şükela:  tümü | bugün
 • kaç gündür düşünüyorum olaylar bu raddeye nasıl geldi?

  sanki bir yerde deprem olmuş gibi herkes oraya akın etti. gençlerin hayatları tehlikedeydi. onları kurtarmaya gidenlerin hayatları bu sefer tehlikeye girdi, başkaları koştu. onlar tehlikeyle burun buruna geldi, başka şehirlerden koştular. gittikçe büyüyen bir kurtarma operasyonu bir baş kaldırıya dönüştü. tehlike kimdi? polis.

  polis kim? imamın ordusu.

  imam kim? fethullah gülen..

  fethullah gülen ile akp arası nasıl? limoni..

  rte'ye bakıyorsun. cidden para kazanma derdinde.. tabi ki dediğim dedik bir adam ama bu kadar şiddeti o mu emretti gerçekten? gidin kol kopartın adam öldürün vb mi dedi.

  taksim için izin verdim, yürüsünler dedim, dedi. beşiktaş'ta dehşet devam etti. izmir'de ankara'da devam etti. başbakanın lafını dinlemediler yani..

  bu polislerin kontrolü akp nin elinden çıkmış bence. bütün bu olanlar sadece rte nin diktası değil, bu diktanın altını çizmeye çalışan cemaatin eseri. ve o polislere şiddeti emreden bence cemaat. ki sivil polisler olayı daha da büyütmeye çalıştı. iç savaş çıkartacak kadar halka zarar verdiler..

  akp'nin avm ve topçu parkı dışında ne kazancı oldu? itibar ve oy kaybı. dünyaya rezil olmak vb.

  akp'nin bu duruma düşmesinden kim kazançlı çıktı? onunla didişen cemaat. ordum seni yerinden eder sinyali verdi. bir kaç günlük akp suskunluğu bundandı bence.

  polisin şiddetinin dozu cemaatin emri bence. öteki türlü bile bile kendi topuğuna sıkmış olur akp. akp cemaatin mesajını aldı. polise fırça çekemiyor, çünkü dizgin onun elinde değil. bir hal yolu bulamazsa, polis şiddeti artacak sanırım.

  gezi parkının yıkılmasının altından bir cemaat firması çıkabileceğini düşünüyorum. acelecilikleri, saldırganlıklarının sebebi bu olabilir.

  yukarda tepişip duruyorlar, olan gençlere oluyor. ha kötü mü oldu? hayır, giden canlara yansam da.. hem akp, hem de cemaat dersini aldı, bu ülkenin o kadar da kolay lokma olmadığını anladılar.

  bence şu an akp, cemaatin elinden polisin dizginini nasıl alırız diye düşünüyor. cemaat de "kararsızlar-apolitikler" diye hesaba katmadığı çoğunluğun uyanışından huzursuz. ezber bozulmuş durumda.

  bir de "sivil polis" kavramının maskesi ortaya çıktı. millet kendi gözleriyle provakasyon yapan sivil polisleri görmüş oldu. herkes birbirine anlatarak, eylemlerdeki yakıp yıkanların aslında polisler olabileceği gerçeğini yaydılar. şapka düştü, sivil polis göründü.

  onları afişe etmek, öncelikli hedef olmalı. sivil polislerin kim olduklarını "başa bela" face ve twitter aracılığıyla ortaya çıkaralım bence.. dedektifliği sevenler, 1 mayıs olaylarında şu sivil polisleri kalabalığın arasında bulsa ne güzel olur. etrafa zarar verenlerin arasında bulabilirler mesela.

  not : bir arkadaş paylaşmış. adamın polisle ilgili tavrı direk "ben tanımıyorum, beraber gelmedik. alakam yok." şeklinde..

  http://j1306.hizliresim.com/1b/2/nqwxy.png
 • (bkz: #34246384)
 • cemaatin polisin aşırı şiddet kullanmasını istemesiyle etkiye tepki mekanizmasının çalıştırılarak ayyuka çıkarmış ve istediğini elde etmiş perdelerin en ardındaki görünmez el
 • polisteki aşırı şiddeti görünce ilk başlarda ben de cemaatin bir ekstra rolü olabileceğini düşündüm ama recep tayyip erdoğan olaylardan sonra polise toz kondurmadığı ve hatta övdüğü için bu fikrimden vazgeçtim.

  eğer böyle bir durum vardıysa ve başbakan da bu oyunu anlayamayıp tuzağa düşmüşse onun saflığı ama hiç sanmıyorum. erdoğan öyle aptal biri değil.

  oyun olduğunu hissettiği anda halktan taraf olup sempati toplar ve oyunu rahatlıkla bozabilirdi.
 • tayyip ve vali mutlu talimatları kendileri verdiğini çoktan itiraf etmiş olduklarından bildiğiniz ak gençlerin bir başka mağduruz da mağduruz temalı komplo teorisi olmaktan öte gidemeyen şey.
 • uzaktan yakından alakası bile yoktur. hatta cemaat ile akp spontane cereyan eden gezi olaylarında ateşkes ilan etmişlerdir.

