şükela:  tümü | bugün
  • bugün arif v 216'yı izledikten sonra arkadaşlarıma açıkladığım sebep.

cem yılmaz eskiden popüler kültürü yaratan kişiydi. insanların ağzına sakız ettiği yüzlerce cümle var.

(bkz: bilemiyorum altan)
    (bkz: götünüzden element uydurmayın)
    (bkz: pınar nooldu)
    (bkz: zeki müren de bizi görecek mi)
    (bkz: evet tarafından)
    (bkz: sikmeseler bari)
    (bkz: hayde)

daha uzar gider bu liste.

fakat pek yakında'dan beri, yani son 4 senedir, yani sosyal medya yaygınlaştığından beri cem yılmaz'ın ağzımıza doladığı tek bir cümle bile yok. düşünün bakalım var mı? yok.

hatta tam aksine popüler kültürün ürettiği cümleleri alıp filmlerinde kullanmaya başladı. böyle olunca da cem yılmaz'ı cem yılmaz yapan özellikler kayboldu gitti.

cem yılmaz sosyal medyaya yenilmiştir.

nokta.
  • tükenmişlik sendromu sandığım olaydır.
    ayrıca sosyal medyadan nefret etmiyor muyduk ya? nedir bu cem yılmaz vs. sosyal medya karşılaştırması?

aynı kıyaslamaları ekşi sözlük vs. onedio için de yapıp onedio denen rezil siteyi yere göğe sığdıramadınız?
    'ekşi bitti abe yeaaa' diyip gene ekşi'de başlık kovalamadınız mı?
    anlamsız kıyaslamalar kanımca. gülüyosan gül gülmüyosan gülme. kıyaslamak ancak mutsuz, ruhsuz eder bünyeyi.
  • bence sebebi sosyal medya değildir... hatta sosyal medya cem yılmaz'ın ömrünü uzatıcı rol oynamış olabilir... çünkü sosyal medya yeni kuşaktaki şöhret pastasını küçük küçük parçalar halinde dağıttı, 20 yaş civarında yüzlerce çocuk şöhret oldu, ama hiçbiri de tek başına cem yılmaz kadar şöhret olamadı... böyle olunca da cem yılmaz daha ayrıcalıklı bir kulvara yerleşti.

belki de, sosyal medya olmasaydı, 20 yaşında bir çocuk tek başına çıkıp, tüm parsayı toplayacak, cem yılmaz'ı da "demode" konuma getirecekti.
  • artık bö dediğimiz arif tiplemesinden vazgecememesidir.
  • hergün evde toplaşıp yiyip içtikleri abisi can yılmaz, villa komşuları ozan güven, zafer algöz ile film çekmekte ısrar etmesi.
    en güzel filmleri herşey çok güzel olacak ve hokkabaz'da bu ekipten 1 kişi bile yoktu ve komik olma düşüncesi taşımayan dram tarzı filmlerdi.
  • film olayında oldukça başarısız olduğunu kabul edememesinden ötürüdür.

yine üst entryde belirtilmiş, eş dost ahbap ile film çekiyorsan evde kendin izlersin.
  • her nesil sanatçı, modacı, oyuncu zamanla miadını doldurur. misal atıyorum cem yılmaz'ın esprilerini belirli bir düzleme yayarsak yaptığı repliklerin bir süre sonra değişen nesil anlayışından dolayı azalması çok normal..

bana sorarsanız arif tiplemesi yerine biraz daha farklı bir tiplemeye sağlam bir prodüksiyon ve bütçe ile yerini sağlamlaştırma zamanı geldi yoksa biz yeni nesil vasat oyunculara kalırsak yandık, iq düşer de düşer, neden çünkü cem gibi düşündürüp güldürmüyorlar da ondan. en iyisi zirve de bırakması benim için. akıllar da hep gora ve vizontele olarak kalması dileği ile...
  • yaşlanan yerli yabancı tüm komedyenler için geçerli performans düşmesidir.
    (bkz: jim carrey)
    (bkz: kemal sunal)

ayrıca ülke öyle bir rezil hale düştü ki artık komedyenler bile yetişemiyor bu komediye. gerçekten de son 5 yıldır en çok güldüğüm şeyler siyasilerin açıklamaları ya da yaşanan gerzekçe olaylar.
  • yaşlandıkça daha komik olamaması.

dram, aksiyon, gizem tarzında çok başarılı olacağını düşünüyorum. dönüşmesi gerek.