şükela:  tümü | bugün
  • istanbul tıp fakültesi genel cerrahi anabilim dalı öğretim üyesi, profesör doktor.
    öğrencileri kendisini ilk olarak, 4.sınıfta cerrahi stajındaki pratiklerde sorduğu soruları bilemeyenlere "tüfek, kütük" şeklinde hitap etmesiyle tanır. eğlenceli gibi görünse de tersi pistir, suyuna gidip tartışmadan kaçınmak en doğrusudur.
    kendisini daha yakından tanımak ise acil cerrahi internliği sırasında mümkündür. dersine gelmeyene acımaz, staj bitirme imzası için sözlü yapar ve sözlüsünden ilk seferde geçememeniz çok normaldir, sözlüden ikinci kez de geçemezseniz (ki bu da normal) ceza nöbetleri ya da staj tekrarı sonrası imzanızı vereceğini söyler. ama bu durumda da canınızı sıkmayın, ya yalandan ceza nöbetleri tutup ardından imzanızı alın ya da daha güzeli mezuniyet töreninde sahneye çıktığında hep bir ağızdan "imza, imza" diye bağırdıktan sonra ertesi gün kapısına yığılıp imzalarınızı alın.
  • internlükte yaptığı sözlülere gruplar kendi aralarında karar alıp gitmediği için eski forsu düşmüş olan laz genel cerrah. artık o eski sözlüleri ile milleti titreten cemo dönemi bitmiştir.
  • her sabah 7'de acil cerrahide vizite başlayan hoca.