  rte mizacı itibariyle olaya sert ve acımasızca yaklaşmış, gülen mizacı itibariyle daha yumuşak bir şekilde polis şiddetine destek vermiş ve gezicileri sık sık kınamıştır.

  komplo teorisi yapmayın demiyorum, olayları takip edin bir grafik çıkarın öyle yapın.
 • normal şartlarda 2 günde derdest edilen göstericilerin haftalarca kontrol edilememesi, gözaltına alınanların öncekilere göre kısa sürede serbest bırakılmaları sebebiyle(yargının cemaat kontrolünde olması) aklımın bir köşesinden hiç gitmeyen şüphe.
 • an itibarı ile birliktelikleri kucaklaşmış realiteye dönüşmüştür.allah sonsuza dek ayırmaması temennisiyle...
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi ve wikileaks belgelerinden sonra tekrar aklıma kurcalayan şey. gezi parkı olayları olduktan hemen sonra, bir hocam gezi parkı'nda insanların kışkırtılma sürecinin cemaat tarafından tezgahlandığını söyledi. o bilgiyi de ak partiye güvenilir yapımcı bir dostundan almış. kendi kendime hoca sen de böyle komplo teorilerine inanıyorsan diye geçiştirmiştim.

  o zamanlar cemaat ve ak parti arası bu kadar açık değildi, ikisi de gezinin karşısında duruyor gözüküyordu. fakat polisin başlarda aşırı tepki gösterip gezi parkı olaylarının fitilini ateşlediği herkes tarafından biliniyor. polise emirleri kim verdi geçmişe dönük olarak incelenmesi gerekiyor.

  wikileaks olayını da açıklayayım. belgeleri incelerken birisi kendi köşe yazısını e-posta ile göndermiş. bağlantı hala güncel: http://www.yerelgundem.com/…nden_biliyor_muydu.html

  tutmayan bir dizinin cemaat kanalı tarafından benzer bir versiyonunun çekilmesi ilginç geldi. "filmlerle bilinç altımıza işliyorlar, walt disney cinsellik içeriyor, her yerde sex yazıyor." gibi subliminal mesajlara pek inanmam. insanların filmlerden etkilenebileceğini düşünürüm. fakat kıytırık dizilerden bu kadar etkileneceklerine inanmak istemem. fakat cemaat kitlenin böyle bir şeyden etkileneceğini düşünmüş olabilir.

  ne kadar saçma geliyor değil mi? ulan sanki adam iki kıytırık dizi izleyip isyan edecek diyorsunuz. ben de öyle diyorum. sen ben kıytırık türk dizileriyle isyan etmeyiz. fakat ak partililerin yaptığı paylaşımı gördükten sonra, herkesi kendileri gibi sanıyorlarsa neden denemesinler? dedim: http://i.hizliresim.com/nrqnbm.jpg

  uzun gezi parkı olaylarıyla ilgili olarak polise talimatı ben verdim açıklaması yapıyor. fakat bu açıklamayı olaylar başladığında değil, gezi parkı dağıtıldıktan sonra yapıyor. yani parkın dağıtılması emrini ben verdim diyor. https://www.youtube.com/watch?v=fzsoytucowu

  bir de muhalif olan bir kitleyi dağıtmanın ve yendiklerini sanma gururuyla olayı sahipleniyor. bugün ise dönüp oraya o kışlayı yapacağız diyor. http://www.cumhuriyet.com.tr/…ler_de_yapilacak.html

  şimdi olaylara dönüp baktığımızda bu ve benzeri olaylarda cemaatin parmağı olsa bile uzun adam da rahat durmuyor. cemaat devletin içine sızıyor, olayların fitilini ateşliyor. uzun da her daim yangına körükle gidiyor. bu adamı bitirirse kibri ve hırsı bitirir. kendi sonunu kendi hazırlayacak diyenleri çok daha iyi anlıyorum şu an.

  kendi adamlarına sınırsız yetkiler, iş bilmeyen adamları yandaş diye bir yerlere getirmeler, polisi, askeri bağlamalar hep kendi sonunu getirdi. seküler insanlarla da barışıp iş bilen insanlara görev vermedikleri sürece bu ülkede çöküş devam edecek. ülkeyi bok çukurundan tek başına muhafazakarlar ve siyasal islamcılar ne yazık ki çıkarmaz.

  15 temmuz 2016 darbe girişimi 2016 tarihinde değil de, 2013 tarihinde olsaydı. muhtemelen erdoğan kendini koruyacak polis memuru bile bulamazdı. cemaatlerden, yandaşlardan medet ummak yerine iş bilen seküler insanlarla barışması gerekiyor erdoğan'ın. başka şekilde ülke bu çukurdan çıkamaz. kendisini darbeden kurtaran işini bilen askerleri unutmasın ve ona göre hareket etsin ki bir daha böyle sorunlarla baş başa kalmasın.