şükela:  tümü | bugün
 • ekşisözlükte entry sildirdiği söylenen, başarısız bir yapımcı.
  ayrıca kendi twitter hesabından geliyor, ibretlik:
  "ifade özgürlüğü" ifade edemediklerimizi söyleyebildiğimizde değil, bize karşı söylemlere katlanmayı öğrendiğimizde gerçekleşir. zavallı :)"
  bkz link
 • insanların hakkı olan paralarını vermemekle tanınan biriymiş. ekşi sözlükte hakkındaki kötü entryleri sildiriyormuş.
  kaynak; bir arkadaş.
 • ilklerin yaratıcısı çatlak iletişim tasarımcısı ve belgeselci. tam anlamıyla bir proje adamıdır. türkiye’nin ilk base jump temalı belgesel serileri probase 2014 ve dünyayı geri sayanlar projelerini trt hd ve trt 4k için tasarlayarak, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir. türkiye'nin ilk hayatta kalma temalı docu-style reality projesi kılavuz; dünyanın ilk sedanterler üzeri spor araştırması konulu docu-style projesi şampiyona karşı en dikkat çeken güncel projeleridir.
  türkiye tarihinin en büyük spor organizasyonu olan 2013 akdeniz oyunlarının alınmasında katkıları olduğu ve adaylık stratejisini kurduğu bilinmektedir.

  bir röportajında kendisine sanatçı denmesi üzerine, 'sanatçılık diye bir meslek yoktur' yine bir başka röportajda 'sözcükler yalan söylemek için icat edilmiştir, aksi için onlara gerek duymuyoruz' aforizmalarını savuracak kadar provokatiftir de.

  sivri dilli ve sıkı doğa savunucusu olarak da tanıyanları az değildir. sosyal medya gruplarına kan kusturan sevimsiz bir yanı da vardır. yaban hayatına bilerek ya da bilinçsiz zarar veren kampçıların da başının belasıdır. son kamp yasaklarında idare üzerinde etkisi olduğu sanılmaktadır. ayrıca daha önce inilmemiş mersin cehennem çukuruna atlayarak ilk ayak basan ekibin de başındadır. bu ekip, çukurda tarih boyunda biriken çöplerin tespitini yaparak temizlenmesini sağlamıştır.

  birçok önemli sosyal, siyasal, sanatsal, kültürel proje ve iletişim kampanyalarının planlayıcısı ve uygulayıcısı olan cemal mekan, amatör tiyatrolara bir dönem yıllık kazancının yarısını bağışlamış olmasıyla tanınmıştır. türkiye’nin en büyük katılımlı amatör tiyatro festivali olan yıldızların altında tiyatro festivali projesini hazırlayan ekipte yer almıştır. kamu kurumlarına danışmanlık hizmeti vermenin avantajı ile mersin’e 5 tiyatro salonu ve amfi kazandırmıştır.

  radyo programcısı, mizah yazarı, yazı işleri müdürü, ajans başkanı olarak da başarılara imza atmıştır. geleneksel atlı sporlar, kılıç, geleneksel okçuluk ilgi alanları arasındadır. çok yönlülüğü ile yok artık dedirten bir şahsiyettir. dürüst, çalışkan, zeki, çevik ve ahlaklıdır. ilişkilerine önem veren, karşısındakine saygı gösteren bir yapısı ve dokunduğu insanların hayatına ışık saçma özelliği vardır. bu dünyaya ait olmayan ender insanlardandır. 16 yıllık dostu 12 yıllık eşi hatice mekan ile boşanmalarını bir düğünle duyurup toplumsal gelişmemişliğimize aynen projelerinde olduğu gibi tokat atmayı ihmal etmemiş inatçı gözünü budaktan sakınmayan da bir adamdır.

  aynı zamanda oyuncudur, iyi şiir okur.
  bkz link bkz link
 • çok şey olmaya çalışırken hiçbir şey olamayanlardan. hepsi bir yana harbiden başarısız bir oyuncu.