• sadece kendinden olanı okumak dinlemek ve inanmak.. olmayana ölümüne düşman olmak
    asla sorgulamamak hatta inanmak için kendince sebebler bulmak
  • hepsinin devletin kanını emen asalak birer sülük olması ve amaçlarının devleti ele geçirmek olması.
  • türkiye'deki sözde islami cemaatler için söylüyorum; istisnasız hepsinin arkasında en az bir yabancı gizli servis vardır.

kaynak: eski bir mit mensubu.
  • çokomelli düğünlerle evlenmeleri... önemli olan kapitalin ve rantın bölünmemesi. ihalelerde de durum bir o kadar çokomellidir.
  • kısa yoldan para kazanma hırsına bürünmüş kişileri tek catı altında toplaması.
  • kıvırmaya gerek yok.
    1-orospu evlatları tarafından yönetilmeleri
    2-asalak embesiller tarafından takip edilmeleri.
  • en iyi dindar biziz algısı yaratıp dindarlık adı altında sizi gönüllü köle haline getirirler. marx boşuna (bkz: din afyondur) dememiş.
    edit :imla
  • temizlenecek olmalarıdır.

"türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat,medeniyet tarikatıdır.."
  • aynı siyasi partiler gibi, ideolojinin sadece fakir fukara için önem arz etmesi. mesela durumu iyi olan bir cemaat veya parti mensubunun çocuğuna hayat her zaman güzeldir...

üniversitede okuyan herkes bu dediğime şahit olmuştur; fukara cemaat/parti mensubu kot giymez, kızlarla konuşmaz, küfür etmez vs. ama giyiminden ve davranışlarından fukara olmadığını belli eden kalantor patron oğlunun parası vardır yancikta, şeyi oynar ... üniversite boyunca onlarca yerde onlarca insanla tanıştım, bir kısmıyla uzun süre muhabbetimiz oldu ve bu dediğim inanın şaşmaz... aynısı parti fark etmeksizin siyasi partiler için de geçerli. durumu iyi olanların sıcak sudan soğuk suya eli değmez, passatla okula gelir ama garibanin çocuğu eylemden eyleme koşar... orda burda bildiri dağıtır, fişlenir, yeri gelir jop yer. uğruna gençliğinden vazgeçtiği partinin başkanlarının çocukları da isviçre'de lise okur, abd'de master yapar. inanmayan google'dan araştırabilir...

ayrıca cemaatler konusunda kimsesizler cumhuriyetini okursaniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. şahsen ben okudukça hee bu da doğru, lan şöyle de gariban bir çocuk vardı, bi eleman vardı köyden gelen, ulan o da kesin bu yollardan geçmişti vs. diye diye bitirmiştim kitabı.
  • on emir şudur;

1- hikaye (ortaya çıkış)

2- felsefe (değerler)

3- özgünlük (farklılık)

4- vizyon (liderlik)

5- topluluk

6- ritueller

7- tutarlılık

8- görkem

9- simgeler

10- gizem

şimdi bunun ismine ister cemaat de, ister kült de, ister inanç de, ister millet de, ne dersen de - hepsinin içinde bu on emrin yansımasını bulursun.
hesabın var mı? giriş yap