şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cem yılmaz gençliğinde yakaladığı ün ve parayla cennette yaşıyor gibi. ülkenin en güzel kadınlarıyla yatıyor, istediği arabaya biniyor, seviliyor. kafasına göre film çekiyor. ne güzel bir hayat. tanrıya inansa bile ondan ne isteyecek ki. dünya cennetini bulmuş bir adam.
 • "ülkede hakettiği gibi yaşayan tek insan cem yılmaz'dır" fikrimi doğrulayan önerme.

  misal kendim, imkanların kısıtlılığı yüzünden olmak istediğim yerin kaç gömlek altındayım. sabah akşam çalışsam da bir noktaya kadar yükselebiliyorum çünkü mesleğimin en az 15-20 tane daha iyi (ve benden daha önce başlamış) yapanı var ülkede. fakire bakıyorsun, fakirliği asla haketmiyor. para kazanır, ama sınıf atlayamaz. taşralı zengine bakıyorsun, sırf entrikayla ya da baba parasıyla bir yere gelmiş. kadınlar zaten tüm dünyada -vizyon ya da yetenekten bağımsız olarak- meme çatalı gösterip golddigger kontenjanından sınırsız kaynaklara ulaşabiliyor. haksızlık mı? evet hepsi haksızlık.

  ama hakediyor lan bu adam. herhangi bir zümreye yanlamadan, emeği ve vizyonu sayesinde, orta sınıf bir ailenin karikatürist oğlu olarak başlayıp yaklaşık 10-15 senede mesleğinde ülkenin "en iyisi" olmayı becerdi. şu aşamadan sonra direkt god mode açılmalı zaten aq.

  özetle imparatorluğunu kendi yarattı. bu saatten sonra yesin içsin siksin, sanat eseri toplasın, neşesine baksın.
 • adam.
 • "cennet" tabirinin açılımına göre değişebilecek bir durum. mesela bence de cennette yaşıyor; anne babasına, bütün sülalesine bakmaya yetecek parası var, bugün aklında yazdığı bir senaryoyu yarın 10-20 milyon tl bütçeli bir film olarak çekme imkânı var, gittiği herhangi bir yerde insanlar tarafından sevilme rahatlığı var, insanlar onunla aynı ortamda olmayı istiyor. bunlar da bence cennet kıstasları.

  ama adam bunun için, 19 yaşından mı 20 yaşından beri mi ne, it gibi çalışıyor. 85 milyonun en az yarısını güldürmek hakikaten zordur. türk insanını güldürmek zordur başta. adam bu zoru başarıyor. üç gösteriyle rüştünü ispatlayıp kapalı gişe oynarsa, filmleri de 40-50 milyon civarı gişe yaparsa, eh sen de bir miktar kendi cennetini yaratırsın. adam tabii entelektüel, kültürlü ve birikimli olduğu için de o tarz kadınlar tarafından beğeniliyor.
 • ama yaslaniyor.
  bir sure sonra hastaliklar bas gosterecek. kendi deyimiyle business de olsa yaslanacak, hasta olacak ve olecek. bu sekilde sonsuz hayati olsa kiskanirdik ama degil.
 • maalesef lokasyonun cinnet vatan türkiye olması bu tezi çürütmektedir.
 • kendi ic dunyasini tabii ki bilemeyiz, muhakkak mutsuz hissettigi kisimlar olabilir, ya da tamamen mutsuzdur. ama birakalim da biri de mutlu olsun, hak ettigi gibi iyi yasasin su memlekette. ulke tamamen mutsuzluga hapsolmusken, iyi ve mutlu yasayan birileri olsun ki umidimiz olsun. calmadi, cirpmadi nihayetinde parayi nasil kazandigi belli. rahat birakalim ki o’na da ilismesinler. ses etmeyin bosa.