şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #34246384)
 • cemaatin polisin aşırı şiddet kullanmasını istemesiyle etkiye tepki mekanizmasının çalıştırılarak ayyuka çıkarmış ve istediğini elde etmiş perdelerin en ardındaki görünmez el
 • polisteki aşırı şiddeti görünce ilk başlarda ben de cemaatin bir ekstra rolü olabileceğini düşündüm ama recep tayyip erdoğan olaylardan sonra polise toz kondurmadığı ve hatta övdüğü için bu fikrimden vazgeçtim.

  eğer böyle bir durum vardıysa ve başbakan da bu oyunu anlayamayıp tuzağa düşmüşse onun saflığı ama hiç sanmıyorum. erdoğan öyle aptal biri değil.

  oyun olduğunu hissettiği anda halktan taraf olup sempati toplar ve oyunu rahatlıkla bozabilirdi.
 • tayyip ve vali mutlu talimatları kendileri verdiğini çoktan itiraf etmiş olduklarından bildiğiniz ak gençlerin bir başka mağduruz da mağduruz temalı komplo teorisi olmaktan öte gidemeyen şey.
 • uzaktan yakından alakası bile yoktur. hatta cemaat ile akp spontane cereyan eden gezi olaylarında ateşkes ilan etmişlerdir.

  rte mizacı itibariyle olaya sert ve acımasızca yaklaşmış, gülen mizacı itibariyle daha yumuşak bir şekilde polis şiddetine destek vermiş ve gezicileri sık sık kınamıştır.

  komplo teorisi yapmayın demiyorum, olayları takip edin bir grafik çıkarın öyle yapın.
 • normal şartlarda 2 günde derdest edilen göstericilerin haftalarca kontrol edilememesi, gözaltına alınanların öncekilere göre kısa sürede serbest bırakılmaları sebebiyle(yargının cemaat kontrolünde olması) aklımın bir köşesinden hiç gitmeyen şüphe.
 • an itibarı ile birliktelikleri kucaklaşmış realiteye dönüşmüştür.allah sonsuza dek ayırmaması temennisiyle...
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi ve wikileaks belgelerinden sonra tekrar aklıma kurcalayan şey. gezi parkı olayları olduktan hemen sonra, bir hocam gezi parkı'nda insanların kışkırtılma sürecinin cemaat tarafından tezgahlandığını söyledi. o bilgiyi de ak partiye güvenilir yapımcı bir dostundan almış. kendi kendime hoca sen de böyle komplo teorilerine inanıyorsan diye geçiştirmiştim.

  o zamanlar cemaat ve ak parti arası bu kadar açık değildi, ikisi de gezinin karşısında duruyor gözüküyordu. fakat polisin başlarda aşırı tepki gösterip gezi parkı olaylarının fitilini ateşlediği herkes tarafından biliniyor. polise emirleri kim verdi geçmişe dönük olarak incelenmesi gerekiyor.

  wikileaks olayını da açıklayayım. belgeleri incelerken birisi kendi köşe yazısını e-posta ile göndermiş. bağlantı hala güncel: http://www.yerelgundem.com/…nden_biliyor_muydu.html

  tutmayan bir dizinin cemaat kanalı tarafından benzer bir versiyonunun çekilmesi ilginç geldi. "filmlerle bilinç altımıza işliyorlar, walt disney cinsellik içeriyor, her yerde sex yazıyor." gibi subliminal mesajlara pek inanmam. insanların filmlerden etkilenebileceğini düşünürüm. fakat kıytırık dizilerden bu kadar etkileneceklerine inanmak istemem. fakat cemaat kitlenin böyle bir şeyden etkileneceğini düşünmüş olabilir.

  ne kadar saçma geliyor değil mi? ulan sanki adam iki kıytırık dizi izleyip isyan edecek diyorsunuz. ben de öyle diyorum. sen ben kıytırık türk dizileriyle isyan etmeyiz. fakat ak partililerin yaptığı paylaşımı gördükten sonra, herkesi kendileri gibi sanıyorlarsa neden denemesinler? dedim: http://i.hizliresim.com/nrqnbm.jpg

  uzun gezi parkı olaylarıyla ilgili olarak polise talimatı ben verdim açıklaması yapıyor. fakat bu açıklamayı olaylar başladığında değil, gezi parkı dağıtıldıktan sonra yapıyor. yani parkın dağıtılması emrini ben verdim diyor. https://www.youtube.com/watch?v=fzsoytucowu

  bir de muhalif olan bir kitleyi dağıtmanın ve yendiklerini sanma gururuyla olayı sahipleniyor. bugün ise dönüp oraya o kışlayı yapacağız diyor. http://www.cumhuriyet.com.tr/…ler_de_yapilacak.html

  şimdi olaylara dönüp baktığımızda bu ve benzeri olaylarda cemaatin parmağı olsa bile uzun adam da rahat durmuyor. cemaat devletin içine sızıyor, olayların fitilini ateşliyor. uzun da her daim yangına körükle gidiyor. bu adamı bitirirse kibri ve hırsı bitirir. kendi sonunu kendi hazırlayacak diyenleri çok daha iyi anlıyorum şu an.

  kendi adamlarına sınırsız yetkiler, iş bilmeyen adamları yandaş diye bir yerlere getirmeler, polisi, askeri bağlamalar hep kendi sonunu getirdi. seküler insanlarla da barışıp iş bilen insanlara görev vermedikleri sürece bu ülkede çöküş devam edecek. ülkeyi bok çukurundan tek başına muhafazakarlar ve siyasal islamcılar ne yazık ki çıkarmaz.

  15 temmuz 2016 darbe girişimi 2016 tarihinde değil de, 2013 tarihinde olsaydı. muhtemelen erdoğan kendini koruyacak polis memuru bile bulamazdı. cemaatlerden, yandaşlardan medet ummak yerine iş bilen seküler insanlarla barışması gerekiyor erdoğan'ın. başka şekilde ülke bu çukurdan çıkamaz. kendisini darbeden kurtaran işini bilen askerleri unutmasın ve ona göre hareket etsin ki bir daha böyle sorunlarla baş başa kalmasın.
 • lan olm gezikafa, bunu simdi itiraf et ya da sonraya birak fark etmez. cok net ortada, feto'nun agina sen de dusmussun. zaman'in o surecteki mansetlerine sarilman cok anlamsiz. belli ki rte gezi hadiselerinden evvel uyanmis, o donem coklarinin anlam veremedigi ve gereksiz olcude sert olarak algiladigi dershane karsiti tavri da bundanmis.