• oldukça güzel bir espridir.

her zaman yazarım bu ülkenin mizahı karadeniz şivesi ile konuşan adam seviyesindedir. bu başlık da bunun kanıtı.

anthony jeselnik, jeff ross, natasha leggero, george carlin ve joe rogan gibi komedyenleri izleyin. mizahın ne olduğunu anlamaya çalışın. farklı mizah türleri hakkında bilgi sahibi olun, olun ki böyle salak saçma başlıklar açıp saçmalamayın.

herkesin bir 'özeli' var. o konuya girme, o, şuna terbiyesizlik, bu, şöyle ayıp.... yasak yasak.

ulan bir de mj değerse amerikalıların değeri, sana ne oluyor. onlar da yıllardır mj ile dalga geçiyorlar. konuşmuş olmak için konuşuyorsunuz.

zihniyet bu işte.

her konuda mizah yapılır kardeşim, kimse sizin hangi konuda duyarlı olduğunuzu vs. dikkate almak veya bilmek zorunda değil.

on numara espriydi, gülmekten altıma sıçtım. cem yılmaz'ı da kendini geliştirdiği için tebrik ederim. demek ki kendisi ben oldum demiyor ve dünyadaki trendleri takip ediyor.

alın size mizah, rahatsız olursunuz bol bol

link
  • ekşisözlük'ün nasıl bir gerizekalı yuvasına dönüştüğünü gösteren olay.

"michael jackson'a neden pedofili diyemiyoruz ?" açılan 10 davanın 10'undan da suçsuz bulunmuş, suçlandığı konularla alakalı bir tane dahi kanıt bulunamamış olmasından dolayı. suçlayıcı tarafın daha önce de başka kişilerden para koparabilmek için bu tarz davalar açtığından dolayı. yıllar yıllar sonra çocukların "öyle bir şey olmadı, bize yalan söylettiler." diye konuşmalarından dolayı. 93'te "michael çocuğumu taciz ediyor, bana göstermiyor." diye iftira atan orospu çocuğunun, michael öldükten sonra kafasına sıkarak intihar etmesinden dolayı, hayattayken yaptığı "kariyerini bitireceğim, zengin olacağım." telefon kayıtlarının şu anda bile youtube'ta bulunabilir olmasından dolayı.

masumluğu kanıtlanmış bir adama hala bu konu üzerinden vurmak, vurmaya çalışmak en hafif tabirle vicdansızlıktır.

"ülkesinin en ünlü rapçisi dalga geçti de bir şey olmadı, size ne oluyor." bok olmadı. eminem paşa paşa özür diledi o klip yüzünden. stevie wonder'dan elizabeth taylor'a kadar tepki yedi.

o meşhur south park'ta bile dalga geçilirken pedofiliden vurmaya çalışmadılar adama, çocuklarını nasıl gizlediğinden, evinde lunapark olduğundan falan yürüdüler.

hiçbir bok hakkında bilginiz yok ama her bok hakkında fikriniz var. günün birinde işlemediğiniz bir suç yüzünden suçlanıp, masumluğunuz kanıtlanmasına rağmen bu tür olaylara maruz kalmazsınız umarım.

edit : bunu bir de comedy central'ın meşhur roastlarıyla bir tutanlar var. "tamam hadi bütün geçe taşak geçin benimle, gülelim eğlenelim ve ben de milyon dolarları alıp evime döneyim." konseptiyle yapılan bir programla bunu nasıl bir tutabiliyorsunuz ya ? o roastlar kimsenin arkasından yapılmıyor, kendi rızasıyla geliyor oraya insanlar. ben de gülerek izliyorum çünkü o taşları yiyenler de gülerek izliyor ve orada dahi yapmadıkları şeylerle itham edilmiyor kimse. jeff ross'un, charlie sheen'e "ne bok yemeye tuttuğun orospuyu kıyafet dolabına kitledin ki?" demesi komik, çünkü charlie sheen gerçekten yaptı bunu. hakeza trump'a "başkan seçilmesi durumunda siyahi bir aileyi bir kez daha evinden etmiş olacak." demesi de öyle. james franco'ya rezalet oscar sunumundan sonra "anne hathaway'le yatmak için yaptıysan bir, yapmadıysan iki kere göz kırp." gibi bir şey demesi de.

"her boka duyar kasmanın" en büyük düşmanı olan, gelmiş geçmiş en büyük üç beş komedyenden biri olan george carlin hiç girmedi bu topa. dave chappelle bile söz konusu durumun ne kadar komik olduğundan bahsetti, "ben yargımı dava sonuna saklıyorum." dedi. chris rock gibi cılız sesiyle "another kid!?" diye de yırtabilirlerdi götlerini, yapmadılar.

eddie griffin, michael'ın yüzüne pedofili şakası yapabilen bir adam. aynı otelde denk gelmeleri üzerinde konuşup sohbete girmelerinden sonra, michael'ın odanın diğer tarafında oturan eddie'i yanına, oturduğu yatağa çağırması üzerine "nigga that's how you got in trouble. "sit on the bed."" diyen adam. michael'ın da en büyük savunucularından kendisi.

