şükela:  tümü | bugün
  • yurdum solcusunun bi garip halleri.

https://twitter.com/…tali/status/804027737056935946

https://www.google.com.tr/…sol+haber+cemevi&start=0

ben bunlara laf diyince kızıyolar. bakın işte gerçekler nasıl da ortada.

yarın öbür gün sorduğunda "biz solcuyuz" diyecekler. "alevici değiliz!" he canım! kesin değilsiniz. zaten belli olmuyor mu!

ulan cemevi açılsın diye alevi istese anlarım da sen solcusun sanane amk! ikisi de aynı dinin örgütlülüğünün parçası değil mi? mezheplerin derdi seni niye bu kadar gerdi?

"camiye ve cemevine hayır!" diyemiyor. "cami ve cemevi aynı binada olmasın" diyebiliyor ancak. "camiler kapatılsın" diyecek neredeyse ama "cemevlerine yasal statü" diye mücadele veriyor. bu ne şimdi amk!
  • cemevleri ibadethanedir..tıpkı camiler gibi. tarikat yuvaları ise 5-6 yaşındaki çocuklara hallenen sapıklar yurdudur. legal ve meşru değildir. cumhuriyet, rejim ve atatürk düşmanıdır.
  • yine bazı molozlara dert olmuş taleptir.

şu ülkede cem evlerinin kime ne zararı olmuş?

bu ülkeye baştan beri zarar veren ama yıllarca destek gören, savunulan cemaatin ne bok yediğini gördük. rahat bırakın artık bu insanları.

not: alevi değilim. eşitsizliğe, boş laflara tahammülüm yok.
  • cemevinin ne olduğundan bihaber yazar beyanı. biraz okuyun. biraz. biliyorum, "bilmemek mutluluktur" mottosuyla yaşıyorsunuz. ama cehalet kaderiniz olmamalı. size de yazık.
  • hoop engellendi, bitti. (dolar molar maaşlarını aksatmamış bunların.)
  • öncelikle (bkz: cemaat) nedir?
    cemaat kapatılmaz, götünüzden element uydurmayın. örnek gösterilen twit'te bile "tüm tarikatlar ve cemaatler dağıtılmalıdır" diyor.
    karşısına cemevi konularak cemaatten ziyade cami algısı yaratılmaya çalışılıyor.
    "camilerimizi kapatmak istiyollar, hüüüü" diyerek mağdur olup haklı çıkmak için.

cemaatlere, tarikatlara gelirsek, onların da ne boklar yediğini gerek 15 temmuz'da, gerekse tecavüz ve yangın olaylarında bir daha gördük.
    hala anlayamadınız değil mi, "alnı secdeye değenden zarar gelmez" mantığının yanlış olduğunu? yoksa işinize mi gelmiyor din bezirganları?

not: troll beslemiş gibi olduk ama artık tahammül sınırları çok aşıldı, insan sakin, sessiz kalamıyor.