şükela:  tümü | bugün
  • eee sokacaktik da, motor soğuk gibi anaokulvari esprileri olan, bir türkün uzayda, taş devrinde ve vahşi batıda neler yapacağını anlatmaktan başka numarası olmayan, filmlerinde ve gösterilerinde sürekli eşcinsel göndermesi yaparak, eşcinselleri diskrimine eden, ettiği ana avrat küfürler malum kesim tarafından sadece zeki insanların anlayabileceği ınce espri olarak lanse edilen, maymuna hallenmeyi, sigara, içki ve ot içmeyi promosyone eden kişiliğini koyacak gençlerin çoğunda ben de wanna be comedian sendromunun yakalanmasına vesile olan, turkiye´deki en az 15 milyon gencin 10 yılda karakterinde ciddi sorunlar açmış, gençliği kendi gibi soytarılık yapmayı komedyenlik olarak özendirmiş ayrıca kısmen de olsa, zenginliğiyle hava atıp, görgüsüzlüğünü gözler önüne sermiş birinin komedyen sayıldığı ülkeyi terk etmek. köyünün olmadığı yerde çelebi sayılan bu adamla aynı havayı solumamak.

cem yılmaz esprisinde bogul türkiye. ben gidiyorum.
  • (bkz: siktir git)
  • ülkenin tek sorununun cem yılmaz olduğunu düşünerek gitmek.

lütfen siktirip gidiniz.
  • ülkede bu kadar dert sorun varken, durum bu kadar içler acısıyken cem yılmaz yüzünden ülkeyi terketmek bir lükstür bana göre.

aha şuradan
  • sen de git, o da gitsin, öbürü de gitsin. bütün genç ve parlak beyinler göç etsin, memleketi kaderine terketsin.

şaka şaka siktir git.

not. yapmasam uyuyamazdım
  • cem yılmaz sevicilerin ülkeyi terk etmek metaforunu ısrarla anlamamak istememesine sebep olmuş anlaşılan. doğruya doğru cem yılmazın bazı komik esprileri olsa da çektiği filmler merkezde olmak üzere başarılı bir komedyen değildir. bugün komedi dükkanının bilmem kaçıncı remake'inde konuk olduğu programa denk geldim *:. (bu komedi dükkanı da ilginç ısındıkça daha da bir bayatlıyor, iyice leş olmuş.) cem yılmaz da garibim kurtarmaya çalışıyor sanırım, gülelim diye ilk seferi dahi komik olmayan aynı esprileri tekrar tekrar yapması olsun, yerli yersiz belaltı espri yapmaya çalışması olsun yaptıklarıyla baya baya rezil etti kendini. işin kötü yanı yönetmen olsun tolga çevik olsun onlar da cem yılmazdan daha iyi değillerdi.

tabi sadece tek günlük programıyla değerlendirmemek lazım adamı. mesela arog benim sinemada baya baya uyuduğum sayılı filmlerdendir. filmde cem yılmazın çişinden heykel yapması dışında hatırladığım tek bir şey var o da yaz bunu hoşuma gitti muhabbeti. onu da zaten sanırım filmin sonuna kadar tekrar tekrar defalarca yaptılar, film bundan ibaretmiş gibi geliyor.

goranın hakkını yemeyeyim, çekildiği zaman ben lisedeydim. sucuk ağacına falan baya gülmüştüm. ergendim ceko güzeldi falan fena gelmemişti, ama şimdi izlemeye kalksam bu ne aq. derim herhalde. zira afyonluya sucuk ağacı muhabbeti sökmez. zaten köfte ağacını çıkarınca kaptan logar bir cisim yaklaşıyor meselesi geliyor akla. o da op sahibinin bahsettiği eşcinsel ayrımcılığına ve de benim bahsettiğim bir espriyi tekrar tekrar gülene kadar yapılmasına güzel bir örnek oluyor.

karikatürist olduğu zamanlar ise sanırım cem yılmazın en kötü olduğu zamanları. iyi karikatüre zaten pek kolay kolay denk gelmem pek kolay kolay da karikatüre gülmem ama bu adamın karikatürlerinin de pek elle tutulur yanı yok.

geriye sadece standupları kalıyor sanırım. onlarda da mutfak robotunun falan olduğu standuplar fena değildi. zaten bu şöhretini de ona borçlu sanırım. yine de komedyen dediğinin asıl işi standup olmalıdır gibi geliyor insana. malum film çekmeye kalksan yönetmeni oyuncusu derken ortada faktör çok. standupda öyle değil ama. sen ne kadar başarılıysan standup da o kadar başarılırdır. şimdi düşündüm de bayadır cem yılmazın standupına denk gelmiyorum. ya artık yapmıyor, ya da pek para etmediğinden yapası gelmiyor, ya da çok yeteneksiz malzeme toplaması zaman alıyor açıkçası hiç bilemiyorum.

geriye bir şey kalmadı sanırım. bence cem yılmazın komedyenliğini tartışılabilir yapan etmen asıl cem yılmazın yeni çağa ayak uydurmuyor oluşu. aynı kafa yapısı şahanda da var. kendini kendi beklentileri doğrultusunda kendi max değerlerine sabitlemişler, 1 gram ben kendimi geliştireyim demiyorlar. kemal sunal seviyesinde bir mizahçı değilseniz eğer mizahın ömrü yaklaşık 10 yıldır. 10 yıl içerisinde toplumun espri anlayışı, komik bulduğu olgular falan baya değişir.
  • bu en son istanbul boğazını drenajla boşaltıp imara açılması projesini ciddi ciddi açıklayan gerizekalı değil mi?

gitme lan daha boğazı kurutup borçtan kurtulacaktık sayende.
  • bozuk türkçe kullanan, imla hataları ile başlık açan atalay demirci sevicilerinin yapması elzem olan terk etmedir.