şükela:  tümü | bugün
  • bir duyuru ile ifade ettiği durum.

duyuru; https://twitter.com/…ylmz/status/887271839902425088

türkiye'deki hesaplar arasında en çok takipçiye sahip olan kişinin bu eylemi haber niteliği taşıdığı için önemlidir.

edit: kankası ozan güven de bırakmış; https://twitter.com/…ozan/status/887277005892407296
  • (bkz: vah vah)
  • senin actigin basligi ben...

adam sadece twitter ve ınstagram'da paylasim yapmayi birakiyor.

bir de zeka ile iliskilendiren geri zekalilar var. onlara diyecek sozum yok. sosyal medyada yorum yapiyorlar onlar kendi zeka seviyelerini pesinen kabul ederek.

ayrica paylasimi bir sureligine birakiyor muhtemelen. bu devirde bir kurumun ya da ticari amac guden bir sahsin sosyal medyayi hatta sadece twitter veya ınstagram'i birakmasi intihar, hadi en iyimser ihtimalle paranin muslugunu kismak demek.

bu gibi taktikleri bilirim ben. boyle yapinca takipci kasilir. nasil? mesela simdi burada konusuyoruz. binlerce insan okuyup oraya yonleniyor. takip ediyorlar falan. bu gibi taktikleri genelde youtuber'lar uyguluyor. onlar gerci ormana gidip kaybolurlar. hemen bir yakinlari gazeteye falan ilan verir. sosyal medyadan duyuru yapilir. sonra millet "kimmis lan bu, kaybolmus" falan diyerek hesabi takibe baslar. o yuzden kabak tadi verdi artik. takipci icin milleti aptal yerine koyup yalan soylemeler falan... yakisiyor mu diycem de yakisiyor. ıyi yapiyor. millet aptal olunca yontemi uyguluyor adamlar. helal olsun.

zaten birakacak olsa kivirmadan "sosyal medyayi birakiyorum" der. ama diyemez iste. once bir saf belirler "twitter ve instagram" der. sonra "paylasim yapmayi birakiyorum" der. cunku bu bir sureliginedir. geri gelecek.

onemsiz konu. ustunde durmayin siz de. hadi gidin istanbul'da cok yagmis bugun, gecmis olsun.
  • zaten böyle zeki bir adamın sosyal medya ile ne işi var dedirten..
  • çok sorun değil, yeni filmi çıkınca geri gelir ne de olsa..
  • mantıklıdır. 22 yıldır türkiye'yi güldüren adama hakan hepcan, semih varol filan imaj tavsiyesi veriyodu. anladı nasıl bir yer olduğunu kaçtı kurtardı kendisini. darısı bizim başımıza.
  • sosyal medya kullanmadığımdan pek de sikimde olmayan vakadır.
  • birbirlerine çıplak kadın resmi gönderdikleri whatsapp grubu da dahil mi diye sormak istediğimdir. en son çıkamıyordu bir türlü..
  • anlayamadığım durumlar. ınstagram istediğin zaman yorumlara kapatılıyor. madem yorumlardan rahatsızlık duyuyorsun neden bu attığın fotoğrafta bile kapamıyorsun? twitter'da da okuma abicim milyon tane şey geliyor zaten hangisini okuyacaksın? ergence tavırlar.

edit: yorumları kapatsın dememi eleştirenler olmuş. sosyal medyadan besleniyorsa illaki kötü yorumların geleceği fikrine de alışması gerekiyor. bi yerden fayda sağlıyorsan karşılaştığın olumsuzluklar için o kadar kolay kestirip atmaman gerekir. ben bil kendi yaptığım şeyler için etrafımdaki insanların hepsine söz hakkı verme taraftarı değilken cem yılmaz olsam beni hiç tanımayan insanların ahkam kesmesine izin vermezdim. ve yorumlara kapayıp kendi paylaşımlarımı yapardım. çünkü ne kadar uğraşırsan uğraş illaki arada hoş olmayan şeyler yazılacak. kaldı ki bu durumun bir amaç uğruna yapıldığını düşünüyorum. bütün arkadaş çevresi aynı anda kapamışlar çünkü.