şükela:  tümü | bugün
  • cemaatlere ait okul, yurt, özel hastane, pansiyon gibi binalara verilen şebeke suyunun, bedava verilmesi hakkında kanun çıkıyor.

akp’nin yeni icraatı. bunlar akıllanmaz. bunlardan adam madam da olmaz. cemaatler, ülkenin ve kendilerinin anasını sikti. ders çıkarmadılar.

ben adımımı atmadığım evde her ay 100 lira su faturası öderken, bu orosbu yuvası, vatan haini cemaatlerde onbinlerce litre su bedava akacak değil mi?

bu, doğal kaynaklara da tecavüz anlamına geliyor. bu şerefsizler, “nasıl olsa bedava” diye sağa sola, dağa taşa su akıtacaklar. bunlar ahlaksız çünkü.

kaynak:
    http://www.sozcu.com.tr/…cemaat-yurtlarina-2041566/

edit: art niyetli davranacaklarını düşünmeyenler varmış. sizlere de sözüm yok arkadaşlar. size müstehak zaten bunlar.

bu şerefsizler ne zaman iyi niyetli oldular ki böyle bir düşünceye ulaştınız? adamlar kanunu, direk cemaatlere bağlı kuruluşlar için çıkarıyor. akp götü yalayan herhangi bir cemaat bu kanundan çok rahat yararlanacak. sikimde değil açıkcası. siz gidin 2 göz evin suyuna her ay 100 lira domalın. onlar da bedava diye havuz doldursunlar.
  • onların kullandığı suları bize ne adı altında yansıtacakları merak konusudur.

kayıp kaçak su bedeli, dağıtım bedeli, trt-atv payı!
    yoksa faturalara yeni bir dilim mi gelecek?
    cemaatlere aktarılan su bedeli
  • (bkz: svihs)
  • benden çıkan vergi ile yapılacaksa o suyu kullanacak herkese kuruşuna kadar zehir zıkkım olsun. hayrını görmesinler. helal haram bilmem ne, hepsi hikaye. bir müslüman olarak din en güzel afyondur sözüne sonuna kadar katılıyorum. devlet okulları su faturası ödüyor. ona neden kimse sahip çıkmıyor?
  • cematlere ücretsiz su verilecek öngörüsü içeren haber yasanın tam şekli şöyle "belediyeler ve belediyelere bağlı su idareleri isterlerse meclis kararıyla mabetlerin yanı sıra eğitim kurumlarına, yurtlara, okul pansiyonlarına ve hastanelere de indirimli ya da tamamen ücretsiz olarak içme ve kullanma suyu verebilecekler."
  • artık ne kadar boy abdesti alıyorlarsa...
  • art niyetli davranan belediyeler illa ki olacaktır lakin mabetlere, okullara, yurtlara ve hastanelere suyun indirimli veya ücretsiz verilmesinde bir sakınca görmüyorum. hali hazırda devletin okulundan, hastanesinden su parası tahsil etmek en büyük saçmalık...
    başta söylediğim gibi art niyetli hareket edecek kişiler illa olacaktır. onlara karşı çeşitli yaptırımlar uygulanırsa sorun en aza indirilebilir.
  • 'ben su borcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.' - rte
  • devlet okullarına bile ücretsiz su verilmezken, muhtemelen yalan haberdir.