şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: bir yazar arkadaşımız sözlük olarak meydan okumayı bizim devam ettirmemizi teklif etmiş.. ilgili entry

izmir’de çıkan orman yangınlarının ardından norm ender’in başlattığı ve pek çok ünlü ismin destek verdiği fidan challenge başlamıştı. bir ünlü videonun sonunda diğer ünlüye pas atarak fidan kampanyasına destek istiyordu. binlerce fidana ulaşılan meydan okumada son olarak kenan doğulu kampanyaya fidan bağışlayarak pası cem yılmaz’a attı. cem yılmaz ise kenan doğulu’nun challenge videosuna(12.000 fidan) twitter üzerinden 4000 fidan desteği mesajı yayınladı. bir takipçisinin “meydan okuman gerekiyor” twitine ise sanmıyorum şeklinde yanıt verdi..

sanmıyorum

keşke devam etseydi daha çok fidana ulaşılsaydı..
  • (bkz: karizmatik cevaplar)

challenge'a falan ne gerek var. destek olmak isteyen destek olur. 4000 fidanla katılarak hem çevre için hem kampanyanın reklamı için gerekeni yapmış zaten.

edit: millet mesaj atıp küfür falan ediyor cem yılmaz yardım kampanyasını bitirdi diye. yardımların bittiği falan yok arkadaşlar. belirgin bir kısmınız hayatı youtube'dan öğrenen ortaokul öğrencileri olduğunuzdan challenge olmadan bir şey yapılmayacağına inanıyorsunuz ama bazı insanlar 12 yaşından büyük ve bu tarz konularda challenge'a falan ihtiyaç duymuyorlar. tema'nın twitter sayfasında ettiği teşekkürlere bakarsanız, sessiz sedasız challengesız yardım etmeye devam edenleri görebilirsiniz.

bu da kampanya bilgileri. bu entry'i tarafınıza bir challenge olarak kabul edip yardımda bulunabilirsiniz.
  • aferin çok güzel düşünmüş, kimsenin aklına gelmemişti zaten. çok havalı ve entelektüel bir davranış. ben de artık her kampanyaya böyle yaklaşım sergileyeceğim, ortamlarda benim de havam olur belki.
  • öncelikle cem yılmaz'ı çok seven ve takip eden biri olarak yazıyorum.

bu adam yaşlandıkça saçmalamaya ve gerçekten huysuz bir adam olmaya başladı.

ne yani şimdi bu?

ne yani?

çok mu zor abi devam ettirmek, acun'a meydan okumak filan mesela?

vallahi ayar etti...

edit:

şimdi bazı arkadaşlarımız bana özelden yazmışlar durumu savunmak için bu toplu cevap olsun.

öncelikle koskoca adamın ne yapacağına ben karar veremem. ama eleştirebilirim diye düşünüyorum.

genel olarak "birisinin zorlamasıyla neden böyle bir şey yapsın?" ve " bu camia zengin zaten illa birisinin söylemesi mi gerekir?" filan denmiş.

kimse cem yılmaz'ı zorlamıyor öncelikle. bu bir teşvik. cem abi'nin egosuna kurban gitmeseydi kim bilir sonu kimlere, nerelere ve kaç bin ağaca varacaktı. e hala varabilir. bunda sorun yok. ama cem abi'nin farklı olması lazım diğerlerinden. sonuçta o cmylmz. :)

bu camia madem zengin. madem birilerinin teşviğine gerek yok. e yapsaydı cem yılmaz o ağaç bağışını o zaman. belkide yapmıştır bilemem. günahını almıyım. ama insan soruyor. madem teşviğe gerek yok, neden bu konu hakkında daha önce gündeme gelmedin...

cem yılmaz'ın sanatına, genel olarak kişiliğine birşey demek bana düşmez. kendisi topluma mal olmuş biri. ama bu hareketini eleştirmek istiyorum.

keşke topu paslasaydın abi.

tamam en kral, en farklı, en bakış açısı geniş sensin.

söyleyeceklerim bu kadar.

he bu arada ormanlar ve doğa ölmesin. biz burada konuşurken halen amazon ormanları yanıyor. o ağaçlar hepimizden değerli bana sorarsanız. onlar bize muhtaç değil ama biz onlara muhtacız.

sevgiler...
  • kimse bana meydan okumadı ama sanırım ihtiyacım da yok. 1 fidanla +1 diyerek kendi kendime ortamlara akıyorum.

fidanımı elceğizlerimle diker, kimseye meydan okumadan olay mahallini terk ederim.
  • bir şeyi de "challange"olmadan yapamayan yurdum insanının serzenişi
  • tüh ya napıcaz şimdi. arkadaşlar şaka mısınız siz. ağaçlandırmaya destek olmak başlı başına kutsal bir hareketken bunu challenge adı altında sosyal medya maymunluğuna çevirmenin ne anlamı var. cem yılmaz bunu idrak edebilecek zeka ve olgunluğa sahip olduğundan bu aptalca akımı siklememiştir. içinde biraz olsun destek olacak niyeti olanın zaten bu gibi oyuna ihtiyacı yoktur gider paşalar gibi desteğini olur.
  • cem yılmaz kimseye pas atmayınca kampanya bitmiş mi oluyor, sonrasında fidan dikmek isteyeni dövüyorlar mı? niye üzülündü buna bu kadar?
  • cem yılmaz çok iyi yapmış. bu bir oyun değil onun için. destek vermesi istenmiş o da destek vermiş. olaydan hoşlanmak zorunda değil. o da en kibar şekilde cevabını vermiş. hem seviyorum hem de takdir ediyorum kendisini. beğenmeyen de gitsin kumda oynasın.
  • (bkz: saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar)

cem yılmaz'ı neden seviyorum sorusunun cevabıdır.

sosyal medya daha çok etkileşim alabilmek için kocaman adamların ergen gibi davrandığı yer. çünkü herkes biliyor ki asıl likeları ergenler getiriyor, asıl parayı ergenler kazandırıyor.

cem yılmaz'ın " benim böyle numaralara ihtiyacım yok yeğenim" tavrı gayet kral hareket bence.

edit: cem yılmaz'ın yaptığı samimi değilmiş(!) sanki normunki çok samimi. resmen haftalardır üstüne kasılan prdan kusmak üzereyim.
    ve bunun da show olduğu çok belli. iyi bir amaç için olsa bile çok yapay duruyor.