• yine suya sabuna dokunmamış. nasıl şeylerin olmaması gerekiyor mesela,ben tam anlamadım.
    gerçi suya sabuna dokunsa ne olacak orası ayrı. adam banane lan,benim işim mi mk dese kimse bişey diyemez sonuçta.
  • trt şu saatten sonra, opet ve hepsiburada reklamlarını yayınlamama kararı alabilir.
  • adam hukuk işlesin demiş. sanki senelerdir ülkede siyasette mangalda kül bırakmayan kalemler omurga gösterdi de olay komedyene kaldı.

cem yılmaz a da bayılmıyorum ama saçma konuşup adamı savunmak zorunda bırakıyorsunuz.

edit: demirtaş yargılanması gereken pek çok dosyası olduğunu, kavalanın da antidemokrat biri olduğunu düşünüyorum. ama böyle hukuk olmaz.
  • söylenmesi gerekeni söylemiş. kimsenin keyfine göre hukuk olmaz. olursa memleketin halinden şikayet etmeye hakkın olmaz.
  • memlekette fikir beyan etmek de yasak.
    ama iktidar yanlısı iseniz tehdit etmek serbest.
    hatta muhalefete saldırabilirsiniz de.
    ama hep bunlar mağdur amk.
    niyeyse.
  • ya bu milliyetçinin yobazı harbiden ayrı çomar oluyor. ulan hırt adamlar suçlu yada suçsuz bunun kararını verecek olan sen ben değiliz yargı verecek kararı. ama sen bi karar vermeden yıllarca tutuklu yargılıyorsun bu insanları. kes cezasını o zaman öyle yatsın bunlar ne sikim yemeye işkence ediyosun. terörist mi hain mi? ver cezasını neyse yatsın amk. muz cumhuriyeti diyince de kızıyorlar.
  • dolara yüroya laf etmez, gitmiş suya sabuna dokunmadan eleştiri yapmış. akıllı ol cem yılmaz!
  • haber burada

özetle, cem yılmaz'a katıldığı bir programda osman kavala ve selahattin demirtaş'ın uzun yıllardır tutuklu bulunması hakkında bir soru soruluyor ve cem yılmaz da cevaben şöyle diyor:

"evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. başka ne düşüneyim. çünkü elimde gerçekten dediğin gibi en yalın hali ile, evinde oturan bir vatandaş olarak, kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz"

korku bariyerleri aşılıyor görünüşe göre.
  • cem yılmaz bu sefer sessiz kalmamış..
  • --- alıntı ---
    ..ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini..
    --- alıntı ---

adam canlı yayında sırtımızı pkk'ya dayadık, aponun heykelini dikeceğiz diyor.
    seni severiz beğeniriz ama gizemini siktirtme cem yılmaz.
hesabın var mı? giriş yap