şükela:  tümü | bugün
  • enerji bakanı damat berat albayrak'ın muazzam vecizesidir.

biliyorum, son birkaç senedir iktidarın en önemli stratejisi insanların akıllarıyla dalga geçmek. ama bu kadarına da pes!

yahu, sen aklını kiraya vermedin de (ki hiç sanmıyorum!), içerde çürüyen binlerce insanın aklının kiraya verilmiş olduğu hükmüne nasıl kapıldınız hemen? be adam, cemaatin kurumunda hasbelkader temizlik görevlisi olarak çalışan kadınları bile hapse attınız. henüz gün yüzü görmemiş, hapislerde büyüyen yüzlerce çocuk var. sizin aklınız kiraya verilmedi ama insanların özgürlükleri zindanlara verildi!

ayrıca siz cemaat okullarında okuyorsunuz ve aklınızı kiraya vermiyorsunuz, ama ne hikmetse bu ülkenin aydınlık okullarında okuyan muhalifleri, yolları cemaatle hiç kesişmediği halde, fetöcü ilan ediyorsunuz. hakikaten bir şeyi merak ediyorum: bu açıklamaları yaptıktan sonra eve gidip kendi kendinize "lan bu bugün de milletle iyi kafa buldum ha" diyip gülüyor musunuz acaba? inşallah öyle yapıyorsunuzdur; zira, tüm bu açıklamaları bizimle dalga geçmek için yapmıyorsanız durum daha da ciddi demektir.

edit: haber linki: http://t24.com.tr/…ma-aklimi-kiraya-vermedim,512932
  • yüzsüz insanlar topluluğunun bir üyesi. cemaat okulunda okudun ama cemaat soruları çalmış. cemaat okulunda okudun ama cemaat gençlerin hakkını yemiş. bilmiyor muydunuz bunları? bilmiyorsanız, doğru söylediğinize inanırım. zaten aklınız yoktur, kiraya da veremezsiniz. lakin bu durumda, bu kapasitede bir adamın bakan olması daha büyük bir rezalettir.

böylesine gerekirse çamur at izi kalsın. siz okudunuz o okullarda. hakkımızı çaldınız. sizin aileleriniz dallanıp budaklandırdı cemaati. gerekirse çamur at izi kalsın diyorum çünkü bizim gibi cemaat ile alakası olmayan insanlara her fırsatta fetöcü diyebilecek kadar yüzsüz insanlarsınız. o okullarda siz okudunuz, onun öğrencileri sizsiniz. bitti. yüzsüz insanlar topluluğu...
  • cemaat okullarında kendileri gibi olmayanı barındırmazlar. ya kendisi de onlar gibi, ya da onlar gibi taklidi yapan takiyeci bir adamın beyanı. nerden baksan tutarsızlık.
  • kira ücreti düşük olduğu içindir.
  • (bkz: biz de yedik)
  • ilgisiz olabilir ama aklıma şu geldi:

sold brain: kiralamak opsiyonunu cazip görmeyen bireyin doğrudan satılmış aklıdır.
  • aklı varmış da, aklını kiraya vermemiş de ama cemaat okulunda okumuş muş.

he yedik biz de bunu.
  • buraya aptalca salakca yorum yazip itam edenlerin eminimki cogu yine o okullardaokumustur ki okumaynlarin ailelerinden birisi okumustur ama kendilerine sorsan olmaz oyle birsey biz sadece gittik derler ama is baskasina gelince ozellikle hukumete gelince sallayip dururlar neden cunku kanlarinda onur gurur ve seref yoktur hasiyetten yoksundurlar.
  • benim icin ulkenin tek cumleyle ozetidir.

darbe girisiminde bulundu ama alni secdeye degiyordu demekle hic bir farki yok.

hirsizdi, caldi ama yol otoban havaalani yapti demekle hic bir farki yok.

rus ucagi siniri gecerse bir daha vururuz ama yaptik bir hata afedersiniz demekle hic bir farki yok.

ulke bataklikta bogazina kadar camura batmis.
  • okul okuyupta okuldan etkilenmediğini ifade eden bakan beyanı. adamlar çıkıp dese ki bankaya para yatırdım ama aklımı kiraya vermedim, sendikaya üye oldum ama aklımı kiraya vermedim, gizli haberleşme programı kullandım ama aklımı kiraya vermedim... bir hükmü var mı bakanın bu söyleminin? soruşturma yapılmış mı? asıl soru şu:

kandırıldıklarına inanmamızı bekleyen bir bakanın nasıl aklını kiraya vermediğine inanalım?