şükela:  tümü | bugün
248 entry daha
 • adam hayatında bir defa milletvekili olduğunu hatırlayıp ona uygun davrandı, partiden ihracı istendi. soran olursa demokrasi ile yönetiliyoruz deriz işte.

  lan bu adam dağda uludu lan, bildiğin uludu, bir şey olmadı, fındık fiyatlarından bahsetti şu olana bak.

  edit: entrynin başında milletvekili olduğunu hatırlayıp ona uygun davrandı derken hata yapmışım. kendisi de fındık üreticisiymiş, tam bir siyasal islamcı gibi davranmış. kendi çıkarına dokunulunca konuşmuş.

  edit: uluma videosu; https://www.youtube.com/watch?v=fzs70e9lqpc
 • partiden kovulmadan önce bir numaralı reis seviciydi.
  siyaset böyle bir şey işte. birkaç ay önce parti liderine şirin gözükmek için tanrı dağlarında moron gibi ulu'rsun, birkaç ay sonra çıkıp en azılı muhalif olursun.
  zir cahiller de böyle bir firildagi fındık hakları savunucusu ilan eder.
  kaldı ki sedat peker'in afişe ettiği bazı kriminal tiplerle bağlantısı da var.
  uzak durun.
 • fındık fiyatını az bulup tarım bakanına atar, gider yaptığı için ipi çekilmiş yawru kurt.

  ihraç edilirse partinin yönetimi tamamen akpin kontrolünde demektir.
 • mhp'nin ağzı bozuk vekili. tarım bakanı'nı eleştirdi diye ihraç talebiyle disipline sevk edildi. mhp'den atılır mı bilmem ama vekillik yaptığı süre boyunca sayısız yanlış yaptı. kaderin cilvesine bakın ki bu kez doğru yaptığı birşey için partisinden atılmak üzere. siyaset böyle bir şey demek ki.
  editoviç:
  eleştirdi demişim ama, "hadi oradan, ahlaksız, ihanet ettin, yağdanlık" filan demiş.
  şöyle de bir isyanı olmuş birkaç gün önce:
  "tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? niye davet etmiyorsun bizi? ak partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. ne yaptık size? muhafet mi ettik? her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. cumhur ittifakından başka bir şey söylemiyoruz.

  biz her söze başladığımızda sayın cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. her yerde yok sayıyorlar. belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. en son bugün tarım bakanı… biz anlatamıyor muyuz projeleri. muhalefet mi ettik size"

  editovski:
  enginyurt'tan açıklama geldi:
  "ben cemal enginyurt olarak her hal ve şartta,bu zor zamanda hem cumhurbaşkanımız erdoğan’ın hem liderimiz devlet bahçeli’nin yanında duracağım.üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır.ben 41 yıldır mhp mensubuyum,ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. dik durmaya devam.
  fındık üreticisinin hakkını savunmak,vatanı savunmak gibidir.fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağırda olsa; bu bedeli ödemek ordulular adına şereftir. şerefin tavizi olmaz. mhp, vazgeçilmez sevdamdır."
  açıklamayı ileten @kdstyle ye teşekkürler
 • fındıkçının hakkını koruduğu için değil, ordu'da ak partili ileri gelenlerin davet edildiği bir açılışa kendisi davet edilmeyince "biz bu hükümetin ortağı değil miyiz, bizi neden davet etmiyorsunuz?" diye tv'den açıklama yaptığı için kovulmuştu.

  cemal enginyurt'un mhp'den ihraç edilmek istenmesine neden olan sözleri şöyle:

  --- spoiler ---

  "tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? niye davet etmiyorsun bizi? ak partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. ne yaptık size? muhafet mi ettik? her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. cumhur ittifakından başka bir şey söylemiyoruz. biz her söze başladığımızda sayın cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. her yerde yok sayıyorlar. belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. en son bugün tarım bakanı… biz anlatamıyor muyuz projeleri. muhalefet mi ettik size?"
  --- spoiler ---

  burada fındık ile ilgili bir şey ya da başka bir duruş görebilen varsa bize de anlatabilir.
 • o da nasibini almış başkanlık sisteminden. nasıl güzel mi başkanlık sistemi? böyle şak diye koyarlar kapının önüne işte. bunlar zanneti ki bu sistem onları es geçecek sadece hdpyi chpyi falan götürecek kendileri dümenlerine bakacaklar. bakamayacaksınız kardeşim istemsizce de olsa gerçekleri ağzınızdan kaçırdığıniz an sizi de böyle yutacak.

  iyi kötü bi demokrasimiz, parlementer sistemimiz, laikligimiz vardı. tüm bunların getirdiği kazanımları özgürlüğü silip tek bir kişinin merhametine bıraktılar kendilerini ve koca ülkeyi. tarih sizi ve sizin gibileri affetmeyecektir.
 • aha şu an fox tv çalar saat programında. halbuki a haber falan tam onun kalemiydi. allah allah...
  ne? partisinden ihraç mı edildi? sesini duyurmak için sesini kesmek istedikleri muhalif kanallara çıkmaz zorunda mı kaldı? efenim? hmm...
 • yavru kurtlar abilerinden öğrenmişler kullanıp atmayı.

  kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmiş mhp milletvekili.
 • şu açıklamaları etkili olmuştur diye tahmin ediyorum. adam kendi partisinin kaale alınmamasını eleştirmiş, hem haklı hem haksız. haklı çünkü akp bile olsa iktidarın ortağını bu denli yoksayması doğru değil, haksız çünkü fiiliyatta artık mhp diye bir parti yok, akp sempatizanı olup akp'ye oy vermek istemeyenlerin oy verdiği bir parti artık mhp. ötesi değil.

  nitekim akp'yi eleştirme pahasına kendi partisini savunuyor diye "kendi partisi" adamı ihraç etme kararı almış. :)
 • kendisi her yıl fındık fiyatları sebebiyle hükümete sallar, hatta daha ağır konuştuğu yıllar da olmuştu. tabii ki kendisinin fındık ağası olması sebebiyle değil, halkını çok sevdiği için yapar bunu. fakat her nedense bu yıl hele bir dur demişler.
388 entry daha

hesabın var mı? giriş yap