak.
    2. kumar olabilir; ama içinde mizahi unsurlar içeren sağlam konulu bir bilim kurgu filmi yapmak. mesela bruce willis ve milla jovovich’in oynadığı the fifth element gibi.
    3. gora, arog birleşik şekilde çizgi dizi yap(tır)mak.
  • bu ölçüde büyük bir düşüşün tek sebebi, esprilerini kullandığı çalışanlarını işten çıkarması olabilir diye düşünüyorum. bu varsayım gerçek ise eski gişesine döndürecek formül de esprilerini hazırlayan kişileri yeniden işe alması olurdu.

edit: cem yılmaz'ın, eskiden bir ekiple çalıştığı ve bu ekibe ait esprileri kullandığı ancak ekibi dağıttığı ve bu yüzden çöküş yaşadığı mealindeki yorum tamamen kişisel varsayımlarıma dayanıyor.
  • yahşi batının devam filmini çekse gerçekten güzel olur tam devam edecek şekilde bırakmıştı o yüzden devam filmini çekse gerçekten çok tatlı olur. duy sesimizi cem abi çek şu devam filmini
  • hepimiz kendisinden daha iyi sinemacı olduğumuz için mutlaka dikkate alması gereken önerilerdir.
    cem!
    beni bul canım sana önerilerim var.
  • bu aralar cem yılmazı hiç görmediğim kadar sohbet programlarında görüyorum ve yeni filmlerinden para kazanamadığını söylüyor. demek ki o da arayış içinde.
hesabın var mı? giriş yap