şükela:  tümü | bugün
  • chp'nin aralık 2015'te yapacağı istanbul il başkanı seçimindeki en güçlü adaylardan. 25 ilçe başkanının desteğini almış. muhtemelen seçilecek. partinin sol kanadından olduğu konuşuluyor. alevi kimliği de canpolat'ın öne çıkan özelliklerinden birisi. kılıçdaroğlu'nun, alevi kimliğinin baskınlığının parti içinde artmasının partiye eleştiriler getireceğini düşünerek canpolat'a destek olmadığı gibi bana göre enteresan haberler de ortalıkta dolaşıyor. şakaysa komik değil ciddiyse hiç komik değil cinsinden.

canpolat'ın, seçilirse, chp'ye e5'in üstünden oy aldırıp aldıramayacağıni göreceğiz.

siyaset algısını kimlikler değil sınıflar üzerinden kuramayan bir chp'nin sol bir parti olduğu söylemi gerçek dışı kalmaya devam edecektir.
  • chp istanbul il başkanlığı yarışına arkasina sağlam bir destekle girdiği söylenen alevi vakıfları federasyonu başkanı.
  • herhalde kendini genel başkan zannediyor. ona birinin 81 ilde bulunan il başkanlarından biri olduğunu ve ülke siyasetinde daha bu kadar küçük bir görevdeyken bu kadar ego sahibi olursa mustafa sarıgül'ün desteği olmayan haline döneceğini hatırlatması gerekiyor.
    not: alevicilik politikasının laikliğe aykırı olduğunu savunan ve alevicilik yapanları akp tabanından farksız gören, laik, halkçı ve sosyal demokratım
  • “tavrımızı değiştiriyoruz, artık sokakta olacağız” diye konuşan chp istanbul il başkanı. eee bugüne kadar neden sokağa çıkmadınız derler adama...

http://sendika11.org/…yoruz-artik-sokakta-olacagiz/
  • alo fatihle meşhur yandaş medyanın habertürk kanalında sahibinin sesi spikeri yerin dibine sokan chp istanbul il başkanı.

burada spiker didem yılmaz'ın "sizin partiden de kişiler çağırıyoruz haksızlık yapıyorsunuz" sözüne karşılık verdiği cevap habertürk ve cnn gibi bonservisi saraya bağlı kurumların oyununu tam olarak açığa serecek nitelikte: "bizim gibileri çağırmazsınız. sizin chp'li diyerek çağırdıklarınız genellikle düşük profilli alt edilecek kişiler"

bunun en bariz örneğini cnn türk'ün mudavimi haline getirilen selami öztürk'ten görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=d5xag6aqnek
  • yarın yapılacak chp il başkanlığı seçiminde aday olduğunu sevinerek öğrendiğim politikacı. zira son iki sene içerisinde istanbul'da örgütün yapmış olduğu etkili çalışmaların mimarı bence cemal canpolat. adalet yürüyüşü sırasında yapılan etkinlikler maçka parkı, maltepe mitingi gibi büyük organizasyonlarla neredeyse istanbulda chp'li olmayan insanlar bile chp etkinliklerine katıldığını kendi gözlerimle gördüm. sanırım son yılların en aktif en çok katılım sağlanan chp etkinlikleri cemal canpolat ve bu il yönetimi döneminde oldu umarım chp delegeleri cemal canpolat'a sahip çıkar, yoksa pasif direnişsiz bir başka isimle 2019 şimdiden hayal olur.
  • komedi gibi lan! yemin ediyorum çok eğlenceli bir ülkeyiz!

an itibariyle halk tv'de bağıra bağıra konuşan adam! aksanı da çok güzel! chp'nin neden iktidar olmadığını bu adamın konuşmasından anlayabilirsiniz! konuşmasının satır başları...

-genol başkenimi biz korayaceiz
    -akplilerin kafosuna yumurta atocas
    -ben sedece bildiri yeyinleyerek solcu olmedim.
    -faşistlere kerşiyis genel beşkenim...

vs vs vs...

bu adam chp yönetiminde olacaksa chp istanbul'da sittin sene seçim kazanamaz, ayrıca istanbul'a istombol demek nedir ya! ayrıca bu kadar bağırarak konuşursan kimse seni dinlemez dayııı!

edit: vay amk karşısındaki kadın da asker düşmanı,türk düşmanı, yandan yemiş hdp'li çıktı ya lan!böyle muhalefetin ben taaaa....