şükela:  tümü | bugün
  • turgut uyar döver. çünkü turgut uyar'ın şiiri olması gerektiği gibi zalimdir. aroması keskindir, sindirdikçe şuracıkta acı bir tat bırakır.*****
  • tabii ki de turgut uyar. cemal süreya da edip abimizde kaliteli şairler amma velakin turgut uyar çok başkadır benim için.
  • genç canseverler rahatsız, tinerci uyarlar yine saçmalamış.

sanat lan bu. herkesin kendi sevdiği, kendine hitap eden biri vardır. birbirlerinden ayıramazsın ki.
  • herkesin sanat sevgisine göre değişir. yeri gelir cemal süreya nın üvercinka sinda hüzünlenir, turgut uyar ın göğe bakma durağı nda dinlenir, edip cansever in masa sında demlenirsiniz
  • aşkın sözlük anlamıdır cemal süreya. edip cansever'in ölümü fazla şiirdendir, turgut uyar'ın sevgisi acır, kimi sevse kim onu sevse.
  • tomris uyar'ın bermuda şeytan üçgeni.
    türk şiirinde en sevdiğim akımın voltranıdırlar bi de.
    (bkz: ikinci yeni)
  • ikinci yeni döneminin en baba şairleridir.soyutlamalar kullanıp okuyucunun hayallerine ulaşmak istemişlerdir.belkide bu yüzden aşk,yalnızlık,sıkıntı gibi konuları farklı ama net anlatmış olan şairlerdir.

enteresan bir şekilde tek bir kadına aşık olup onun paydasında birleşmiş mükemmel adamlardır.
  • sonuncusu alır diyeceğim, ortadakini azımsayamıyorum, hele baştakinin gönlü kırılmaz.
    neticede yok abiler, bu üçlü vs'lanmaz.
  • aynı kadına ölümsüz aşk beslemişlerdir.
  • benim için baba oğul kutsal ruh, dinimiz amen.