şükela:  tümü | bugün
  • üzülerek belirtmeliyim ki, ali baba ve 7 cüceler adlı nahoş, ahlaka mugayir ve küfürlü filmde cereyan eden olaydır. eminim ki her müslüman yurttaşımız, bu filmi izlediğinde aynı hissiyata kapılmıştır. bu elim olayı öncelikle kınıyor ve cem yılmaz'ı daha hassas olmaya davet ediyorum. sonuçta 14 tl para verdik, izledik. çıkınca soluğu seccadede aldım, tövbe ettim. 14 liraya bu kadar günah işlenmez arkadaş... müsebbibi de cem yılmaz'ın kendisidir.

bakın çok enteresandır, tüm dünya islam'ın hoşgörüsünden, müslümanların sıcakkanlılığından, anadolu'nun misafirperverliğinden bahsederken, cem yılmaz gibi komedyatik kişiler yüzünden maalesef imajımız zedeleniyor. biliyorsunuz bu ülke 28 şubatları atlattı, 12 eylül'de yaşanan katliamları atlattı fakat bu kafaları halen daha atlatamadı. yazık ne diyelim.

--- belki spoiler olabilir ---

filmdeki şahsıyet, müslüman, bıyıklı, yaradılışçı bir karakter... maalesef sürekli tiye alınıyor. kaderci gösteriliyor ve üstelik bir de bombayla patlatılarak öldürülüyor.

bombayla patlatılmasındaki amaç, sanıyorum deaş adı verilen islam düşmanı örgüte bir gönderme içeriyor. bu da son derece üzücü. bu toprakların, islam'ın ve türklüğün yetiştirdiği bir komedyen bunları yapmamalı. kendisine tebliğde bulunmak istiyorum. yanlış yolda, bu gidişi gidiş değil. allah ıslah etsin.

--- belki spoiler olabilir bitti ---
  • "....tüm dünya islam'ın hoşgörüsünden, müslümanların sıcakkanlılığından, anadolu'nun misafirperverliğinden bahsederken..." den sonrasını okumadığım entry.

şuan herkes hem avrupa hem islam coğrafyasında müslümanların birbirlerini ve başka dine mensup olanları öldürmelerinden ve anadolu insanının kendi insanı dahil tüm terör mağdurlarını ıslıklamalarından bahsediyor.
  • olm adamlar müslüman demeden bir gün bile geçiremiyorlar lan. yani cidden, adam herşeyin içinde müslüman, müslümanlık falan arıyor.

bunlar bir de kadin konusunda böyledir. o konuda da cok hassastırlar. canlarım. bayılırlar kadınlara sormadan onlar hakkında konuşmaya.
  • reklam virali... (başka açıklaması olamaz)
  • çok aşırı derecede alınganlık gösterilirse ancak iddia edilebilecek saçmalıktır. hayır, adamın işi o. mevzunun geri planındaki iddialar ise; "islam'ın hoşgörüsünden, müslümanların sıcakkanlılığından, anadolu'nun misafirperverliği" falan koskoca bir yalandır.

örnekle açıklamak gerekir; vatikan'da pankart açıp götlerine haç sokan femencileri hepiniz bilirsiniz. yaptıkları iğrençtir, ama polis alıp üstlerini örtüp, fotoğraflarını çekerek gülen kalabalığın arasından götürmüştür bunları.

aynısını mekke de, soyunmadan veya götüne bir şey sokmadan sadece pankartla yaptıklarını düşündüğünüzde başlarına gelecekleri hayal ederseniz; "islam'ın hoşgörüsü, müslümanların sıcakkanlılığı" falan gibi palavraları bir daha ağzınıza almazsınız. utanmanız varsa tabi. günümüz müslümanlarında gerçekten çok çok az görülen bir özellik; "ar damarı".

neyse, anadolu misafirperverliğini de pippa'ya anlat bi zahmet. rahmetliye.
  • doğaldır. mizah gereğidir.

peşin not: ilk entri trollük çabası gibi koktuğu için okumadım.
  • filmde farklı profillere ait bir dolu insan varken en başta da avrupa'ya açılma hayalleriyle çabalayan tipik orta halli esnafı tiye alırken yazılması yersiz olan alay ediştir.

cem yılmaz ne yapsa oluyor; olduruyor; başarıyor. gerisi 'laf ola beri gele' statüsünde.