şükela:  tümü | bugün soru sor
  • devletin kamu zararına çalışmayan cemaatlere bakışı normalleştikçe faşizan kafaların radikalleşmesi olayıdır. son örneği bu haftaki cuma hutbesi ile ortaya çıkmıştır. neyin cemaat neyin terör örgütü olduğu hutbede tanımlanmasıyla din düşmanı yobaz tayfanın bu hafta azmış olması sanırım rastlantı değildir.

    hutbeden bir bölüm:

    üzülerek ifade etmek gerekir ki, tüm dini değerlerimizi ve kavramlarımızı istismar eden bir örgüt, cemaat kavramını da çarpıtarak ve ayrışmaya yol açacak şekilde kendine mal etmeye çalışmış, tevhit ve vahdetin sembolü olan bu kavramı, fitne ve fesatla, ayrılık ve ihanetle beraber anılır hale getirmiştir. hâlbuki geleneğimizde cemaat olmak, tevhit bilinciyle kaynaşmak, vahdete ermek demektir. birlikte dirliği elde etmektir. bu yönüyle cemaat kelimesi kadın-erkek, yaşlı-genç, zengin- fakir, engelli-engelsiz toplumun her kesiminden, her yaştan ve her sınıftan müslümanı içinde barındırır.
  • kamu zararına çalışmayan cemaat yoktur, az votka vardır.

    (bkz: uza)
  • her türlü dini cemaat tehlikedir. bugun sen kurarsın yarın baskasi. bunu anlamaniz için mermi manyagı mı yapilmanız gerekiyor. uyardık diyoruz yetmiyor yine uyarıyoruz. din, tahribat gücü en yüksek insani silahtır. muhatap alıp cevap verdim bence sen de muhatap al ne dendigini anlamaya calis.