ne diyor george carlin ; "her şey hakkında şaka yapılabilir, önemli olan contexttir." eddie griffin'in yaptığı şakayla cem yılmaz'ın yaptığı şaka arasındaki fark budur.
  • cem yilmaz pek sikimde degil ama neden maykila pedofil diyemiyoruz? adamin 2 düzine çocugu taciz ettigine dair kanit, 1 tane parayla düsürülmüs davasi ve onlarca kisiye ortaya cikmasin diye para yedirdigi kanitlari ortalarda dolasirken, cem yilmaz çok yerinde bir tespit/saka yapti diye niye alindiniz? ucu size de mi dokunuyor yoksa?

maykil ceksin tasdikli pedofildir arkadas. bizim bildigimiz bir tecavüz durumu olmasa bile sürüyle cocugu taciz etmistir.

ayrica su 'ölen adamin arkasından konuşmayalım' duyar da ne allasen? simdi biz hitler'e katil diyemeyecek miyiz?
  • jim jefferies kendi stand-up show'unda bill cosby hakkinda konusurkendi sanirim, soyle diyordu "charlie chaplin was a pedophile, elvis presley was a pedophile, but no one ever mentions. we forgave them because they're the best in their fields. so, my question is this, how talented do you have to be to fuck a kid?"

hatta yetenek cizelgesi gostermisti, cizginin altinda kalan ve tutuklananlar yeterince yetenekli olmadigi icin cannot fuck a kid diyordu.

michael jackson olunca niye konusamiyoruz sahi? "how talented do you have to be to fuck a kid?"

esprinin komikligi baska bir tartisma konusu (bence komik degil) ama michael jackson hakkinda ima yapilmasinda bir beis goremiyorum.

ps: alinti hafizadan yazilmistir. tamamen kopyasi degil.

edit: michael jackson cocuk istismarindan aklandi diyenler olmus. yapmistir ya da yapmamistir bunu tartismayacagim, ama spekulasyonlar ciddi boyuttaydi. ve 50 uzeri taciz ve bircok sikayete ragmen bill cosby kac defa aklandi haberiniz var mi? sosyal medyanin olmadigi zamanlarda gucu olan gayet rahat butun suclamalardan kurtulabiliyordu. elvis'in iliskisi zaten karsilikli rizaya dayaniyordu ve daha sonra evlendiler. charlie chaplin'in ne ile suclandigi konusunda ise bir bilgim yok. tamamen jim jefferies stand-up'indan alintilanmistir.
  • bazen diyorum ki acaba şahan falan sözlükten troll mu tuttu kendine.

yoksa bu yorumları yapanlar 9 yaşında çocukla evlenilebilinir fetvası verenlerin müritleri mi?

pedofiliden yargılanmış bir şahsa pedofili demek yanlış mi?
  • michael jackson ile bu konuda espri yapan 17283848489595. kişidir ama ekşici anti-cmylmz team tarafından özenle yerilir, ayıplanır. benzeri bir espri south park yada rick and morty gibi yabancı yapımlarda olsa gülmekten altlarına sıçar bu tipler.

mizah nedir bilmezler. her konunun mizahı olur ama bunlar gelir duyar kasar. çünkü maldırlar.
  • mj ve cmylmz’i ayrı ayrı seçen bir insan olarak hiç de duyar kasamayacağım giri. koskoca the scary movie adam yaşarken bunu dedi kimse sesini çıkartmadı, sinemalarda gösterildi. bizimki altı üstü bir talk show’da vurgu yaptı diye deccal ilan edildi.

yeminlen salaksınız. başka bir açıklaması yok bunun.
  • insanların anlayamadığı nokta şu ki pedofili ya da pedofiller espri yapacağınız konular değildir. amerika'da late night showlarda da aşırı bir şekilde tecavüz, pedofili şakaları yapılıyor ve bu mizah değil yetişkin mizahı da değil. bu duyar da değil. bu konular hakkında şaka yapmak bu konuları normalleştirmektir. satirik de değil bu. o insanların ne hissettikleri ve ne yaşadıkları hakkında %1 bile bilginiz yokken bu konularda satirik şaka yapılabilir late night mizahı bu yetişkinlere özgü gibi cümleler bana aşırı salakça geliyor.

michael jackson'ın bu konuda davaları olabilir. cem yılmaz'ın yaptığı asıl terbiyesizlik cinsel istismara maruz kalmış çocuklara ya da çocukluğunda bunu yaşamış insanlaradır. zaten şu herifi ananız babanız gibi savunup salak saçma her şeyine gülmeniz yetmezmiş gibi kalkıp da mj pedofil zaten ne var yalan söylememiş ki demeyin. olaylara tek yönlü bakıyor oluşunuz gerçekten beynimi kanatıyor.
  • louis ck kölelikle, ricky gervais holokost’la, jimmy carr down sendromlularla dalga geçerken gül; yerli komik spontane bi dokunduruş yapınca “owww”.. ulan zaten ülkedeki hiçbir şeyle dalga geçilemiyor, ne dinle, ne siyasetle ilgili en ufak eleştiri bile yapılamıyor, napsın adam, anca ölü amerikalıyla taşak geçebiliyor. daha hala birileri “maykıla çokayıboldu” diyor. la havle..
hesabın var mı? giriş yap