şükela:  tümü | bugün soru sor
  • asıl başlık "cem yılmaz'ın kötü film çekmesi durumunda olacaklar" olacaktı ama karakter sınırına takıldı.

bunları tamamen arif v 216'dan bağımsız olarak yazıyorum. tanım girersek cidden merak ettiğim olaylar silsilesidir. cem yılmaz 50'sine gelmiş ve diyor ki "şimdiye kadar hep iyi film çektim bir kere de kötü film çekeyim bakalım ne olacak" ve hakikaten de çekiyor. ya da o kadar kötü bir film çekiyor ki kendisi de farkında değil bunun. filmin ana oyuncu kadrosu da arkadaşlarından ve abisinden oluştuğu için kimse açık açık yüzüne söyleyemiyor. daha da betimlersem film o kadar kötü ki 7'sinden 70'ine filme kimse gülmüyor(film komedi filmi tabii) hatta salondan çıkanların bazıları ağlıyor. bunu gören yaşlı bir teyze filmi ayla'nın devamı zannedip hayatında ilk defa bir cem yılmaz filmi izliyor. böyle bir durumda ekşi sözlük'teki ya da twitter'daki filmi sinemada izleyen seyircilerin yorumları ne olurdu cidden merak ediyorum. ama sanırım çok da hayal kurmaya gerek yok.

olaylar aynen şöyle gelişirdi. film yine hangi ayda yayınlandıysa o ayın ilk 3 gün içinde açılış rekorunu kırardı birçok eleştirmen ve yazar köşelerinden cem yılmaz'a övgüler düzerdi. hakkında yapılan en kötü yorum "başka türlü bir şey" olurdu. ekşi sözlük'teki ve twitter'daki yorumlar da şöyle olurdu:

"adam şimdiye kadar hep iyi film yaptı, ne yapacak her seferinde sizi memnun edecek hali yok. beğenmediyseniz gidin cumali ceber 4( o zamana kadar çıkar herhalde) izleyin."

"ya arkadaş ben anlamıyorum ya. bu adam türkiye'nin en büyük komedyeni mi, evet. gora'yı, arog'u, hokkabaz'ı bu çekmedimi, evet. ee daha ne. bi de gülmedim diye yorum yazmışlar. lan gerizekalı adam sana güldürücem diye bir şey söyledi mi? beğenmeyen arkadaşlara inat yarın eşi dostu toplayıp bir daha izliycem. siz de bu arada recep ivedik 8 izleyebilirsiniz."

"ulan adam filmdeki göndermeleri anlamamış burda gelmiş entry giriyor. klasik ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi. bir kere bu filmi anlamanız için en fazla 92'de doğmanız gerekiyor. adam dönemi bilmiyor gelmiş burda entry girmiş. filme bayıldım. cem yılmaz büyük emek harcamış helal olsun. sıralamam gora, yahşi batı, arog'tu. bu filmi rahatça bu sıralamada en başa alabilirim."

şimdi twitter'daki bazı yorumlara gelelim:

"... filmini beğenmeyenlerin güldüğü film ve kişiler sıralı tam liste:
    • atalay demirci
    • recep ivedik 1,2,3,... 50
    • cumali ceber 4
    • metin yıldız
    • ali kundilli 3
    • “korktun mu” diyen kız
    • ersin korkut
    bonus: misvak dergisi"

filme kötü diyip beğenmeyen bir izleyiciye cem yılmaz'ın vazgeçilmez ve değişmez oyuncularından birinden bir yorum:

"ibanı gönder paranı gerı göndereyım"

"...'yı izledim en kötü yeri başındaki deliha 5 fragmanı gerisi süper"

"... çok iyi filmdi, inanılmaz eğlendim ya. beni tanıyanlar bu cümledeki inanılmazı nasıl tonladığımı bilir, çünkü o kadar iyiydi. ellerinize sağlık."

"... filmini eleştirebilirsin anladım da ya adamlar kaç ay çalışıyor, emek harcıyor ordan oturduğn yerden atıp tutmak kolay. ben bayıldım filme. uzun zamandır bu kadar gülmemiştim."

"abi 10 numara bi film yapmışsın ya! valla emeğinize sağlık. devamını şiddetle istiyoruz. @cmylmz #..."

bu arada 1 hafta geçiyor ve film 2 milyon izleyici sayısına ulaşıyor. tabii bu anlattıklarım arif v 216'dan bağımsız şeyler.