şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de "deliliğin sivil tarihi"ni irdelemiş, bu konuda etkileyici kitaplar yazmış, ufkumuzu açmış psikiyatrist ve yazar kişisi.

  psikoloji ve psikiyatri dışında, bu topraklardaki 10.000 (onbin) yıllık yerleşik hayatın ilk temsilcilerinden olan sümer ve sami tarihi ve mitolojisinin, komşu kültürler ve anadolu topraklarına sonradan göçen kültürler üzerindeki etkileri ve çatışmaları ve bu tarihi birikimin anadolu psikolojisi üzerindeki izdüşümlerini konu alan makaleleri de konuya ilgi duyanlarca mutlak okunmalıdır.

  yuvasız kuşlar gibi "deliliğin resimli sivil tarihi" - otopsi yayınları - 2003
  politik psikolojinin cinleri - otopsi yayınları - 2004

  bir de makalesi "babamın sazının önünde oynadım, başkasının değil":
  http://www.icgoru.com/makale/babamin.shtml
 • rte nin psikolojisini ve ideolojik dönüşümünün kişiliğnde yarattığı etkileri anlatan "bi'at ve öfke,recep tayyip erdoğan ın psikobiyografisi" adlı kitabın yazarı.telos yayınlarından.
  rte nin politik yaşamında ne kadar biat ederse o kadar öfkelendiğini belirtiyor kitabında.erdoğanın imam hatipte edindiği cemaatleşmeye varan kardeşlik duygusu,onun hep kendi gibi düşünenlerle hareket ettiğini gösteren ve farklı düşünenleri dışlayan tutumunun açık göstergesidir diyor kitabında.(kaynak:cumhuriyet gazetesi)
 • (bkz: akıl defteri)
 • flash model'in ve event tree'nin patronu. uzun süre şebnem schaefer'in menajerliğini yaptı. şebnem schaefer ile iş ilişkisini bitirince manevi bir huzura erişti. bir ara televizyon yapımcılığına da soyunup tv8'deki şebnem schaefer'la muhteşem çocuklar adlı programı yaptı.
 • bugün (bkz: bir yudum kitap) sayayesinde tanıdığım lezzetli yazar.
  nal/ bir akıl hastanesinin hatıra defteri ile tokalaştık. psikiyatrist olduğunu öğreninde bazı cümleler daha da keyifli geldi o bıyık altı gülmeler vs.
  var ol abi yaz sen . ..ben okuyayım..
 • bu üç bir'in bir çeşitlemesi de üç bir bir (3 1 1)'dir. buna psikiyatrist şair cemal dindar nal*** diyor ve nallanmak, nallanmak türevlerini üretiyor. nal = 3 1 1 ile kastedilen 3 ampul norodol, 1 ampul akineton, 1 ampul da largactil'i karıştırarak bir kerede hastaya kas içi iğnelemek*. zaten öteki bir eş terimi gibi bu tip iğnelik ilaç karışımlarına kokteyl denir. karga tulumba yapılma olasılığı olan sağaltım girişimleri bunlar. (bkz: atü/@ibisile)
 • psikanaliz'le ilgilenen, hegel'den de yararlanan psikiyatrist. kendisinin dersleri çok keyifli geçmekte, onun döneminden ders alamasam dahi çok çeşitli örnekleriyle beni derslerine çekmiş kişidir. bunun yanı sıra psiko-politika ile yazdıkları da çok değerlidir. ayrıca edebiyat'la da ilgilenir.

  çeviri konusunda da telos yayınlardan freud'un bazı metinlerini çevirmiş, özellikle bilinçdışı-bilinçsiz tartışmasında haklı noktaları gözetmiştir.
 • dersime girmiş en iyi hocadır. türkiye'de psiko-politik alanı psikanaliz'le inceleyen en yetkin kişidir.
 • linkine burdan ulasabileceginiz, joker, platform ve parazit uclusunu psikanalitik duzlemde inceleyen psikiyatrist kisisi