şükela:  tümü | bugün
  • çünkü yaptığı işi büyük ustalıkta yaptığındandır. ve de daha iyisini yapanın gelebileceğini zannetmemekteyim.

(bkz: entry'i formata uygun yazmaya zorlamak)
  • tek rakibi ile kol kola poz vermiş burada

şaka bir tarafa da sürekli neyine bok atıldığını anlayamadığım ülkenin gelmiş geçmiş en yetenekli stand up çısı, adam gibi adam. insan şunu sormadan duramıyor, cem yılmaz'a bile çamur atılan bir ülkede nasıl zirzoplar yaşamaktadır?

saygılar.
  • cem yılmaz kim a.. şaka şaka. cem abi bi tanedir, severiz.
  • hangi konuda rakibinin olmaması?

stand up?
    senaristlik?
    yönetmenlik?
    sinema oyunculuğu?

ya da her ne ise işte, stand up hariç hepsinde cem'i cebinden çıkaracak 3 isim sayarım tek nefeste. ama bu kadar büyük genelleme abartı olur.
  • stand up dalında rakibi yoktur nokta. sinema tartılışır ancak yabana atılamaz.
  • bir gerçek.. adam alanında tek.
  • sanat alanında insanların bu şekilde değerlendirilmesine tamamen karşıyım, popüler kültür hepimizi buraya evirdi kabul ediyoruz bunu. fakat herkes birbiriyle yarışmak ya da kıyaslanmak zorunda mı? beğenmek ya da beğenmemek göreceli dahi olsa, toplum sanatı kolay elde edebildiğinden üretilen bir sanat eserine, kendisini yıllarca eğiten, gelişimi için uğraşan sanatçı kişisine maddesel bakmaya alıştı, her şey bir anda üretiliyor, kolay süreçleri var sanılıyor. bu şekilde düşünülünce tek bir cümlede yargımızı koyuyoruz.

bence bu yargılama, taraf olma kafa yapısını bırakalım, tabii bu sanatın her dalı için geçerli, izlediğimiz tiyatroyu, bir tv serisini, bir filmi, müziği içselleştirelim, kendimiz yorumlayalım, hissedelim, burada her gün onlarca reklam kokan sanat başlığı okuyorum, bilmemnenin efsane olması, bırakalım buna kişi karar versin, artık sanatı biraz rahat bırakalım, her şey yeterince kapitalleşmişken bir de kendimizi tanıdığımız bu güzellikleri yarıştırmayalım. biraz görüş belirtir gibi oldu bu başlığa bir tanım bulamadım sevgili suserlar beni affetsin